IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Как стои въпроса с таксите и комисионните?
    Доколкото разбрах през Карол е долар на месец ,тук има проценти .
    Въпроса ми по скоро засяга дългосрочна инвестиция в индексен фонд като vanguard s&p 500.
    Не ми е ясно при това положение/инвестиция в SP 500,index къде ще е по изгодно в Карол или тук ?
    Ами според мен сега нещата зависят доста от посредниците, те ако не предложат по-ниски конкурентни комисиони за сделките на bse international които са сходни с тези които предлагат на клиентите си за други платформи на международните пазари може бързо да убият инициативата, кой ще търгува с комисиона 30 или 50 базисни точки международни акции на бфб като същия посредник му предлага да ги търгува същите акции при комисиона примерно 15 базисни точки но през друга платформа ще видим

    Коментар


    • Как стои въпроса с таксите и комисионните?
      Доколкото разбрах през Карол е долар на месец ,тук има проценти .
      Въпроса ми по скоро засяга дългосрочна инвестиция в индексен фонд като vanguard s&p 500.
      Не ми е ясно при това положение/инвестиция в SP 500,index къде ще е по изгодно в Карол или тук ?

      Коментар


      • И аз съм приятно изненадан. Отдавна се говореше за нещо подобно, но най-накрая вече е факт. Инфосток изглежда също са изненадани, защото все още нямат опция за следене на котировки, респ. за добавяне на сделки. За следене на котировки към момента може да се ползва приложението Stocks (Yahoo Finance) за iOS. Проверих няколко - абсолютно съвпадат.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • И все пак браво на Муравенов..Това е голяма крачка напред.

          Коментар


          • Супер приятно съм изненадан че са го пуснали international пазара, тук https://download.bse-sofia.bg/prospe...ational%20MTF/ открих и списък с инструментите след известно търсене Явно максималният спред за котиране е 5% но при спокойни пазарни условия изглежда ще се котира в по-тесен спред което би направило цялата инициатива доста работеща да им пожелаем успех и дано българските емитенти прихванат малко по малко от добрите световни практики за да не изтичат парите навън

            Коментар


            • От прашки, копия, лъкове и стрели... направо на тежката артилерия. Разгеле...!
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • BSE International

                https://www.bse-sofia.bg/mtf-international/
                https://www.bse-sofia.bg/bg/mtf-bse-international

                ТАКСИ ЗА ТЪРГОВИЯ

                Подробно описание на таксите за търговия на борсата е налична в Тарифа за таксите на Българска фондова борса АД като оператор на многостранна система за търговия.

                Представените по-долу комисионни, с изключение на случаите по чл. 6 от Тарифата, се дължат от всеки от инвестиционните посредници, страни за всяка изпълнена поръчка, включително и при кръстосани сделки. Посочените комисионни не включват ДДС.
                Вид инструмент Комисионна Пример
                Акции и депозитарни разписки върху акции* 0.05% от стойността на изпълнената поръчка през всеки търговски ден, но не по-малко от 2 евро За изпълнена поръчка на стойност 5 000 евро комисионната е = 5 000 x 0.05% = 2.50 евро (без ДДС)
                Борсово търгувани продукти 0.05% от стойността на изпълнената поръчка през всеки търговски ден, но не по-малко от 2 евро За изпълнена поръчка на стойност 5 000 евро комисионната е = 5 000 x 0.05% = 2.50 евро (без ДДС)
                *За периода до 30.09.2021 г. минималната комисионна за изпълнена поръчка за всеки търговски ден е евровата равностойност на 1 лв.
              Working...
              X