IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Тез случайни , къкъв процент от Ипото ще поемат. Или пак големите батковци ще определят играта и пак стигаме до баничарницата след Ипото.
    А,това какво ще е времето днес,ще ви кажа със сигурност утре.Това след ИПО ще се разбере.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
      Идеята за телевизионна рекламаа е добра от гледна точка на това,че искат да имат много акционери.Обади се на посредника си и го питай колко "случайни" хора са подали заявления за ИПО на Градус благодарение на рекламата.Това,че ще има много акционери е добре за всички.Инък работата наистина им е опечена само от фондовете.
      Тез случайни , къкъв процент от Ипото ще поемат. Или пак големите батковци ще определят играта и отново стигаме до баничарницата след Ипото.
      Last edited by Todor Sabev; 11.06.2018, 14:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение



        E, недей така.... Не е въпроса до участието или неучастието (на bertram).

        Аз по-скоро бях склонен да се включва, макар и символично, ама това с рекламата по телевизията наистина е нелепо. Граничи с рекламата на "Агрион" с "Елате да си вземете вашата земя и да се включите в печеленето от рента".....

        Ако това IPO ще се рекламира по телевизията, определено ме притеснява както професионализма на компанията, така и таргет инвеститорите им. До телевизионната реклама бях ОК, ама след нея съм притеснен.... не се ли предполага, че компанията си е достатъчно добра като бизнес и финанси, че трябва да се рекламира и с нелепи реклами тип "вафли".....
        Идеята за телевизионна рекламаа е добра от гледна точка на това,че искат да имат много акционери.Обади се на посредника си и го питай колко "случайни" хора са подали заявления за ИПО на Градус благодарение на рекламата.Това,че ще има много акционери е добре за всички.Инък работата наистина им е опечена само от фондовете.

        Коментар


        • Никой не коментира цифрите.Доста са надценили емисионната стойност на дъщерните?
          И защо включват в консолидацията и Градус-3?Тя е дъщерна на Градус-1 с 96% според проспекта и следва да се включи в нейния консолидиран отчет.Ако дадат дивидент за 2017,той ще влезе в печалбата на Градус-1 през 2018 и вече от нея ще се разпредели като дивидент за Градус през 2019 и от тази печалба вече към акционерите на Градус ще се разпредели дивидент.
          В проспекта Градус-1 има 96% от Градус-3,но в ТР им списък на акционерите от последното ОСА на Градус-3 от 21.12.17 в което пише,че Градус-1 има 2%,а 96% има Иван Ангелов.Явно е грешка,но говори много лошо за мениджмънта.
          Дори да включим Градус-3 в консолидацията,то сумата на СК на дружествата от групата,като се гледат индивидуалните отчети е около 200 мил..
          Иначе от сега миналите събрания на дъщерните е ясно,че за 2017ще се разпределят 12831 хил.лв. Остана да видим какво ще разпределят Градус-1 и Градус-98,за да видим какво може да се очаква като дивидент за 2018(през 2019 ще се разпределя)
          Last edited by nikon; 11.06.2018, 13:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
            Извинявайте, но какво общо има Пикадили с "Градус" ?!

            Чисто от гледна точка на IPO-то, и аз не съм убеден дали си заслужава (резултатите са понапомпани, емисионна ми се струва доста висока като P/E, тези реклами по телевизията определено са притеснителни, а цялото това бързане, с това реализиране на IPO-то в един единствен ден и т.н.).

            Но извън самото IPO, какво общо има Пикидили ? Там компанията си беше чужда - наште влязоха да се мъчат да вадят кестените от огъня и да я спасят, но явно в един момент са усетили, че скелетети в гардероба са твърде много.... Едва ли някой логично ще предположи, че ако влезе някъде с идея да види дали може да помогне, в един момент ще реши просто да плати задълженията на стария собственик и след това чак да подаде иск за несъстоятелност....
            Въпросът е по-скоро "заслужават ли доверие" мажоритарите, а не "печеливш бизнес ли са пилешкото месо и яйцата". Нямаме как да разберем освен ако не задълбаем в медиите за всякакви бизнес, които по един или друг начин са влезли в медииното пространство и са намесени въпросните хора.

            Когато давам пари на някой (парен каша духа) вече си задавам първо въпроса "На кого давам парите?" и чак след това "За какво давам парите?"
            Преди няколко месеца участвах в едно КДА (сигурно и други колекги тук са записали) и когато подписвах някакви документи в офиса им - сътрудничакта ми каза "ето вижте тук това и това и ето запознайте се"... отговорих и "Хората зад начинанието са важни! Щом им вярвам - мога да ти се подпиша и на празен лист! "

            Всички знаем какви пари има в инфраструктура (затова всички бандити са там) , но какви дивиденти и печалби получиха акционерите на Холдинг Пътища, Моста, Трейс..

            Поздрави

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Извинявайте, но какво общо има Пикадили с "Градус" ?!

              Чисто от гледна точка на IPO-то, и аз не съм убеден дали си заслужава (резултатите са понапомпани, емисионна ми се струва доста висока като P/E, тези реклами по телевизията определено са притеснителни, а цялото това бързане, с това реализиране на IPO-то в един единствен ден и т.н.).

              Но извън самото IPO, какво общо има Пикидили ? Там компанията си беше чужда - наште влязоха да се мъчат да вадят кестените от огъня и да я спасят, но явно в един момент са усетили, че скелетети в гардероба са твърде много.... Едва ли някой логично ще предположи, че ако влезе някъде с идея да види дали може да помогне, в един момент ще реши просто да плати задълженията на стария собственик и след това чак да подаде иск за несъстоятелност....
              А дали в бъдеще няма да се забъркат в подобна схема, и тогава може да не излязат сухи от водата. Има и друга поговорка ,,парен каша духа,, Въпроса е дали са се опарили достатъчно , за да си вземат поука.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                А не те ли притеснява, че тези 25 хил. ще стоят "затворени" около месец и половина до вторичната търговия? През това време, ако останалите без натиск тръгнат нагоре, докъде могат да стигнат? Т.е. колко могат да бъдат пропуснатите ползи от 25 хил., невложени навреме?
                Над 85К имам в 5 ликвидни компании,три от които в СОФИКС-а.В моя ИП се водя професионален инвеститор,каквото и да значи това.(Пак за нищо не е препоръка)Надявам се и това,което предполагаш да стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                  Няма да си само ти.Поне 25К в лева съм приготвил за тук.(Нищо на никого не препоръчвам разбира се.)
                  А не те ли притеснява, че тези 25 хил. ще стоят "затворени" около месец и половина до вторичната търговия? През това време, ако останалите без натиск тръгнат нагоре, докъде могат да стигнат? Т.е. колко могат да бъдат пропуснатите ползи от 25 хил., невложени навреме?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Както повечето смятат рекламата за притеснителна. Така и аз смятам че това негативно отношение спрямо фирмата и ИПО-то за положително. Аз смятам да инвестирам, и да вървя "срещу стадото". Така де, като чета колко лоша е компанията във форума, май ще съм единствения които ще си купи акции на ИПО-то...
                    Няма да си само ти.Поне 25К в лева съм приготвил за тук.(Нищо на никого не препоръчвам разбира се.)

                    Коментар


                    • Рекламата е добра идея.

                      Коментар


                      • Както повечето смятат рекламата за притеснителна. Така и аз смятам че това негативно отношение спрямо фирмата и ИПО-то за положително. Аз смятам да инвестирам, и да вървя "срещу стадото". Така де, като чета колко лоша е компанията във форума, май ще съм единствения които ще си купи акции на ИПО-то...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                          Извинявайте, но какво общо има Пикадили с "Градус" ?!

                          Чисто от гледна точка на IPO-то, и аз не съм убеден дали си заслужава (резултатите са понапомпани, емисионна ми се струва доста висока като P/E, тези реклами по телевизията определено са притеснителни, а цялото това бързане, с това реализиране на IPO-то в един единствен ден и т.н.).

                          Но извън самото IPO, какво общо има Пикидили ? Там компанията си беше чужда - наште влязоха да се мъчат да вадят кестените от огъня и да я спасят, но явно в един момент са усетили, че скелетети в гардероба са твърде много.... Едва ли някой логично ще предположи, че ако влезе някъде с идея да види дали може да помогне, в един момент ще реши просто да плати задълженията на стария собственик и след това чак да подаде иск за несъстоятелност....
                          Здравей, Van Basten! Какво мислиш за пускането на 50% стари и 50% нови акции ?

                          Коментар


                          • Извинявайте, но какво общо има Пикадили с "Градус" ?!

                            Чисто от гледна точка на IPO-то, и аз не съм убеден дали си заслужава (резултатите са понапомпани, емисионна ми се струва доста висока като P/E, тези реклами по телевизията определено са притеснителни, а цялото това бързане, с това реализиране на IPO-то в един единствен ден и т.н.).

                            Но извън самото IPO, какво общо има Пикидили ? Там компанията си беше чужда - наште влязоха да се мъчат да вадят кестените от огъня и да я спасят, но явно в един момент са усетили, че скелетети в гардероба са твърде много.... Едва ли някой логично ще предположи, че ако влезе някъде с идея да види дали може да помогне, в един момент ще реши просто да плати задълженията на стария собственик и след това чак да подаде иск за несъстоятелност....

                            Коментар


                            • Но съм почти убеден, че IPO-то ще бъде успешно.

                              Коментар


                              • Много драма имаше покрай Пикадили. Защо след като са били некоректни с доставчици и работници да бъдат коректни с инвеститорите? Аз няма да участвам тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X