IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Фонда не го интересува и грам колко ще бъде цената, за да я бута! Него го интересува да има повече записали и да взима комисион, а дали от това ще спечели Пешо или Гошо, не е техен проблем.
    Да прав си

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

      За да може фонда изкуствено да бутне цената, аз "купувам" "допълвам" на ниското, после фонда ми ги връща + лихви
      Фонда не го интересува и грам колко ще бъде цената, за да я бута! Него го интересува да има повече записали и да взима комисион, а дали от това ще спечели Пешо или Гошо, не е техен проблем.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

        Какъв риск поемаш, когато ги предоставиш на фонда срещу лихва и какъв ако действаш сам?
        Е как какъв? Даваш му акции на 1 лев и той ти ги връща на 1 лев. Ако си сигурен, че цената ще стане 50 ст. защо да ти ги връща на 1 лев? Продаваш си ги на 1 лев, след това си ги купуваш на 50 ст /след като очакваш такъв развой/ и въобще не се занимаваш с фонда! Така би имал 2 пъти повече акции и би загубил само някакви скромни % за времето, в което са били във фонда - на практика пренебрежимо малко парички.
        Last edited by 15%; 14.10.2019, 16:34.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Да, но в такъв случай защо ти е въобще да ги даваш на фонда? Продаваш това, което имаш и след това си пълниш колкото искаш на половин цена
          За да може фонда изкуствено да бутне цената, аз "купувам" "допълвам" на ниското, после фонда ми ги връща + лихви

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Да, но в такъв случай защо ти е въобще да ги даваш на фонда? Продаваш това, което имаш и след това си пълниш колкото искаш на половин цена
            Какъв риск поемаш, когато ги предоставиш на фонда срещу лихва и какъв ако действаш сам?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Те са си твои акциите /ако си ги дал на фонда назаем/ и не е нужно да си ги купуваш на половин цена.
              Правиш следното мъчиш се да надуеш с най малко акции дадена позиция и после вземаш от някой закъсал ип акции с добра лихва и на добра горна цена и заедно с твойте купени.
              Продаваш акции в края на деня и целта ти е да свалиш цената с 20,30 % няколко месеца ,идва някой отчаян продавач и му купуваш пакета най ефтино и връщаш акцията на заемодателя........
              Някъде около 2 милиона за дадена позиция....т
              Last edited by Монти; 14.10.2019, 16:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

                При желание може да "допълваш" на половин цена.
                Да, но в такъв случай защо ти е въобще да ги даваш на фонда? Продаваш това, което имаш и след това си пълниш колкото искаш на половин цена
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Те са си твои акциите /ако си ги дал на фонда назаем/ и не е нужно да си ги купуваш на половин цена.
                  При желание може да "допълваш" на половин цена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    Възможно ли е да се получи - акции за 1 млн. на заем, акциите падат и аз си ги купувам обратно от пазар на половин цена.
                    Те са си твои акциите /ако си ги дал на фонда назаем/ и не е нужно да си ги купуваш на половин цена.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      На умрял и неликвиден пазар като бфб-ту, такъв "къс" фонд може да се определи само с една дума - свръх-рисков. Подходящ за балъци и комарджии, които се чудят къде да си загубят парите...
                      Там където няколко мажо и ПФ командват маркета да вложиш кеш в шорт е все едно да хвърлиш няколко пилета в блато с алигатори и да искаш да ги умножиш и да изгониш алигаторите .....шанс има само с отделни акции и то в посоката на Батко....

                      Коментар


                      • Възможността да може да се печели не само при правилно прогнозиран ръст, но и при правилно прогнозиран спад на пазара ни (ако и да е добра възможност за всеки пазар, който иска да се развива) според мен би довело до много душевен смут у някои редовни форумци. Повечето от тях са вечните мечки не защото разбират пазара, а именно защото не го разбират. А човек, който не разбира пазарите, не може да бъде успешен на тях (не и дългосрочно), каквито и инструменти да има за отиграване. Има времена, в които е по-добре да си мечка, а други, в които е по-добре да си бик. Човек, който все цели грешния момент, накрая му писва и става само едното с надежда, че все някога ще е прав като това значи сам да се заяви като провалил се на пазарите човек... без да го осъзнава. Но кой ли няма грешни решения на пазарите... Въпросът е правилните да са повече. Както и да не се страхуваме да признаем пред себе си, че бъркаме, когато сме сбъркали. Липсата на самокритичност означава вечно мърморене и както е казал поетът:

                        "Все за нещо ще намери
                        да се начумери:
                        ту му млякото горещо,
                        ту пък друго нещо..." (Чичо Стоян)

                        Пожелавам успех на Експат в начинанията им, както винаги съм го правил. Знам колко е трудно да се опиташ да правиш нещо и колко по-лесно е нищо да не правиш, а само да критикуваш. Според мен хората, които подкрепят инициативите за по-развит пазар, са много повече от онези, които подхождат скептично. Ако подкрепящите промените са като шише с вода, то скептиците са като няколко капки олио, които обаче изплуват най-горе и са на всяка манджа мерудия. Успех още веднъж на Експат, също и на подкрепящите, и на неподкрепящите в начинанията им.

                        Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко на написаното. Аз съм лаик и нищо не разбирам, както многократно съм заявявал. Препоръки нямам никакви.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          За да е успешен този фонд, спада на СОФИКС трябва да е поне 20 %.
                          Защото разходите по регистрация, комисионни, заплати, поддържане на сметки и др няма да излезнат.
                          Такъв сценарий е практически невъзможен. Най-малко ще бъде контриран от останалите мажовци и ще го фалират. Такъв е живота - за да има за едни, трябва другите да ги няма....( никиту това го знае най-добре...Не визирам работата му на световната борса....там със салама има и ляб за всички...)

                          Остава един замисъл - още от едно място да се вземат пари, комисионни, клиенти, далавери, въртележки и т.н.
                          На умрял и неликвиден пазар като бфб-ту, такъв "къс" фонд може да се определи само с една дума - свръх-рисков. Подходящ за балъци и комарджии, които се чудят къде да си загубят парите...
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Точно това казвам и затова благодаря на Експат, че дават възможност на всеки да застане зад мислите си с пари.
                            Отговорих на колегата, за да няма притеснения, че видиш ли някой с повече пари може да срине пазара. Това не може да стане, защото преди това трябва друг с не по-малко акции трябва да е на срещуположната позиция.
                            Възможно ли е да се получи - акции за 1 млн. на заем, акциите падат и аз си ги купувам обратно от пазар на половин цена.

                            Коментар


                            • За да е успешен този фонд, спада на СОФИКС трябва да е поне 20 %.
                              Защото разходите по регистрация, комисионни, заплати, поддържане на сметки и др няма да излезнат.
                              Такъв сценарий е практически невъзможен. Най-малко ще бъде контриран от останалите мажовци и ще го фалират. Такъв е живота - за да има за едни, трябва другите да ги няма....( никиту това го знае най-добре...Не визирам работата му на световната борса....там със салама има и ляб за всички...)

                              Остава един замисъл - още от едно място да се вземат пари, комисионни, клиенти, далавери, въртележки и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                                Уважаеми Спекулант.
                                Въпросът Ви е резонен. В интервюто от петък се опитах да обясня отговора.
                                Ако пазарът се вдигне или падне рязко с 50% (това е много голямо движение), правилата ни са, че трябва да ребалансираме с цел пасивите ни да са 50% от активите, както е било в началото.
                                Ще ми е трудно да обясня тази математика на широка публика. За Вас е важно да знаете, че не може да се стигне до ситуация, когато стойността на шорт фонда падне до нула.
                                Поздрави, НВ
                                Разбирам Ви напълно и в такъв случай предлагам примера който давате одеве да бъде корегиран така:
                                Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                                "Уважаеми PJC,
                                Прав сте, ще имаме много кеш. Даже повече от очакваното.
                                Пример:
                                1) Ако получим 1 млн. лв. инвестиции, ще задържим този милион в кеш.
                                2) Ще вземем назаем акции за полувин милион, ще ги продадем и ще получим пак полувин милион в кеш.
                                3) Така че шорт фондът ще държи 1.5 млн. кеш и нищо друго.
                                4) А като задължение ще има равностойността на акциите. Към началния момент те са били полувин млн. лв.
                                Поздрави, НВ"
                                Така ми се струва по правилно и разбираемо
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X