IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Ухаа, поредното трейдърче, я кажи батка колко правиш на месец, не се притеснявай похвали се ,
    Не трейдя, дера лихви 20% годишно само. Фалби не ми трябват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      Я дай и ти данни... ама искам да видя процентното увеличението според НСИ, специлисте. Дай да видим от Януари 2011, какво показва статистиката черно на бяло, че тия бакалски сметки пред блока докато люпиш семки сме ги гледали.

      Единия говореше за 100% инфлация за 10 г. като незнае че индекс от 115, значи реална инфлация от 15%, а другия за 40%. Все още чакам доказателство, но уви
      Мое ти дам и данни от 1990 до 2000 да напълниш гащите Щото съм икономически активен оттогава горе-долу, не с жълтичко около устето като теб.
      Реално най-разтоварения период е от 2008 до миналата година заради процеси от предната криза, сега пак си се ускоряват щото не може все хеликоптерни пари хехехехе.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

        Мда, а ти даже нямаш елемантарно възприятие за базов индекс. Я дай скрийншот от януари 2011 да видим колко е инфлацията?

        Всъщност недей, 'експерти' като теб не трябва да пишат тук
        обърка го нацяло сега в каква заблуда е живял, да се чуди как да отговори

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          не се сърди на човека! сигурно яде кебапчета само, а те от 0,70 за брой станаха 1 лв, което е 40% за 10 години. Вярно хлябът от 0,80 2010 стана 1,20 преди 2 години, а сега е 1,60, но това не е важно! Важно е че токът, водата и парното са поскъпнали 3 пъти /300%/, но пък аз плащам интернет 25 лева от 14 години и единствената промяна е от 50 мбс на 75 скорост въпрос на гледна точка и харчове
          Я дай и ти данни... ама искам да видя процентното увеличението според НСИ, специлисте. Дай да видим от Януари 2011, какво показва статистиката черно на бяло, че тия бакалски сметки пред блока докато люпиш семки сме ги гледали.

          Единия говореше за 100% инфлация за 10 г. като незнае че индекс от 115, значи реална инфлация от 15%, а другия за 40%. Все още чакам доказателство, но уви

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            100% за 10 години тъкмо се доближава до инфлацията Стискай и се цели, не ми пречиш - сега има специално за теб БИЙМ да стискаш и на минус 99%.
            Ухаа, поредното трейдърче, я кажи батка колко правиш на месец, не се притеснявай похвали се ,
            Last edited by intint; 06.07.2021, 23:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              https://www.nsi.bg/en/content/6084/i...ate-calculator

              Леко ще ти се дръпне ... като осъзнаеш реалността
              не се сърди на човека! сигурно яде кебапчета само, а те от 0,70 за брой станаха 1 лв, което е 40% за 10 години. Вярно хлябът от 0,80 2010 стана 1,20 преди 2 години, а сега е 1,60, но това не е важно! Важно е че токът, водата и парното са поскъпнали 3 пъти /300%/, но пък аз плащам интернет 25 лева от 14 години и единствената промяна е от 50 мбс на 75 скорост въпрос на гледна точка и харчове
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                https://www.nsi.bg/en/content/6084/i...ate-calculator

                Леко ще ти се дръпне ... като осъзнаеш реалността
                Мда, а ти даже нямаш елемантарно възприятие за базов индекс. Я дай скрийншот от януари 2011 да видим колко е инфлацията?

                Всъщност недей, 'експерти' като теб не трябва да пишат тук

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                  хахахах, я дай данни да видим как инфлацията за 10г. е 100-200%, че ми стана любопитно. Може би съм пропуснал да видя подобни експертни мнения
                  https://www.nsi.bg/en/content/6084/i...ate-calculator

                  Леко ще ти се дръпне ... като осъзнаеш реалността
                  Last edited by RUBLA; 06.07.2021, 22:31. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    100% за 10 години тъкмо се доближава до инфлацията Стискай и се цели, не ми пречиш - сега има специално за теб БИЙМ да стискаш и на минус 99%.
                    хахахах, я дай данни да видим как инфлацията за 10г. е 100-200%, че ми стана любопитно. Може би съм пропуснал да видя подобни експертни мнения

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                      Не само на БФБ, мили мой... от 10 г. държа няколко акции, които направиха толкова много, че идея си нямаш. А ти дръж по 1 година и прибирай 10-20%. Аз се целя за доходности над 100-200%
                      100% за 10 години тъкмо се доближава до инфлацията Стискай и се цели, не ми пречиш - сега има специално за теб БИЙМ да стискаш и на минус 99%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        то верно, че на БФБ сте свикнали да заседнете в една акция по 10 години...
                        Не само на БФБ, мили мой... от 10 г. държа няколко акции, които направиха толкова много, че идея си нямаш. А ти дръж по 1 година и прибирай 10-20%. Аз се целя за доходности над 100-200%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          Какво значение има долар или два разлика особено за дългосрочни инвестиции. Каква изгода толкова ще има тая разлика от 1.6 лв -2 лв на сделка ако правиш 10 тина сделки в годината
                          то верно, че на БФБ сте свикнали да заседнете в една акция по 10 години...

                          Коментар


                          • Баааах... Човек се учи докато е жив. Ше има бая изненадани.

                            Същевременно независимо от приликите между двата пазара, може да се направи извод, че данъчните режими, регламентирани в чл. 44 и чл. 196 от ЗКПО и чл. 13, ал.1, т. 3 от ЗДДФЛ (които препращат към чл. 152, ал. 1 и ал. 2 от ЗПФИ), касаещи доходите от разпореждане с финансови инструменти, допуснати до търговия на регулиран пазар, не са приложими по отношение на доходите от разпореждане с финансови инструменти на МСТ.

                            Приложение: Писмо (копие) на КФН с изх. 09-00-10/31.05.2018 г. – 1 екземпляр, 3 страници.

                            ЗАМ. ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА нап:

                            (АЛександър ГЕОРГИЕВ)

                            Коментар


                            • Въпрос

                              Повечето компании са извън ЕС, как стоят нещата с Декларирането и Данък печалба при тях, тъй като акциите на БФБ са освободена и от 2-те?

                              Отговор от BSE
                              Здравейте, тъй като новият пазар BSE International, както сте видял, e многостранна система за търговия (МСТ) e необходимо да декларирате и съответно да платите данък печалба при евентуална търговия с акции и ЕТF-и на него. Поздрави и успех!

                              Коментарите са тук:

                              https://www.facebook.com/22399853145...2743719245569/
                              Last edited by dici; 05.07.2021, 23:23.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                                за въпроса по отговора на колегата съгласен,
                                за отговора на моя въпрос не си прав
                                Мии... Това го написах на база личен опит. Данъкът при източника е регламентиран според седалището на компанията, а не според борсата, на която се търгува. Може би имаш предвид надвзимането на данъка и разправиите по възстановяването. На посредниците не им се занимава да го автоматизират за толкова малко клиенти. Немската бюрокрация е убийствена. Но и при този случай няма значение къде купуваш акцията.

                                А може и да не съм разбрал въпроса.

                                ~~~

                                добавка: като цяло достъпът за малки играчи се улеснява, защото с българските посредници е лесно да се свържеш, да отидеш на място в офиса, да преведеш пари по сметка. Де факто обаче ще продължава да е прекалено скъпо и неефективно. Ама нека има избор.
                                Last edited by terziеv; 05.07.2021, 18:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X