IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отделно и ще се повиши броя сделки с по няколко акции в края на сесията

    Коментар


    • "Ако индексът се покачи с +50%, ..Фондът ще купи част от акциите от пазара и ще ги върне там, откъдето ги е взел назаем...ако SOFIX падне с -50%, ... Фондът ще вземе назаем още акции и ще ги продаде на пазара." Малка е вероятността това да се случи,но ако стане,то ако индекса се вдигне с 50% то фонда ще трябва да купува при еуфорията(няма да има много продавачи) и съответно допълнително ще повиши цените на акциите/индекса.И обратно-ако SOFIX падне с >50% те ще вземат на заем(ще има много желаещи) акции от индекса и ще ги продадат(едва ли ще има много купувачи) и така допълнително ще свалят цените на акциите/индекса.При нашата ниска ликвидност ще има много резки движения в съответната посока след достигане на тези прагове.Отделно сигурно ще им и спекуланти,които ще се стремят при подходящи условия допълнително д тласнат индекса към тези прагове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
        някакъв update как върви заемането на акции?
        В процес сме. Фондът набра към 110,000 лв. начален капитал. Вървим към листване на борсата. Заемане на книжа - постепенно.

        Коментар


        • някакъв update как върви заемането на акции?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
            Колеги, истината е, че появата на този фонд е положителна новина, все пак!
            Не мисля, че е чак толкова положителна новина колкото листването в Лондон и Фанкфурт

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
              Айде продавайте бе...….. паникьари
              такива
              Да не вземе някой да дава на късо късия
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Айде продавайте бе...….. паникьари
                такива

                Коментар


                • Колеги, истината е, че появата на този фонд е положителна новина, все пак!
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                    Уважаеми Спекулант,

                    Верните цифри са тези, които съм написал първоначално. В моя пример:
                    - нетна стойност на активите е 1 млн.
                    - активите са 2 млн.
                    - задълженията са 1 млн.

                    Ако пазарът скочи нагоре с 50%, ще ребалансираме по следния начин:

                    ОТ:
                    - нетни активи = 500 х.
                    - активи =
                    2 млн.
                    - задължения = 1.5 млн.

                    НА:
                    - нетни активи = 500 х.
                    - активи = 1 млн.
                    - задължения = 500 х.

                    Ако някой не разбира това, изчакайте да стартира Фондът и ще ви обясним.

                    Поздрави, Николай
                    Супер ясно е!

                    Евала за труда, според мен още един инструмент върху Софикс няма как да не повиши ликвидоността/търговията с акции на компонентите му. Да не говорим, че късите продажби като цяло изчистват пазарните mispricings. Желая успех, въпреки критиката на редица лаици, коментирали тук.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                      НИкога няма да ви се обадя, и да се играят игрички с моите акции. Да седите в едната посока с лонга а с другата в шорта, да капе комисионата и да не ви дреме за пазаря! И аз трябва да ви имам доверие? Как да стане тая!!. На сергията има малко участници. Щом избушите пазара и играчите се оттеглят, като за по-лесно се нахакат в шорта а други в лонга, ще стане така, че ще се налага да си търгувате акциите от единия фонд на другия. Оттеглят ли се офертите - насрещна страна остват двата фонда. Е няма как да го приема за нормално. Възможни са инсинуации. Виждали сме какво се случва когато няма оферти купува. Представям си какво ще е когато всички се накупят в шорта в такъв момент. От мен - твърдо не, без значение на лихвата, акциите са мои и струват пари. Много пари. Заигравки и с индекса не бива да водят до подобни на онези с Меком
                      +111

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                        Колеги,
                        Не сме започнали още да вземаме акции назаем. Имаме много запитвания. Условията няма във форуми да ги преговаряме.
                        Приоритет ще имат акционери, които са наши клиенти и си държат акциите на доверително управление в нашето УД. Ако се интересувате, обадете ни се.
                        Поздрави, Николай
                        НИкога няма да ви се обадя, и да се играят игрички с моите акции. Да седите в едната посока с лонга а с другата в шорта, да капе комисионата и да не ви дреме за пазаря! И аз трябва да ви имам доверие? Как да стане тая!!. На сергията има малко участници. Щом избушите пазара и играчите се оттеглят, като за по-лесно се нахакат в шорта а други в лонга, ще стане така, че ще се налага да си търгувате акциите от единия фонд на другия. Оттеглят ли се офертите - насрещна страна остват двата фонда. Е няма как да го приема за нормално. Възможни са инсинуации. Виждали сме какво се случва когато няма оферти купува. Представям си какво ще е когато всички се накупят в шорта в такъв момент. От мен - твърдо не, без значение на лихвата, акциите са мои и струват пари. Много пари. Заигравки и с индекса не бива да водят до подобни на онези с Меком

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Пълни глупости все едно да кажеш купете ми от дългия фонд само 2 или 3 компании а другите не ме интересуват
                          Ако "глупостите" на Полки за шортирането на отделни акции беше възможно и на БФБ (както е възможно на абсолютно всяка бяла нормална борса), сега нямаше да се чудим дали сме стигнали дъното или има още да го копаем!
                          Last edited by LuckyYou; 15.10.2019, 17:27.
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            мисля, че е едно и също!!!

                            вие ще предложите възможност за скъсяване на индекса, а аз искам да скъся няколко акции от индекса, друг ще иска да скъси други акции в индекса и т.н. => е факто може да се получи така, че няколко човека събрани заедно може да искат да скъсят всички акции от софикса, но да не искат да скъсяват събран на едно индекс ..... вярвам, че сте ми разбрали идея ........ може да поработите върху този казус...

                            вие търсите акции на заем за да сглобите индекс ....... много по-просто е да вземете акции на заем и да ги "предложите" на някой за скъсяване в сурово състояние вместо да търсите акции от 15 компании за да предложите сегашния си продукт

                            вижте помислите в тази насока ..... според мен ще е по-печалившо защото цял индекс трудно се скъсява защото по-трудно ще пада, а при шорта на акции се търси бързина
                            Пълни глупости все едно да кажеш купете ми от дългия фонд само 2 или 3 компании а другите не ме интересуват

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                              Уважаеми Полки.
                              И ние бихме искали да има възможности за къси продажби на акции. Но това е въпрос към БФБ. Тъй като няма, ние решихме на направим шорт фонд.
                              Поздрави, Николай
                              мисля, че е едно и също!!!

                              вие ще предложите възможност за скъсяване на индекса, а аз искам да скъся няколко акции от индекса, друг ще иска да скъси други акции в индекса и т.н. => е факто може да се получи така, че няколко човека събрани заедно може да искат да скъсят всички акции от софикса, но да не искат да скъсяват събран на едно индекс ..... вярвам, че сте ми разбрали идея ........ може да поработите върху този казус...

                              вие търсите акции на заем за да сглобите индекс ....... много по-просто е да вземете акции на заем и да ги "предложите" на някой за скъсяване в сурово състояние вместо да търсите акции от 15 компании за да предложите сегашния си продукт

                              вижте помислите в тази насока ..... според мен ще е по-печалившо защото цял индекс трудно се скъсява защото по-трудно ще пада, а при шорта на акции се търси бързина
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Мисля да се изгубихте нейде във въпросите и отговорите, с теб сме на едно мнение за създаване на един вид монопол (доминант) на пазара!
                                Ще предложа следния прочит от моята камбанария;
                                -Добре не искате да купувате на тези нива, а ние по богати за наша сметка няма да ви правим,- моля продавайте, ние сме тук и ви предлагаме ликвидност по нашия ИНДструмент -ЕКспад-шорт. предлагаме ви лихва ...
                                -Някой се събудил,- иска да купува подценени дялове от активи и той е добре дошъл,(ще ни затвори ножицата-чакаме го) , дор де ние се "събудим"
                                -третото е че сме приклещени и не е за радост тая тъга, повтарям се, но си е така!
                                Last edited by inta53; 14.10.2019, 23:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X