IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инфинити КАпитал предстоящо ИПО

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И какво излиза, директора спаси емисията, иначе предлагането нямаше да е успешно !

    Коментар


    • СЪОБЩЕНИЕ ЗА ЗАПИСАНИ И ПЛАТЕНИ АКЦИИ ОТ КАПИТАЛА НА „ИНФИНИТИ КАПИТАЛ“ АД ОТ ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯ ДИРЕКТОР НА ДРУЖЕСТВОТО
      „Инфинити Капитал“ АД уведомява всички свои настоящи и бъдещи акционери, че при осъщественото на 18.10.2021 г. първично публично предлагане (ППП) на „Инфинити Капитал“ АД на пазара за растеж на МСП BEAM членът на Съвета на директорите на „Инфинити Капитал“ АД и негов изпълнителен директор - г-н Георги Валентинов Димитров, е записал 292 315 акции при цена от 1.60 лв. на акция, за което е уведомил надлежно „Инфинити Капитал“ АД и КФН на 19.10.2021 г. в съответствие с изискванията на чл. 19, параграф 1 от Регламент (ЕС) 596/2014 г.
      С уважение, Георги Димитров – изпълнителен директор

      Коментар


      • Няма ли да оправите заглавието на темата?
        Last edited by Агресивен бик; 21.10.2021, 13:31.

        Коментар


        • Комитетът по управление на пазара BЕAM е допуснал до търговия временна емисия права върху записани акции, издадена от „Инфинити Капитал“ АД-София, съобщават от дружеството чрез сайта x3news.com.
          ISIN кодът на емисията е BG1500003212, а борсовият код - INF1. Търговията ще започне от 22 октомври.

          Емисията включва 847 198 броя финансови инструменти с индикативна цена от 1,6 лева за брой.
          Временната емисия права ще се търгува до датата на вписване на увеличението на капитала на дружеството в Търговския регистър.

          Коментар


          • Днес, 18 октомври 2021 г., се проведе публичното предлагане на акции на Инфинити Капитал АД, което завърши успешно със записването на 847 198 акции. Така Инфинити Капитал АД става четвъртата компания, която ще се търгува на Пазара за растеж BEAM след успешно публично предлагане.

            Акциите на Инфинити Капитал АД бяха придобити от широк кръг както индивидуални, така и институционални инвеститори, като общият брой инвеститори надхвърли 150.

            Съгласно съвместно решение на Емитента „Инфинити Капитал“ АД и мениджъра на предлагането „ЕЛАНА Трейдинг“ АД, на 19.10.2021г няма да бъдат предлагани акции.

            Съгласно бизнес-плана на Дружеството, при сценарий, в който от пазара BEAM се наберат между 500 хил. и 1.85 млн. евро, то за дофинансиране на проекта „Аристократ Хилс“ ще се ползва допълнителни източници на финансиране, с което доходността на капитала, респективно на акционерите ще се повиши допълнително.

            Благодарим на всички участвали за интереса към предлагането!

            Всеки, който има записани акции, ще видят потвърждение за сделките си в ELANA BG Trader и ELANA Online до 19 октомври 2021 г. Всички подадени поръчки са удовлетворени.

            Търговията с временната емисия акции на Инфинити Капитал ще стартира на пазара BEAM до няколко дни.

            Търговията с постоянната емисия ще започне след вписването на новите акции в Търговския регистър и Централен депозитар и приемането им за търговия на БФБ, което се очаква да стане до две седмици.

            Всички документи по предлагането

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MilkovMD Разгледай мнение

              Аз успях вчера, но като гледам няма голямо значение след като аукционът ще е пропорицонален.
              В Еврофинанс не позволява да се правят поръчки. При импулс дори в деня на IPO то се забавиха два часа докато оправят системите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ka64abezgue Разгледай мнение
                Някой успял ли е да подаде поръчка на временната емисия INF1 ?
                Аз успях вчера, но като гледам няма голямо значение след като аукционът ще е пропорицонален.

                Коментар


                • Някой успял ли е да подаде поръчка на временната емисия INF1 ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MilkovMD Разгледай мнение

                    То излиза, че е безпредметн да се инвестира в БФБ, но този скрийншот който циркулриа из социалните групи ми показва поне на мен, че има яко пари в БФБ.

                    Хареса ми последната ти точка, много мъдрост има в нея.
                    Този скрийншот може да показва и друго, че сигурно си позакъснял за влизане на БФБ !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                      1. "Намалението на лихвените проценти по депозити до нулеви равнища и облекченият достъп до кредити за финансиране на строителството след пандемията от COVID-19 доведе до бърз растеж на цените на недвижимите имоти през изминалата една година."

                      Тук ти четат не вестника от вчера, а вестника от миналия месец. На пазарите в САЩ и Европа вече духат други ветрове в посока ограничаване на ликвидността и покачване на лихвите, което ще се усети у нас след 6-12 месеца.
                      Като цяло всичко, което са написали в секцията "Пазарът на недвижими имоти" трябва да ти говори защо сега е перфектният момент да ПРОДАВАШ недвижими имоти, а не да КУПУВАШ!

                      2. Тия 8 странички, които са написали не е проспект, а някаква информационна брошура.

                      3. Виж примера на Феърплей пропъртис - все хубави проекти имат, но за дребния инвеститор остава кръгла нула от всичкото продажби на рекордно високи нива през последните години.

                      4. В последните години на БФБ се заворми една схема, в която участват едни голеи пари на едни фондове, чиито фонд мениджъри нямат нищо против да купят каквото и да било, колкото и куцо да е дружеството, колкото и да им е предварително ясно, че ще загубят парите на хората. Типичен случай е историята с дружеството на Пилето. Виж на колко го продадоха с какви обещания за тлъсти дивиденти, виж и сега къде му е цената и какво получи публиката от въпросните "тлъсти" пилешки дивиденти.

                      5. Това, че едно дружество вероятно не става в средносрочен и дългосрочен план, не означава, че не може да се спечели от него в краткосрочен план, но трябва да знаеш какво правиш и да не се бавиш прекалено.
                      То излиза, че е безпредметн да се инвестира в БФБ, но този скрийншот който циркулриа из социалните групи ми показва поне на мен, че има яко пари в БФБ.

                      Хареса ми последната ти точка, много мъдрост има в нея.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                        Поредните "бизнесмени", които искат да си подсигурят печалбата още в началото като с парите от увеличението си купят прескъпия проект от себе си. А след това, ако има печалба ще си гарантират в пъти по-висока възвращаемост от другите акционери, като вземат 15% от брутната печалба плюс такса управление. А и си слагат точки в устава. които не позволяват да бъдат сменени. Тоест балъците дават парите, а за тях големите печалби. И за да изглежда, че има хляб за всички са заложили 2300 евро на кв,м, (с ДДС) продажни цени на къщите в село Гурмазово (явно това е новото Симеоново).
                        Но да видим, не бих се учудил, ако някой захапе . Все пак Бийм е направен точно за такива, които не могат да минат през КФН
                        По спомен Лисев чрез Браво АДСИЦа откупи от себе си Офис сградата, мина през КФН събра десетки милиони от борсата и всичко мина без проблеми, дори и в пандемичните години пуска дивидент. Ако правилно чета проспекта тук се откупува самия проект, а с парите ще се изгражда самия комплекс и след това печалбите остават за всички акционери, минус таксите за управление, пак не разбирам защо е проблем БЕАМ-а?
                        Last edited by MilkovMD; 11.10.2021, 17:05.

                        Коментар


                        • 1. "Намалението на лихвените проценти по депозити до нулеви равнища и облекченият достъп до кредити за финансиране на строителството след пандемията от COVID-19 доведе до бърз растеж на цените на недвижимите имоти през изминалата една година."

                          Тук ти четат не вестника от вчера, а вестника от миналия месец. На пазарите в САЩ и Европа вече духат други ветрове в посока ограничаване на ликвидността и покачване на лихвите, което ще се усети у нас след 6-12 месеца.
                          Като цяло всичко, което са написали в секцията "Пазарът на недвижими имоти" трябва да ти говори защо сега е перфектният момент да ПРОДАВАШ недвижими имоти, а не да КУПУВАШ!

                          2. Тия 8 странички, които са написали не е проспект, а някаква информационна брошура.

                          3. Виж примера на Феърплей пропъртис - все хубави проекти имат, но за дребния инвеститор остава кръгла нула от всичкото продажби на рекордно високи нива през последните години.

                          4. В последните години на БФБ се заворми една схема, в която участват едни голеи пари на едни фондове, чиито фонд мениджъри нямат нищо против да купят каквото и да било, колкото и куцо да е дружеството, колкото и да им е предварително ясно, че ще загубят парите на хората. Типичен случай е историята с дружеството на Пилето. Виж на колко го продадоха с какви обещания за тлъсти дивиденти, виж и сега къде му е цената и какво получи публиката от въпросните "тлъсти" пилешки дивиденти.

                          5. Това, че едно дружество вероятно не става в средносрочен и дългосрочен план, не означава, че не може да се спечели от него в краткосрочен план, но трябва да знаеш какво правиш и да не се бавиш прекалено.

                          Коментар


                          • Поредните "бизнесмени", които искат да си подсигурят печалбата още в началото като с парите от увеличението си купят прескъпия проект от себе си. А след това, ако има печалба ще си гарантират в пъти по-висока възвращаемост от другите акционери, като вземат 15% от брутната печалба плюс такса управление. А и си слагат точки в устава. които не позволяват да бъдат сменени. Тоест балъците дават парите, а за тях големите печалби. И за да изглежда, че има хляб за всички са заложили 2300 евро на кв,м, (с ДДС) продажни цени на къщите в село Гурмазово (явно това е новото Симеоново).
                            Но да видим, не бих се учудил, ако някой захапе . Все пак Бийм е направен точно за такива, които не могат да минат през КФН

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                              Първоначално си помислих, че действително търсиш мнение относно дружеството, но после ми се стори, че май по-скоро се опитваш да направиш реклама на дружеството като спориш с трезвомислещите хора в тази тема.
                              Та всъщност трезва преценка на дружеството ли търсиш или се опитваш да спуснеш розова мъгла над туй дето ни се предлага като предстоящото ИПО?
                              Може би така излгеждам, но съм човек който търси фактите, не случайно и това написах преди няколко поста. Някяк си ми е трудно да разбера хейтя към БЕАМ или че съм вярвал в Дядо Колега защото лично не виждам проблем с проекспка. Бих се радвал да ми се насочи вниманието към истинските проблеми с тази инвестиция. Имотите ми са слабост, кефи ме този проект, но все пак може да съм в грешка, отново казвам търся аргументирани причина защо не си залужава да се инвестира. Това че се листва на БЕАМ след като вече 3 компании се листнаха не го виждам като легитимен проблем, а като ликвиден риск.
                              Last edited by MilkovMD; 11.10.2021, 16:16.

                              Коментар


                              • Първоначално си помислих, че действително търсиш мнение относно дружеството, но после ми се стори, че май по-скоро се опитваш да направиш реклама на дружеството като спориш с трезвомислещите хора в тази тема.
                                Та всъщност трезва преценка на дружеството ли търсиш или се опитваш да спуснеш розова мъгла над туй дето ни се предлага като предстоящото ИПО?

                                Коментар

                                Working...
                                X