IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИНАНСОВА КЪЩА ЛОГОС - ТМ АД, облигации 2023 г. (LOGB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
    Сигурно е тъп въпрос, но защо облигации с номинал 1000 евро са на оферта за 113 евро и има сделка на 100?
    Нямам опит с облигациите, но вероятно се вижда процент от номинала.

    Коментар


    • Сигурно е тъп въпрос, но защо облигации с номинал 1000 евро са на оферта за 113 евро и има сделка на 100?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        високата лихва се свързва с висок риск в моето съзнание. Тук какъв е точно рискът не знам.
        "Неусвоена част от облигационния заем, защитена с първи по ред залог на сметка в полза на Довереника.
        Усвоена част от облигационния заем, обезпечена със 130 % вземания по ипотечни кредити с определни характеристики на имотите."
        https://karollbroker.bg/bg/ipo-finan...ta-logos-tm-ad

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Много интересна интерпретация.... и на мен ми стана интересно с този термин "дарители" още като постна темата.... Чак почнах да се притеснявам, дали не сбърках, че съм дарил и аз....

          Иначе извън негативите, които си посочил, все пак има и позитиви.... "дарителите" все пак са обезпечени (дай боже да не се налага да осребряваме обезпечението) и като поредност при default, сме преди акционерите.... За дребна цаца като мен, това ми е по-важно отколкото да имам право на глас на ОС, на които в повечето случаи така или иначе не ходя....

          И предвид изложеното от мен, лично аз смятам, че "дарител" по-скоро подхожда на акционерите.... облигационерите са си "кредитори"
          високата лихва се свързва с висок риск в моето съзнание. Тук какъв е точно рискът не знам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение

            За да има сделки с ценни книжа, те трябва да са видими в сметката (заредени в акаунта) на притежателите. Очаквам това да стане след регистрация на облигационния заем в ТР. Заявлението е от 14.07, а както е известно, ТР означава Тромав регистър. До момента там виси текст: "Обработва се".
            В съобщението е обявена и дата на общо събрание на облигацонерите - 10 август, 11:00 часа, БСК, зала Слънце с точка единствена: Потвърждаване на избора на Довереник на облигационерите - Ти Би Ай банк ЕАД.
            Благодаря за инфото :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

              Дали ще има сделки с облигациите, като гледам сделките има записани големи бройки. :-)
              За да има сделки с ценни книжа, те трябва да са видими в сметката (заредени в акаунта) на притежателите. Очаквам това да стане след регистрация на облигационния заем в ТР. Заявлението е от 14.07, а както е известно, ТР означава Тромав регистър. До момента там виси текст: "Обработва се".
              В съобщението е обявена и дата на общо събрание на облигацонерите - 10 август, 11:00 часа, БСК, зала Слънце с точка единствена: Потвърждаване на избора на Довереник на облигационерите - Ти Би Ай банк ЕАД.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение

                Защото облигационерите не са акционери, дядовото. Освен същественото акцесорно право на лихва, другите им права нямат голямо значение. Например, техен представител може да участва в общото събрание на акционерите без право на глас.
                В случая терминът не е употребен в пренебрежителен смисъл, затова е в кавички. Все пак и аз успях да се наредя сред "дарителите", затова пуснах и темата. Ако всичко си върви по график, тя не би следвало да предизвиква особен интерес и по-добре.
                Дали ще има сделки с облигациите, като гледам сделките има записани големи бройки. :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение

                  Защото облигационерите не са акционери, дядовото. Освен същественото акцесорно право на лихва, другите им права нямат голямо значение. Например, техен представител може да участва в общото събрание на акционерите без право на глас.
                  В случая терминът не е употребен в пренебрежителен смисъл, затова е в кавички. Все пак и аз успях да се наредя сред "дарителите", затова пуснах и темата. Ако всичко си върви по график, тя не би следвало да предизвиква особен интерес и по-добре.
                  Много интересна интерпретация.... и на мен ми стана интересно с този термин "дарители" още като постна темата.... Чак почнах да се притеснявам, дали не сбърках, че съм дарил и аз....

                  Иначе извън негативите, които си посочил, все пак има и позитиви.... "дарителите" все пак са обезпечени (дай боже да не се налага да осребряваме обезпечението) и като поредност при default, сме преди акционерите.... За дребна цаца като мен, това ми е по-важно отколкото да имам право на глас на ОС, на които в повечето случаи така или иначе не ходя....

                  И предвид изложеното от мен, лично аз смятам, че "дарител" по-скоро подхожда на акционерите.... облигационерите са си "кредитори"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                    Защо "дарители"?
                    Защото облигационерите не са акционери, дядовото. Освен същественото акцесорно право на лихва, другите им права нямат голямо значение. Например, техен представител може да участва в общото събрание на акционерите без право на глас.
                    В случая терминът не е употребен в пренебрежителен смисъл, затова е в кавички. Все пак и аз успях да се наредя сред "дарителите", затова пуснах и темата. Ако всичко си върви по график, тя не би следвало да предизвиква особен интерес и по-добре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение
                      Първото IPO на облигации на пазара beam набра близо 4,9 млн. лв.

                      134 сделки! Емисионна стойност - по номинал! Като имаме предвид презаписването, най-вероятно 134 е и броят на "дарителите". Да им е честито и успех на Румен, Владо и Андрей!

                      Защо "дарители"?

                      Коментар


                      • ФИНАНСОВА КЪЩА ЛОГОС - ТМ АД, облигации 2023 г. (LOGB)

                        Първото IPO на облигации на пазара beam набра близо 4,9 млн. лв.

                        134 сделки! Емисионна стойност - по номинал! Като имаме предвид презаписването, най-вероятно 134 е и броят на "дарителите". Да им е честито и успех на Румен, Владо и Андрей!


                      Working...
                      X