IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
    Аз имам един такъв въпрос.Какво ще стане ако примерно пазара тръгне в обратна посока на фонда и в един момент той няма достатъчна наличност от кеш да купи отново на по- високи нива продадените (взети назаем акции) и да ги върне на собствениците им?
    В такъв случай може ли да партнира на меком из необятните ловни полета на отвъдното?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
      Аз имам един такъв въпрос.Какво ще стане ако примерно пазара тръгне в обратна посока на фонда и в един момент той няма достатъчна наличност от кеш да купи отново на по- високи нива продадените (взети назаем акции) и да ги върне на собствениците им?
      На нашият пазар нямаме такива спекуланти които могат да ги изненадат с много пари,пък и за това са неговите фондове
      чужденците първо при него да ходят.
      Last edited by Grosss; 12.10.2019, 10:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
        Аз имам един такъв въпрос.Какво ще стане ако примерно пазара тръгне в обратна посока на фонда и в един момент той няма достатъчна наличност от кеш да купи отново на по- високи нива продадените (взети назаем акции) и да ги върне на собствениците им?
        Едва ли ще заемат акции от всеки Най вероятно ще са техни ,макар и индиректно
        Верно ли вярваш ,че ще заемат акции от всекиго ,пак ще са същите като в другият фонд

        Коментар


        • Аз имам един такъв въпрос.Какво ще стане ако примерно пазара тръгне в обратна посока на фонда и в един момент той няма достатъчна наличност от кеш да купи отново на по- високи нива продадените (взети назаем акции) и да ги върне на собствениците им?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Сохо , ти невгаш бил ли си у морето, ама де не се види брег?
            Там негде те спохождат мисли, що всите найлонови торбички не ги правят,- га са на вода - спасителен пояс да се превръщат
            Хаха Трябва да сме позитивни за всички новости на нашият пазар. Дългосрочно този инструмент създава възможности.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
              Гледам има интервю с г-н Василев четох и все хубави работи ,обаче за Меком и дума не видях що така незнам
              Що трябва да видиш.нещо, което го няма...?
              Скъсява, скъсява, от скъсяване я скъса, смачка и накрая фърли в коша таз артия...( но съм сигурен, че неговото се не губи....)
              пп Успех на скъсяващите !
              пп Само да попитам, че материята ми е малко чужда - дадох иляда лева на един познат на заем и вече 2 г не ги връща.....Има ли такава вероятност и в този случай...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Expat Capital Разгледай мнение
                Здравейте, колеги,

                За да внесем яснота по някои от най-коментираните въпроси, бихме искали да обобщим следното относно новия фонд:

                1. Двидентът от позициите в индекса се дължи на даващата назаем книжа страна (lender)
                2. Ако физическо или юридическо лице желае да дава назаем книжа на Фонда, както и да получи всякаква допълнителна информация за този продукт, молим да се свърже с УД Експат Асет Мениджмънт ЕАД на office@expat.bg

                Лека вечeр,
                Екип Експат
                здравейте, началник!!!

                създаването на "къс софикс" първи стъпки към създаване на възможност за скъсяване на всяка една акция в индекса ли е или смятате с това (къс софикс) да приключите развието в тази насока?
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Short фондът ще заема къси позиции в 15-те акции от индекса SOFIX. Инвеститорите в „шорт фонда“ печелят, когато индексът пада и губят, когато индексът се покачва.

                  Късите позиции ще се постигат в две стъпки. 1) Short фондът ще взема назаем акции (15-те акции от индекса SOFIX) от инвеститори, които ги притежават и желаят да ги дадат назаем. За това те ще получават лихва от Фонда. 2) „Шорт фондът“ ще продаде акциите на пазара и ще има кеш в баланса. „Шорт фондът“ ще дължи обратно тези акции на стария им собственик. Ако цената на акциите пада, Фондът ще може да си ги набави по-евтино и да реализира печалба.

                  Сохо , ти невгаш бил ли си у морето, ама де не се види брег?
                  Там негде те спохождат мисли, що всите найлонови торбички не ги правят,- га са на вода - спасителен пояс да се превръщат

                  Коментар


                  • Гледам има интервю с г-н Василев четох и все хубави работи ,обаче за Меком и дума не видях що така незнам

                    Коментар


                    • Нека първо стартира фонда и да видим какви участници ще има.Аз лично не видя ли чуждестранен инвеститор поне с 7-10 милиона и 1лев няма да вкарам .
                      Това е от мен не им вярвам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        естествено, нали затова съществуват конфигурациите двойно и тройно дъно
                        Това не го разбрах.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Искам да попитам някои неща относно лихвите по заемане на акции:
                          Ще има ли обявена някаква конкретна лихва или тя ще се договаря само в конкретните договори на желаещите. Ще се публикуват ли някъде тези лихви на сключените вече договори, с цел прозрачност и с цел пазарът да определя лихвата. Ще зависи ли лихвата от количествата акции или дори от конкретните емисии - знаем, че дружествата нямат нито еднакъв фри-флоут, нито еднакъв брой акционери, а някои дори са с доста количества останали от приватизацията акции, с които поне засега никой не оперира
                          Лека вечер и от мен
                          И за какъв период ще се заемат акциите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Expat Capital Разгледай мнение
                            Здравейте, колеги,

                            За да внесем яснота по някои от най-коментираните въпроси, бихме искали да обобщим следното относно новия фонд:

                            1. Двидентът от позициите в индекса се дължи на даващата назаем книжа страна (lender)
                            2. Ако физическо или юридическо лице желае да дава назаем книжа на Фонда, както и да получи всякаква допълнителна информация за този продукт, молим да се свърже с УД Експат Асет Мениджмънт ЕАД на office@expat.bg

                            Лека вечeр,
                            Екип Експат
                            Искам да попитам някои неща относно лихвите по заемане на акции:
                            Ще има ли обявена някаква конкретна лихва или тя ще се договаря само в конкретните договори на желаещите. Ще се публикуват ли някъде тези лихви на сключените вече договори, с цел прозрачност и с цел пазарът да определя лихвата. Ще зависи ли лихвата от количествата акции или дори от конкретните емисии - знаем, че дружествата нямат нито еднакъв фри-флоут, нито еднакъв брой акционери, а някои дори са с доста количества останали от приватизацията акции, с които поне засега никой не оперира
                            Лека вечер и от мен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Колеги, моля ви! Нали знаете, че винаги може по-надолу!
                              Ами шортвай щом мислиш че ще пада вече има инструмент. Да видим колко са мечките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                                Колеги, моля ви! Нали знаете, че винаги може по-надолу!
                                естествено, нали затова съществуват конфигурациите двойно и тройно дъно

                                Коментар

                                Working...
                                X