IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

    Няма как собственика (дал под наем) да участва в ОС. Според мен е имал предвид за дивиденти и права. Например, че при дивидент, той ще се плаща от капитала на фонда към този, от който е взел акциите "под наем". Ако има сплит и 1 акция стане 10 акции, фондът ще дължи вече 10 акции за наета 1. Нещо такова.
    само може да гадаем какво е имал предвид. Но това което е написано, НЕ Е ВЯРНО, нали? Или г-н директорът се е объркал или е излъгал или Мариан е объркал това изречение в статията си ..
    Last edited by petyob; 15.01.2020, 11:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      а как ще стане, ако иска да си продаде правата на някаква цена?
      Фондът купува права от пазара и му ги дава или се разбират само за паричната равностойност на правата, която фондът да заплати на наемодателя. Няма друг начин според мен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

        Няма как собственика (дал под наем) да участва в ОС. Според мен е имал предвид за дивиденти и права. Например, че при дивидент, той ще се плаща от капитала на фонда към този, от който е взел акциите "под наем". Ако има сплит и 1 акция стане 10 акции, фондът ще дължи вече 10 акции за наета 1. Нещо такова.
        а как ще стане, ако иска да си продаде правата на някаква цена?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

          Няма как собственика (дал под наем) да участва в ОС. Според мен е имал предвид за дивиденти и права. Например, че при дивидент, той ще се плаща от капитала на фонда към този, от който е взел акциите "под наем". Ако има сплит и 1 акция стане 10 акции, фондът ще дължи вече 10 акции за наета 1. Нещо такова.
          ".......При корпоративни събития акционерите дават нареждания как да се процедира с полагащите им се права или акции, след което, в зависимост от желанието им, получават книжата или паричната равностойност. Акциите могат да се върнат при поискване до 5 работни дни, като това е максималния срок, но планираме това да става и по-бързо......."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Като си ги поиска собственикът,фондът ги купува и ги връща ...
            Няма как собственика (дал под наем) да участва в ОС. Според мен е имал предвид за дивиденти и права. Например, че при дивидент, той ще се плаща от капитала на фонда към този, от който е взел акциите "под наем". Ако има сплит и 1 акция стане 10 акции, фондът ще дължи вече 10 акции за наета 1. Нещо такова.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Като си ги поиска собственикът,фондът ги купува и ги връща ...
              Това за връщането е ясно. Дивидентът също е лесно - плаща го този който "шорти", но останалото не е ясно и май послъгват

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                нещо ме съмнява това, което приказва този -"Искам да поясня, че след отдаването назаем на акциите към Expat Short SOFIX всички права и ползи от тях си остават такива, каквито щяха да бъдат при положение, че акциите не са били дадени назаем."
                Как става това след като фонда продаде акциите взети назаем? Как може да се участва в общо събрание, когато собственикът ще е друг?
                Като си ги поиска собственикът,фондът ги купува и ги връща ...

                Коментар


                • нещо ме съмнява това, което приказва този -"Искам да поясня, че след отдаването назаем на акциите към Expat Short SOFIX всички права и ползи от тях си остават такива, каквито щяха да бъдат при положение, че акциите не са били дадени назаем."
                  Как става това след като фонда продаде акциите взети назаем? Как може да се участва в общо събрание, когато собственикът ще е друг?

                  Коментар


                  • Успех и от мен.

                    Коментар


                    • Успех с новият фонд!

                      Коментар


                      • Отношенията между "лонг" и "шорт" фонда ще са на практика никакви, коментира Даниел Дончев главен инвестиционен директор в Експат Асет Мениджмънт

                        Коментар


                        • Аз лично очаквам монти конти навахо и прочее да си изпълнят заканите и да продават

                          Коментар


                          • Аз лично нямам големи очаквания. При всички положения обаче ще допринесе за подобряването на ликвидността. Успех!

                            Коментар


                            • Успех и от мен! Всъщност днес е денят, в който започват да се котират дяловете на "късия", но действието с взимането на заем и продажбата на късо може и да е било факт вчера или греша? При мащаб от 100К лв. и ползване само на половината от кеш-а за скъсяване, не съм съгласен с някои очаквания за движение надолу днес, а и при тези нива на Софикс - близките месеци може да няма големи записвания.
                              Стискам палци и гледам с интерес...

                              Коментар


                              • Айде, хаирлия да е

                                Коментар

                                Working...
                                X