IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здрасти, Марияне.

    При мен в Елана курсът до шестия знак е 1.955824, колкото си е фиксингът на БНБ.

    В портфейла ми в момента свети отрицателно салдо в евро и положително салдо в лева, което обаче не отговаря на свободните разполагаемите средства, които са индикирани в друг ред. Разликата между двете фигури в лева делено на отрицателното салдо дава горния курс.

    За превалутирането нямам никакви забележки, изпълнението на поръчките е достойно бързо, комисионата си е според договора, всичко е наред. Самата платформа БГ Трейдър обаче ще има нужда "да се барне" козметично, за да отговори на новата реалност.

    Не знам при Карол как е курсът и как се държи платформата, ама предполагам, че е сходно.

    Коментар


    • Здравейте
      може ли да погледнете сделките си на бфб интернешънъл и да кажете при какъв курс евро / лев ви ги правят?

      моля за информация до 6тия знак след запетаята

      също ако може да кажете на колко ви превалутират банките, когато пращате евро към чужестранен брокер

      Блаодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        В платформата на елана още не виждам еврова сметка, за разлика от Бенчмарк например. Май не им се разделя със Саксо банк....
        А защо ти е да купуваш през bse, има данъци, няма достатъчно компании, дивидента я го платят я не

        Коментар


        • В платформата на елана още не виждам еврова сметка, за разлика от Бенчмарк например. Май не им се разделя със Саксо банк....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            И какво се оказва, неудобства и неуредици ! Бързаме да се похвалим с нещо, обаче половинчати неща ! Неизяснена ситуация с данъците, а сега и с получаването на дивиденти ! Нека се задействат и видят какъв е проблема ! Да купуваш и да ти вземат парите няма проблем, а за получаване на дивиденти има !
            то това е проблема как да ти дадат дивидента, като не знаят, колко данък дължиш
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              И какво се оказва, неудобства и неуредици ! Бързаме да се похвалим с нещо, обаче половинчати неща ! Неизяснена ситуация с данъците, а сега и с получаването на дивиденти ! Нека се задействат и видят какъв е проблема ! Да купуваш и да ти вземат парите няма проблем, а за получаване на дивиденти има !
              Мила родна картинка! Ще ви държа в течение, когато има развитие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                ОТ 01.10.2021год. Чакам дивидент и от Тоталенерджи. Към днешна дата дивидент няма. Във връзка съм с посредника. Има ли развитие ще ви информирам.
                И какво се оказва, неудобства и неуредици ! Бързаме да се похвалим с нещо, обаче половинчати неща ! Неизяснена ситуация с данъците, а сега и с получаването на дивиденти ! Нека се задействат и видят какъв е проблема ! Да купуваш и да ти вземат парите няма проблем, а за получаване на дивиденти има !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                  Хм, това е адски важна тема. Посредникът не се ли ангажира със срок неуредицата да бъде изчистена? Поискайте такъв. Това е изцяло тяхно задължение. В крайна сметка някой някъде е кредитиран с вашите пари.

                  Имате ли информация и други ИП-та да имат същия проблем? Само от Шел ли чакате дивидент? Моля, похвалете се, когато всичко вече е наред.
                  ОТ 01.10.2021год. Чакам дивидент и от Тоталенерджи. Към днешна дата дивидент няма. Във връзка съм с посредника. Има ли развитие ще ви информирам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    г-н Моравенов не беше ли казал, че чакат някакво тълкуване от КФН и за данъчното третиране?
                    Макар и ползвайки тази с-ма за търговия, ако реализирам печалба от акции на Даймлер например, аз не съм ли ги изтъргувал индиректно(през ексетра) на Франкфурт, който е регулирана борса в ЕС и не се дължат данъци върху печалбата и т.н. и т.н. неизчистени неща
                    Не е така Тони, ти търгуваш на многостранна система за търговия в София, в общия случай срещу маркет мейкъра Tradegate, те затова виж че са станали и член на БФБ като останалите ИП-та. Забавното което сега забелязвам е че са изтопосали сумати немци при брокерите https://bse-sofia.bg/bg/members-list . Ако ИП-тата не си намалят таксите за сделки на BSE International няма да стане работата според мен.

                    Коментар


                    • г-н Моравенов не беше ли казал, че чакат някакво тълкуване от КФН и за данъчното третиране?
                      Макар и ползвайки тази с-ма за търговия, ако реализирам печалба от акции на Даймлер например, аз не съм ли ги изтъргувал индиректно(през ексетра) на Франкфурт, който е регулирана борса в ЕС и не се дължат данъци върху печалбата и т.н. и т.н. неизчистени неща

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                        Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.
                        Хм, това е адски важна тема. Посредникът не се ли ангажира със срок неуредицата да бъде изчистена? Поискайте такъв. Това е изцяло тяхно задължение. В крайна сметка някой някъде е кредитиран с вашите пари.

                        Имате ли информация и други ИП-та да имат същия проблем? Само от Шел ли чакате дивидент? Моля, похвалете се, когато всичко вече е наред.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                          Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец

                          От 1 ноември тя ще се увеличи на 1 евро и ще е по-ниска от предварително обявените минимум 2 евро на сделка

                          Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец:: Investor.bg


                          Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.
                          Не плащат ли дивидентите!?

                          Коментар


                          • Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец

                            От 1 ноември тя ще се увеличи на 1 евро и ще е по-ниска от предварително обявените минимум 2 евро на сделка

                            Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец:: Investor.bg


                            Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                              https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...tovni-kompanii

                              Тепърва предстои да видим кои можем да преместим на регулирания пазар, за да може да се ползват от данъчните преференции, което ще направи капиталовата печалба необлагаема. Това изисква повече време, до няколко месеца, и се прави за първи път в България – трябва да минем през регулатора. За европейските компании това може да стане сравнително бързо.“


                              Моравенов предупреди, че подобни доходи се третират по един начин от българското законодателство, но трябва да се има предвид и чуждестранно законодателство, където са издадени тези емисии – като спогодби за двойно данъчно облагане, например.

                              „Ако търгувате с американски акции, ще трябва да попълните декларация и да я изпратите в САЩ“, каза той.
                              А честито ви на баир лозе Маню направи от БФБ един бъкет - при това изключително некадърно.

                              Коментар


                              • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...tovni-kompanii

                                Тепърва предстои да видим кои можем да преместим на регулирания пазар, за да може да се ползват от данъчните преференции, което ще направи капиталовата печалба необлагаема. Това изисква повече време, до няколко месеца, и се прави за първи път в България – трябва да минем през регулатора. За европейските компании това може да стане сравнително бързо.“


                                Моравенов предупреди, че подобни доходи се третират по един начин от българското законодателство, но трябва да се има предвид и чуждестранно законодателство, където са издадени тези емисии – като спогодби за двойно данъчно облагане, например.

                                „Ако търгувате с американски акции, ще трябва да попълните декларация и да я изпратите в САЩ“, каза той.
                                Last edited by dici; 10.07.2021, 10:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X