IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати 2018 г./Прогнози 2019 г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За мен 2019 ще бъде кауза пердута......също както 2018 г....
    90% съм кеш ,другите ми носеха пасиви-дългосрочни но ги компенсирах с Етропал ,Фазерлес,х.Света София ,холдинг Варна ,ССВ и т.н в малки спекулативни количества...Та нищо за хвалене ..
    Влезнах на 5,7 еврав Коба преди НГ с 500 акции.....с цел 4,5 основно влизане.
    Прогнози крайно отрицателни .. Български банки...
    ФИБ- 2-2,5-...
    ССВ-1-1,2
    чез-150 лв...
    Софарма 2,5
    Зрънчо-20 ст
    ХИМ-1,50-ни алигатори ,ни китове ще я спасят ,
    Монбат ,Стара планина , М+С , Неохим, Албена ,Доверие - всички от минус 20% до минус 30%, ще оцелеят холдинг Варна и ЕУБГ ,етропал , формопласт ,холдинг Света София , и на бъдеще адсица ..
    Не е препоръка....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      да беше само от 1 акция 0% диверсификация и 0% кеш.


      супер ....... браво на теб

      --------------

      и аз бях така в началото на годината ........... 100% всичко бях вложил в ХИМ и имах 3 репа върху акции на ХИМ които пак бях вложил в ХИМ
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • да беше само от 1 акция 0% диверсификация и 0% кеш.
        Last edited by pepe1234; 02.01.2019, 01:39.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          +32% от 01.01.2018 до 01.01.2019 при свилоза. За 2019 ще гледам само отстрани акциите...
          портфейла ти само от една акция ли е?
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • +32% от 01.01.2018 до 01.01.2019 при свилоза. За 2019 ще гледам само отстрани акциите...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
              "Възможно ли е, след 10 г, почти нон-стоп надуване на Дау, след това да са достатъчни само 8 месеца за някаква лека корекция" ??
              не знам защо смяташ, че корекцията е от 8 месеца след като при Дау абсолютния връх беше на 03.10.2018 г. когато чукна 26951 пункта ......... няма и три месеца от тогава
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                E Джими беше прав тази година https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14

                Общо взето приключвам годината с около - 33% и за догодина съм си оставил wereldhave, deutsche bank и societe generale.

                Определено очаквах по-малък спад пък и понеже бях продал кол опции или самите акции си ги купих през пут опции първите 7-10% от спада ги пое премията от опциите после...

                сега честно казано се чудя дали да продам кол опции срещу акциите - от една страна е доста волатилно и премията ще е голяма но след такъв спад ми се струват доста атрактивни някои акции засега май просто ще си ги държа

                wereldhave извън жълтите жилетки ще направят сигурно 1-2% спад на наемите но предвид че се търгуват на 7% net initial yield и почти 10% дивидентна доходност ми се струват атрактивни спрямо другите типове имоти които се търгуват на около 4-5% net initial yield

                deutshce bank избиха рибата с тоя спад 55% тая година... но просто много неподходящ момент за покупка на банки масово паднаха по 20-30% e сега да видим дали и колко ще ги глобяват...

                societe generale ми е малка позицията но и те са интересни на тия цени

                иначе предполагам атрактивни сега са и renault, arcelor mittal, aurubis,upm,

                иначе кеш не държа дори си довнасям чат-пат.. краткосрочната спекула стана дългосрочна инвестиция но предполагам големият спад при моите акции попремина ще видим

                весела 2019 на всички
                За много години на всички. Да споделя и аз какво бих си купил евентуално през новата година, ако цените паднат още малко. DNB, Marine Harvest, Vestas wind energy, някой немски АДСИЦ (alstria office REIT, DIC Asset, Hamborner, TLG Imobilien, Vonovia), Repsol, Danske bank, Aurubis. Който желае, също може да сподели компания, която ще следи отблизо през новата година.

                Коментар


                • Честита Ви 2019 г.! Дълъг живот и здраве на всички!


                  “It’s tough to make predictions, especially about the future.”

                  Yogi Berra

                  Last edited by Minka; 01.01.2019, 14:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                    E Джими беше прав тази година https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14

                    ....
                    весела 2019 на всички
                    За много години на всички калкулиращи.!!
                    Джим е прав, разбира се, но се замислих - "Възможно ли е, след 10 г, почти нон-стоп надуване на Дау, след това да са достатъчни само 8 месеца за някаква лека корекция" ??
                    Може би е добре, да тропнем едно мечкино зимно хорце, пък после - каквото дойде
                    Весела 2019 !

                    Коментар


                    • E Джими беше прав тази година https://www.youtube.com/watch?v=dRrIOJYaf14

                      Общо взето приключвам годината с около - 33% и за догодина съм си оставил wereldhave, deutsche bank и societe generale.

                      Определено очаквах по-малък спад пък и понеже бях продал кол опции или самите акции си ги купих през пут опции първите 7-10% от спада ги пое премията от опциите после...

                      сега честно казано се чудя дали да продам кол опции срещу акциите - от една страна е доста волатилно и премията ще е голяма но след такъв спад ми се струват доста атрактивни някои акции засега май просто ще си ги държа

                      wereldhave извън жълтите жилетки ще направят сигурно 1-2% спад на наемите но предвид че се търгуват на 7% net initial yield и почти 10% дивидентна доходност ми се струват атрактивни спрямо другите типове имоти които се търгуват на около 4-5% net initial yield

                      deutshce bank избиха рибата с тоя спад 55% тая година... но просто много неподходящ момент за покупка на банки масово паднаха по 20-30% e сега да видим дали и колко ще ги глобяват...

                      societe generale ми е малка позицията но и те са интересни на тия цени

                      иначе предполагам атрактивни сега са и renault, arcelor mittal, aurubis,upm,

                      иначе кеш не държа дори си довнасям чат-пат.. краткосрочната спекула стана дългосрочна инвестиция но предполагам големият спад при моите акции попремина ще видим

                      весела 2019 на всички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        идеята е който иска да сподели резултата си за изтичащата 2018-а година .......... който не може да си сметни резултата го


                        убивам фантазиите на фантазьорите
                        Двете основни неща които купих с репата скочиха с над 20 а именно БРП и. Компенсаторки ХИМ приключи на 1.70 2017. Колкото до сметките нямам претенции мг и финанси а и детайла на портфейла не мисля да споделям пред всички казвам каквото мисля правя и. Очаквам!
                        тръпка да има действие и цел!
                        успех през 2019!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                          идеята е друга а репа има и на 6.9%
                          идеята е който иска да сподели резултата си за изтичащата 2018-а година .......... който не може да си сметни резултата го напъват други идеи...


                          Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                          Убиваш. Идеята да пишем навсякъде във форума
                          убивам фантазиите на фантазьорите
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            това ми звуучи като:

                            "Нали си ми приятел .... сега ще те излъжа..."




                            чудесно си нацелил репата ........ ХИМ-а беше 1,78 в последната сесия на миналата година , а ти явно в този последен ден за година си го сключил .......... чудесно ........... това означава, че си платил 12% лихва което като се прибави към 1,78 се получава, че цената ти излиза 1,9936 лв.

                            на практика от ХИМ-а нямаш печалба през 2018 година .......... защото си се набутал и с такси

                            сори за лошата новина, но нали сме приятели ............ "право, куме, в очи..."



                            имам още една лоша новина за теб ............ всъщност имам още две лоши новини за теб

                            - втората лоша новина е, че ти не знаеш как да си
                            сметнеш доходността за 2018 г. ........ а това е темата на настоящата тема "РЕЗУЛТАТИ ЗА 2018 И ПРОГНОЗИ ЗА 2019"

                            доходността за 2018 се смята като гледаш какви са били цените в последната борсова сесия тази година и цените от последната борсова сесия миналата година ............. или ако акцията е купена през годината се гледа средната цена на която е купена през настоящата година и последната цена за тази година ............. и т.н.

                            някои от ЦЕНИТЕ които си написал ги е нямало на БФБ през настоящата година




                            по всяка вероятност си сметнал доходността от както си закупил акциите и до сега имаш +20% (според теб) ........ дано това не ти е доходността от както си на борсата

                            третата лоша новина е, че ХИМ-а струваше 1,10 преди 3 години ....... няма как да смяташ, че това ти е доходността за тази година

                            а добрата новина за теб е, че не си единствен който не може да си сметне доходността за годината .......... по мои наблюдения поне 2/3 от форума изпитват трудности със смятането ......... жалко е инвеститори да не могат да си сметнат парите, но е факт ........ което пък е добра новина и за мен

                            понеже си ми приятел ще ти препоръчам да ползваш счетоводител за да можеш да ползваш верни данни и така ще можеш точно да си направиш сметка дали си е заслужавало да киснеш толкова дълго време пред компа да гледаш БФБ и форума .......... мисля, че ако си намериш някаква работа ще бъдеш по-успешен или поне силно се надявам да е така...

                            успех през новата 2019-а година където и да си...
                            порасни малко стига бунтове и заяждане скучно е.....идеята е друга а репа има и на 6.9%
                            Убиваш. Идеята да пишем навсякъде във форума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              Нали си ми приятел ще ти отговоря...
                              това ми звуучи като:

                              "Нали си ми приятел .... сега ще те излъжа..."


                              Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              репата без да. Искам точно навреме ХИМ 1.78. И еубг на 1.60
                              чудесно си нацелил репата ........ ХИМ-а беше 1,78 в последната сесия на миналата година , а ти явно в този последен ден за година си го сключил .......... чудесно ........... това означава, че си платил 12% лихва което като се прибави към 1,78 се получава, че цената ти излиза 1,9936 лв.

                              на практика от ХИМ-а нямаш печалба през 2018 година .......... защото си се набутал и с такси

                              сори за лошата новина, но нали сме приятели ............ "право, куме, в очи..."

                              Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                              доходност около 20% за 2018
                              имам още една лоша новина за теб ............ всъщност имам още две лоши новини за теб

                              - втората лоша новина е, че ти не знаеш как да си сметнеш доходността за 2018 г. ........ а това е темата на настоящата тема "РЕЗУЛТАТИ ЗА 2018 И ПРОГНОЗИ ЗА 2019"

                              доходността за 2018 се смята като гледаш какви са били цените в последната борсова сесия тази година и цените от последната борсова сесия миналата година ............. или ако акцията е купена през годината се гледа средната цена на която е купена през настоящата година и последната цена за тази година ............. и т.н.

                              някои от ЦЕНИТЕ които си написал ги е нямало на БФБ през настоящата година

                              Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              ХИМ 1.10
                              еубг 0.98
                              цкб 0.98
                              хика 3.50
                              ихлбл 1.00
                              доверие 1.58
                              градус 1.60
                              компенсаторни записи 0.262
                              зърнени храни. 0.55
                              Софарма продадох на 4.27 доволен от 2.65
                              алтерко 1.93
                              БРП 0.60
                              неохим от 44 продадох на 33
                              хидроизомат от 10.80. продадох на 1.43
                              сирма 0.84. На 0.96 и от 0.91. На 0.94.

                              по всяка вероятност си сметнал доходността от както си закупил акциите и до сега имаш +20% (според теб) ........ дано това не ти е доходността от както си на борсата

                              третата лоша новина е, че ХИМ-а струваше 1,10 преди 3 години ....... няма как да смяташ, че това ти е доходността за тази година

                              а добрата новина за теб е, че не си единствен който не може да си сметне доходността за годината .......... по мои наблюдения поне 2/3 от форума изпитват трудности със смятането ......... жалко е инвеститори да не могат да си сметнат парите, но е факт ........ което пък е добра новина и за мен

                              понеже си ми приятел ще ти препоръчам да ползваш счетоводител за да можеш да ползваш верни данни и така ще можеш точно да си направиш сметка дали си е заслужавало да киснеш толкова дълго време пред компа да гледаш БФБ и форума .......... мисля, че ако си намериш някаква работа ще бъдеш по-успешен или поне силно се надявам да е така...

                              успех през новата 2019-а година където и да си...
                              Last edited by polki; 31.12.2018, 02:55.
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                В държава в която в един от областните градове са родени 75 бебета за 2018 НИКАКЪВ бизнес или акции от такъв нямат бъдеще.Видин-75 новородени за 2018...........
                                +1

                                това го напиши в темата "оптимизъм на бфб"
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X