IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от XP1 Разгледай мнение
    До тук всичко беше добре, но 500 млн капитализация ей така гледайки към небето са множко според мен и с 25% ФФ има голяма опасност да падне под емисионната след това.
    Много добър усет, според мен. Мисля, че не много хора могат да ги усетят колко са 55 мил. акции за нашия пазар в днешното му състояние)) Аналогия с хима (Грую още си чака тройката кебапчета там, да видим докога ще ги издържи!? )) ) А Май бавно растат "тежките" акции.!? Ако се пласират без особена премия за инвеститора и то когато индексите са посока екватора дали не се очертава ситуацията като при Хима ?!?! А какво беше там, !? хартии 240 мил. (почти като тези) Консолидирана печалба 68 мил (по памет) т.е.70% повече от градусната, Дивидент - даваха отдавна по привилегированите, а вече и по всички книги, когато се уеднаквиха, фрифлоут - почти същия!?))) ...А при Хима поне мажоритаря се включва веднъж годишно може би !? Тук, дали ще се включи или ще продава още, като при сирма или бордчето !? . Със заявка от 500 мил, капитализация скачат смело, а дали обещаните 90% дивидент ще са кукичката, която ще хване играчите!? А още по-интересно е, след това, дали ще са редовни с него!?)) (предстои да видим) ))) (без препоръки)
    Last edited by precakanoto; 28.05.2018, 20:12.
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maverik
      Викаш - тия са се наточили да отнесат флагмана по пазарна капитализация, като куцо пиле - домат... )))))))))
      Ти пък .. флагмана!?, че те ако се пласират на 2,35 няма ли и фармата да отнесат като багер цинкова кофа. !?
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Потвърден проспект от КФН.

        http://www.fsc.bg/bg/novini/resheniy...8-g--8938.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Aбе може и да не ти изглеждат, ма здравословния скептицизъм си е направо задължителен, за бфб.
          Хамериканците като гледам са им на 7-8 ре и на около 4 ев/ебитда пилювците...та всичко над това ми се струват пари хвърлени на вятъра, особено на неликвидна борса, хеле пък и до следващия глобален пазарен джус не останаха безброй години....

          https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SAFM&ty=c&ta=1&p=d

          https://finance.yahoo.com/quote/SAFM...tistics?p=SAFM
          + Абсолютно...

          п.п.
          Груйчи, не съм казал, че флагмана е №1 по капитализация.
          При тия не съм убеден къде ще се налее парата от това ППП...?! Щото са доказали във времето провалени проекти и имат замразени строителни проекти...
          Ся, те се презентират, че ше отива сичко само за пилци, по-точно ше стават №1 в разплодни Ейца..., ама, как си казал и ти... традиционно българско недоверие си е факт!
          Ша гледаме да видиме..., къде ша се запрат надоле от описания диапазон, па тогава.

          Коментар


          • Импето ще ги разбие, но не могат да се сравнят с жабоците..
            Last edited by Kiro; 28.05.2018, 16:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Че Флагмана отдавна не е нумеро уно по капитализация Иначе тези започват да ми харесват - още малко инфо да качат и най-вече, ако запишат, че ще дават 90% от печалбата си като дивидент, и са ме спечелили. МНого хора говорят за пилешкото като проблемно месо, и то наистина е такова, но като знам качеството в УСА, нашето направо си е био А цената винаги е определяща - УСА са нмер едно в света и заради нея. Така че ако могат да правят подобна печалба, аз ще си ги купя.

              П.С. Спонсори са на първенството по футбол, на Левски, имат и нелоши инициативи - на мен не ми изглеждат като фалшиви герои, но не ги познавам anyway, така че ще ги съдя по делата им, засега не виждам отрицателни неща, освен традиционното българско недоверие
              Aбе може и да не ти изглеждат, ма здравословния скептицизъм си е направо задължителен, за бфб.
              Хамериканците като гледам са им на 7-8 ре и на около 4 ев/ебитда пилювците...та всичко над това ми се струват пари хвърлени на вятъра, особено на неликвидна борса, хеле пък и до следващия глобален пазарен джус не останаха безброй години....

              https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SAFM&ty=c&ta=1&p=d

              https://finance.yahoo.com/quote/SAFM...tistics?p=SAFM
              Last edited by pipbel; 28.05.2018, 15:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                С тия повтарящи се цифри направо подканят Императорът да им изкупи емисията.
                Ами стига е близал само злато и диaманти, нека мине малко на пилешко
                Last edited by Zdravko; 28.05.2018, 16:33.

                Коментар


                • С тия повтарящи се цифри направо подканят Императорът да им изкупи емисията.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                    Викаш - тия са се наточили да отнесат флагмана по пазарна капитализация, като куцо пиле - домат... ))))))))))
                    Че Флагмана отдавна не е нумеро уно по капитализация Иначе тези започват да ми харесват - още малко инфо да качат и най-вече, ако запишат, че ще дават 90% от печалбата си като дивидент, и са ме спечелили. МНого хора говорят за пилешкото като проблемно месо, и то наистина е такова, но като знам качеството в УСА, нашето направо си е био А цената винаги е определяща - УСА са нмер едно в света и заради нея. Така че ако могат да правят подобна печалба, аз ще си ги купя.

                    П.С. Спонсори са на първенството по футбол, на Левски, имат и нелоши инициативи - на мен не ми изглеждат като фалшиви герои, но не ги познавам anyway, така че ще ги съдя по делата им, засега не виждам отрицателни неща, освен традиционното българско недоверие
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от XP1 Разгледай мнение
                      До тук всичко беше добре, но 500 млн капитализация ей така гледайки към небето са множко според мен и с 25% ФФ има голяма опасност да падне под емисионната след това.
                      Викаш - тия са се наточили да отнесат флагмана по пазарна капитализация, като куцо пиле - домат... ))))))))))

                      Коментар


                      • До тук всичко беше добре, но 500 млн капитализация ей така гледайки към небето са множко според мен и с 25% ФФ има голяма опасност да падне под емисионната след това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          [ATTACH=CONFIG]n3339818[/ATTACH]
                          Какво значи ценови диапазон 1,80лв.-2,35лв.? Как ще бъде определен той. Предполагам че ще се определи според търсенето, но как по-точно? И как по-точно ще се случи самото IPO?

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	gr.jpg
Views:	1
Size:	28.7 КБ
ID:	3339818
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              Доста пропуснати ползи имаш....
                              Най-вече имам пропуснати загуби. И преди съм Ви казвал: гоня доходност при ниска Бета на портфейла, на тия години на "влакчето на ужасите" вече не се качвам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                Доста пропуснати ползи имаш....
                                Посочи едно при което цените в момента са по-високи от цените на ИПО.При някой цените са с 10ки пъти по-ниски.
                                Ако пример за успешно ИПО е да прибереш парите на хората и след време да не им върнеш нищо,мерси.
                                Last edited by Grosss; 27.05.2018, 09:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X