IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати 2018 г./Прогнози 2019 г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Знам, не го препоръчвам на никого. За себе си, осъзнат риск предвид много фактори, по собствена преценка предпочетох да се фокусирам само върху една компания. Предполагам, че ако бях с голям портфел нама как да избягаш от диверсификация поради слабата ликвидност на БФБ, но пък ако си и с голям портфел вече си требва да си се занимаваш само с това. Т.е. за моята ситуация на човек, без много свободно време за чететене и анализи, както и малък портфейл, осъзнат и премерен риск.

    Поздрави и успех
    Да, разбирам те.. Гледаме от различни камбанарии
    Успех!

    Коментар


    • Aз съм леко отгоре от дивидентите на Корадо и 4-5 успешни бързи врътки , тъй като държах само Корадо и кеш за мен предстоящата година е доста интересна относно пласиране на кеша

      Коментар


      • При мен положението е - 6,5% без включени дивиденти и -3% с дивиденти.

        Коментар


        • Изминалата година ще я запомня като първата (откакто се занимавам с акции), в която портфейлът ми направи крачка назад. Приключих я с –11,5%, ако не отчитам ПП от дивиденти. Ако включа и тях картинката става още по-мрачна, а процентите набъбват на –14,5%... Причините са много и най-различни. Изводите са направени и със сигурност в бъдеще не бих допуснал грешките, които допуснах през 2018 г. Това е положителното в цялата ситуация, че човек се учи от грешките си и се стреми да не ги повтаря отново. Прогноза за 2019 г - "sans changement" (фр. - без промяна). Изборна година, политически страсти, много приказки, малко работа. Година, в която лично аз няма да правя нищо друго освен да трупам кеш. Като цяло съм песимист и дори това оживление, на което се надяват някои от колегите в края на годината според мен няма да се случи. Очаквам бавно и "стабилно" потъване на SOFIX до 500 и дори малко под тази граница.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Знам, не го препоръчвам на никого. За себе си, осъзнат риск предвид много фактори, по собствена преценка предпочетох да се фокусирам само върху една компания. Предполагам, че ако бях с голям портфел нама как да избягаш от диверсификация поради слабата ликвидност на БФБ, но пък ако си и с голям портфел вече си требва да си се занимаваш само с това. Т.е. за моята ситуация на човек, без много свободно време за чететене и анализи, както и малък портфейл, осъзнат и премерен риск.

            Поздрави и успех
            Last edited by pepe1234; 07.01.2019, 10:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              Уорън Бъфет: „Диверсификацията е защита срещу невежеството и няма голям смисъл за тези, които знаят какво правят“.
              Четеш като дявола Евангелието! Някога през своята кариера дедо Бъфет да е хакал целия си портфейл само в една акция!?!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Как браво!? Това да правиш портфейл от една акция не е инвестиране, а някакъв вид хазард.. Рано или късно стомната ще се счупи и всичко ще приключи, а основен принцип на дългосрочното, успешно инвестиране е че риска от фалит е недупостим! Няма кошница от акции (индекс) който да е занулил, но отделни такива позиции колкото искаш!

                Завърших 2018-та с -19% доходност. Приемам го като засилка за бъдещ скок ) А и бия Софикс само 1,5 пъти в движението надолу, докато 2017-та при ръста му скъсах гъ*а с 6 пъти по висока доходност от индекса.. Така че доволен.. подобни възвратно - постъпателни движения ме устройват напълно в дългосрочен план ))
                Успешна 2019-та пожелавам и предвиждам за биковете на БФБ
                батка, ти си професионалист, а аз съм аматьор ........ мога ли изобщо да се сравнявам с теб? ....... даже и не искам...

                въпроса ми е от колко акции ти е портфейла? ............. останал съм с убеждението, че държиш над 10 и по всяка вероятност 12-15 акции в портфейла ти и ми е чудно как докарваш подобна доходност при положение, че "толкова си се разхвърлял"

                няма да те питам какъв % ъп е необходим за да компенсираш спада от 19% през миналата година

                жив и зрав да си ........ желая ти успех ........ никога на никого не съм завиждал на успехите му!!!
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Човек трябва и да умее да губи и да е способен да се себе иронизира... каквото стане ....сделки винаги ще има...наблюдавам го ПИБ и други неща но като че ли още им е рано. !!!
                  То за такива освен да губят друга опция няма дано да губят личните си пари а не да губят чужди лапайки тлъсти такси

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Уорън Бъфет: „Диверсификацията е защита срещу невежеството и няма голям смисъл за тези, които знаят какво правят“.
                    М да прав е дрътофелника диферсификацията обаче не е защита срещу невежеството а срещу глупостта и наистина няма никакво начение за тия дето дърпат ръчките въртят кормилото и знаят какво ще се случи останалото е галфон до галфоня винаги добре обран...Разни тарикати дори и такси земат на галфоните докато ги обират ха ха ха

                    Коментар


                    • Уорън Бъфет: „Диверсификацията е защита срещу невежеството и няма голям смисъл за тези, които знаят какво правят“.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                        супер ....... браво на теб

                        --------------

                        и аз бях така в началото на годината ........... 100% всичко бях вложил в ХИМ и имах 3 репа върху акции на ХИМ които пак бях вложил в ХИМ
                        Как браво!? Това да правиш портфейл от една акция не е инвестиране, а някакъв вид хазард.. Рано или късно стомната ще се счупи и всичко ще приключи, а основен принцип на дългосрочното, успешно инвестиране е че риска от фалит е недупостим! Няма кошница от акции (индекс) който да е занулил, но отделни такива позиции колкото искаш!

                        Завърших 2018-та с -19% доходност. Приемам го като засилка за бъдещ скок ) А и бия Софикс само 1,5 пъти в движението надолу, докато 2017-та при ръста му скъсах гъ*а с 6 пъти по висока доходност от индекса.. Така че доволен.. подобни възвратно - постъпателни движения ме устройват напълно в дългосрочен план ))
                        Успешна 2019-та пожелавам и предвиждам за биковете на БФБ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          Агресивен порфейл, който ще носи много ако тръгне пазара...нямаш ПИБ?
                          Човек трябва и да умее да губи и да е способен да се себе иронизира... каквото стане ....сделки винаги ще има...наблюдавам го ПИБ и други неща но като че ли още им е рано. !!!

                          Коментар


                          • Освен SFTrd не виждам в БГ нещо друго което има смилсъл и може би Bref

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                              ХИМ 1.10
                              еубг 0.98
                              цкб 0.98
                              хика 3.50
                              ихлбл 1.00
                              доверие 1.58
                              градус 1.60
                              компенсаторни записи 0.262
                              зърнени храни. 0.55
                              Софарма продадох на 4.27 доволен от 2.65
                              алтерко 1.93
                              БРП 0.60
                              неохим от 44 продадох на 33
                              хидроизомат от 10.80. продадох на 1.43
                              сирма 0.84. На 0.96 и от 0.91. На 0.94.

                              Кеш 0%
                              акции 150%

                              друго няма за 2018
                              сега му е времето за здрав и агресивен риск!
                              Агресивен порфейл, който ще носи много ако тръгне пазара...нямаш ПИБ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                За мен 2019 ще бъде кауза пердута......също както 2018 г....
                                90% съм кеш ,другите ми носеха пасиви-дългосрочни но ги компенсирах с Етропал ,Фазерлес,х.Света София ,холдинг Варна ,ССВ и т.н в малки спекулативни количества...Та нищо за хвалене ..
                                Влезнах на 5,7 еврав Коба преди НГ с 500 акции.....с цел 4,5 основно влизане.
                                Прогнози крайно отрицателни .. Български банки...
                                ФИБ- 2-2,5-...
                                ССВ-1-1,2
                                чез-150 лв...
                                Софарма 2,5
                                Зрънчо-20 ст
                                ХИМ-1,50-ни алигатори ,ни китове ще я спасят ,
                                Монбат ,Стара планина , М+С , Неохим, Албена ,Доверие - всички от минус 20% до минус 30%, ще оцелеят холдинг Варна и ЕУБГ ,етропал , формопласт ,холдинг Света София , и на бъдеще адсица ..
                                Не е препоръка....
                                Тъй тъй, кеш и метал (Au&Ag).

                                Коментар

                                Working...
                                X