IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ - проблем с данъка върху дивидента на чуждестранните акции. 30% е ставката !

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение

    A колко % са ти удържали като данък от дивидента ?
    30%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      5%
      Бъркаш с България

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение

        A колко % са ти удържали като данък от дивидента ?
        5%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
          Здравейте! Мога да потвърдя че вече имам изплатен дивидент от APC и TOTB. Чакам от R6C. Дано всичко да е наред и за напред.
          A колко % са ти удържали като данък от дивидента ?

          Коментар


          • Здравейте! Мога да потвърдя че вече имам изплатен дивидент от APC и TOTB. Чакам от R6C. Дано всичко да е наред и за напред.

            Коментар


            • Проблема е ясен.
              2021 БФБ, под ръководството на Маньо тръгна по посока на убиване на Основния пазар.
              Първо чрез кражба на инвеститорите в т.н. Бели ангели, Растежни, Стартъп - БИЙН пазар, където чрез 10 ипота поне 50 милина ще бъдат заличени
              Втото чрез износ на капитал през БФБ интернационал, където виждаме че и днес е основния оборот. Димек, се купуват повече акции в чужбина, а не в Б-я, а БФБ е ДЪРЖАВНА И СЛЕДВА ДА РАБОТИ ЗА БЪЛГАРСКИ КОМПАНИИ, А НЕ ЗА ЧУЖДИ!!!
              Очаквам 2о22 да донес крах на БИЙН пазара и да затвори БФБ Интернационал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                Дивиденти, които трябваше да дойдат около 15 Декември още ги няма. Вие имате ли такива проблеми ? В кой е проблема ?
                Аз чакам дивиденти от месец септември, октомври и декември. Клиент съм на КАРОЛ. Казват че проблема е в ЦД.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                  Дивиденти, които трябваше да дойдат около 15 Декември още ги няма. Вие имате ли такива проблеми ? В кой е проблема ?
                  Аз съм си ги получил моите днес, въпреки че са ми сложили дата на падеж 30.12.2021. Не бяха по сметката тогава, защото изрично проверявах. Чии брокерски услуги ползвате? Моята сметка е в Елана. Малко по-подробно темата е разгледана в този блогпост.

                  Иначе причината е в липсата на свързаност на БФБ и ЦД с международните клиърингови къщи.
                  Last edited by unsworth; 04.01.2022, 15:02.

                  Коментар


                  • Дивиденти, които трябваше да дойдат около 15 Декември още ги няма. Вие имате ли такива проблеми ? В кой е проблема ?

                    Коментар


                    • И през eToro ви прецакват с 30% (подробности).

                      Но все се намират клиенти и на такива условия. Защото не проверяват предварително за подводни камъни. За повече подводни камъни - следете блога ми.
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                        Ще разясни цървули, никой брокер няма нищо да ти каже защото всички са през проксита от тия в БГ. Обяснявал съм го хиляди пъти вече в другата тема за Интерактив Брокърс. Трябва да ти дадат формата за дивидента 1099B или 1099 Div и тогава вече започва ходенето по мъките, ако нямаш SSN за щатите забрави направо.
                        Е са па цървули. Посмали леко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Глупости.

                          Именно от брокерът зависи. Обърни се към него, за да ти разясни как да си върнеш надвзетият данък. Просто чужди дивидентни компании не бива да се търгуват през определени брокери.

                          А иначе наистина няма истински смисъл да търгуваш чужди компании по този начин.
                          Ще разясни цървули, никой брокер няма нищо да ти каже защото всички са през проксита от тия в БГ. Обяснявал съм го хиляди пъти вече в другата тема за Интерактив Брокърс. Трябва да ти дадат формата за дивидента 1099B или 1099 Div и тогава вече започва ходенето по мъките, ако нямаш SSN за щатите забрави направо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Глупости.

                            Именно от брокерът зависи. Обърни се към него, за да ти разясни как да си върнеш надвзетият данък. Просто чужди дивидентни компании не бива да се търгуват през определени брокери.

                            А иначе наистина няма истински смисъл да търгуваш чужди компании по този начин.
                            OK.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Зависи от държавата където се удържа, а не от брокера.
                              Глупости.

                              Именно от брокерът зависи. Обърни се към него, за да ти разясни как да си върнеш надвзетият данък. Просто чужди дивидентни компании не бива да се търгуват през определени брокери.

                              А иначе наистина няма истински смисъл да търгуваш чужди компании по този начин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Marti Разгледай мнение
                                Кока-кола, при чуждите брокери данъка върху дивидента е 10%
                                Зависи от държавата където се удържа, а не от брокера.

                                Коментар

                                Working...
                                X