IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Защо, какво е сбърканото?
    Едва ли не не могат си направят сметката и не могат се подсигурят акции .Все пак ви казаха ,че искат да генерират кеш .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Абе вие тези ги взехте за най-големите аматьори
      Защо, какво е сбърканото?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        явно повече трябва да ви се обяснява- Например имам договор за 1 година и точно след1 година някой изкупи почти всичкото предлагане. Аз съм голям заемодател на фонда и в същия ден си искам 10х, от тази неликвидна позиция. К'во става? Освен това какви ще са сроковете на договорите, 1 година е много време..
        Ти за какви големи позиции говориш? Хипотетично 1 милион дяла по 1 лв ще са най много 150,000 лева в акции на Софарма примерно или около 45,000 акции на Софарма. Общо взето освен холдинг Варна при другите позиции няма да е проблем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Нямам претенции за точност, но най-вероятно като ти вземат въпросните акции, ще ги трансформират през някакъв дневен коефициент на база цени към дялове от фонда /както сега рециклират в дългия фонд/. Тоест ти ако дадеш 1000 холдинг варна, не очаквай да ти върнат 1000 холдинг варна. И ако си поискаш парите, равностойни на 1000 холдинг варна, те могат да продадат примерно 10000 софарми и да ти осребрят желанието
          Абе вие тези ги взехте за най-големите аматьори

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            абе нали ще взимат назаем акции! И трябва да ти върнат тези акции! Това се опитвам да кажа ...
            Нямам претенции за точност, но най-вероятно като ти вземат въпросните акции, ще ги трансформират през някакъв дневен коефициент на база цени към дялове от фонда /както сега рециклират в дългия фонд/. Тоест ти ако дадеш 1000 холдинг варна, не очаквай да ти върнат 1000 холдинг варна. И ако си поискаш парите, равностойни на 1000 холдинг варна, те могат да продадат примерно 10000 софарми и да ти осребрят желанието
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Този фонд не ти предлага да скъсяваш холдинг варна или която и да било друга компания. Предлага ти да скъсяваш Софикс.
              абе нали ще взимат назаем акции! И трябва да ти върнат тези акции! Това се опитвам да кажа ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                например аз съм дал 10хил акции на фонда на "Холдинг варна" или да кажем най-неликвидната позиция. Тя изведнъж се качи рязко и се изупят всички на пазара. Аз искам да ми ти върне за да си ги продам "на високо", но фондът ги няма и на пазара няма .. ??
                Този фонд не ти предлага да скъсяваш холдинг варна или която и да било друга компания. Предлага ти да скъсяваш Софикс.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Здравейте, бих искал да имам възможност да шортирам този ETF. Ще ми я предоставите ли ?
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    Защо винаги са толкова "хлъзгави" отговорите ви. За мен човек, който губи наричам "донор". Съответно друг ще спечели.. но кой ще е това? Примерно, ако пазара се вдигне с 30% за 1 година - загубата = 30% + лихвата% + други разходи% + вашата печалба/маржин% . Ако може да кажете за неизвестните проценти в уравнението?
                    Уважаеми Петьо,

                    Не съм целял хлъзгави отговори.
                    Таксата ни за управление е 1% годишно.
                    Експат печели по-високи такси, ако фондът е по-голям, което значи:
                    - повече инвестиции в него
                    - падащ пазар, при което стойността на фонда расте

                    Не забравяйте обаче, че имаме и Лонг ЕТФ. Т.е. ние предлагаме и двата продукта.
                    Конкретно думата донори не я разбрах, но не е толкова важно.

                    Поздрави, НВ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Разбирам Ви напълно и в такъв случай предлагам примера който давате одеве да бъде корегиран така:
                      Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                      "Уважаеми PJC,
                      Прав сте, ще имаме много кеш. Даже повече от очакваното.
                      Пример:
                      1) Ако получим 1 млн. лв. инвестиции, ще задържим този милион в кеш.
                      2) Ще вземем назаем акции за полувин милион, ще ги продадем и ще получим пак полувин милион в кеш.
                      3) Така че шорт фондът ще държи 1.5 млн. кеш и нищо друго.
                      4) А като задължение ще има равностойността на акциите. Към началния момент те са били полувин млн. лв.
                      Поздрави, НВ"
                      Така ми се струва по правилно и разбираемо
                      Поздрави!
                      Уважаеми Спекулант,

                      Верните цифри са тези, които съм написал първоначално. В моя пример:
                      - нетна стойност на активите е 1 млн.
                      - активите са 2 млн.
                      - задълженията са 1 млн.

                      Ако пазарът скочи нагоре с 50%, ще ребалансираме по следния начин:

                      ОТ:
                      - нетни активи = 500 х.
                      - активи =
                      2 млн.
                      - задължения = 1.5 млн.

                      НА:
                      - нетни активи = 500 х.
                      - активи = 1 млн.
                      - задължения = 500 х.

                      Ако някой не разбира това, изчакайте да стартира Фондът и ще ви обясним.

                      Поздрави, Николай

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        явно повече трябва да ви се обяснява- Например имам договор за 1 година и точно след1 година някой изкупи почти всичкото предлагане. Аз съм голям заемодател на фонда и в същия ден си искам 10х, от тази неликвидна позиция. К'во става? Освен това какви ще са сроковете на договорите, 1 година е много време..
                        Явно е че на теб трябва много да се обяснява. ЗВЪННИ НА ФОНДА

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          например аз съм дал 10хил акции на фонда на "Холдинг варна" или да кажем най-неликвидната позиция. Тя изведнъж се качи рязко и се изупят всички на пазара. Аз искам да ми ти върне за да си ги продам "на високо", но фондът ги няма и на пазара няма .. ??
                          Уважаеми Петьо,
                          Не предвиждаме ситуация, в която на пазара няма да има никакви акции на никакви цени. Фондът ни няма да е с размер милиард, че да има проблем с количества акции. Ще намерим при всички случаи.
                          Поздрави, НВ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                            явно повече трябва да ви се обяснява- Например имам договор за 1 година и точно след1 година някой изкупи почти всичкото предлагане. Аз съм голям заемодател на фонда и в същия ден си искам 10х, от тази неликвидна позиция. К'во става? Освен това какви ще са сроковете на договорите, 1 година е много време..
                            Колеги,
                            Не сме започнали още да вземаме акции назаем. Имаме много запитвания. Условията няма във форуми да ги преговаряме.
                            Приоритет ще имат акционери, които са наши клиенти и си държат акциите на доверително управление в нашето УД. Ако се интересувате, обадете ни се.
                            Поздрави, Николай

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              явно повече трябва да ви се обяснява- Например имам договор за 1 година и точно след1 година някой изкупи почти всичкото предлагане. Аз съм голям заемодател на фонда и в същия ден си искам 10х, от тази неликвидна позиция. К'во става? Освен това какви ще са сроковете на договорите, 1 година е много време..
                              Верно не вдяваш нали преди да изтече ще сте говорили кво правите .Петка ще ти го кажа директно не се притеснявай ще има от Кой да вземат нужните им хартии

                              Коментар


                              • явно повече трябва да ви се обяснява- Например имам договор за 1 година и точно след1 година някой изкупи почти всичкото предлагане. Аз съм голям заемодател на фонда и в същия ден си искам 10х, от тази неликвидна позиция. К'во става? Освен това какви ще са сроковете на договорите, 1 година е много време..

                                Коментар

                                Working...
                                X