IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
    Двоумя се между пазарна и лимитирана около 2лв., като ако е лимитирана, ще мога да запиша малко повече бройки.
    Според мойто скромно мнение, една удачна стратегия по принцип (включиелно и за който ще "играе" тук) са две поръчки, - една лимитирана на предполагаем мин. и една пазарна без ценна (кажи я "безценна" един вид) По сходна фибо-модифицирана с няколко поръчки стратегия имах добри резултати по време на "великия" бум 2005-2007 ), но при сегашните условия на аукциона нещата са по-лесни. Вижте условията на аукциона и сами си направете изводите. Интересно за мен щеше, да е мнението на по-"старите" участници като Пончо например, за това дали би участвал и евентуално как, или например "Мечка" ("Бик"), а усещам че вероятно е сред нас, въпреки че много от сегашните не са го и чували. Мисля, че и повечето от някогашните участници следят какво се случва, на "сергията")) Ако се включат пак, може да се върне и стойността на форума, предварително им благодаря, ако се навият.
    Last edited by precakanoto; 13.06.2018, 18:33.
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Двоумя се между пазарна и лимитирана около 2лв., като ако е лимитирана, ще мога да запиша малко повече бройки.
      Попитай брокера си, със сигурност знае по-добре как вървят поръчките и дали ще успееш с подобна лимитирана.

      Коментар


      • Аз няма да участвам в ИПО.
        Но възнамерявам да следя събитията.
        Да използвам повишеното внимание и засилената емоция и да ви питам. Може някой да знае.
        Изтъкват в рекламния клип за ИПО, че в началото на дружеството са били 6-ма.
        Смислено е да се предположи, че двама от тях са братята Ангелови, като кий пърсън в дружеството е Иван Ангелов.
        Братята държат по 50 %.
        Останалите още в самото начало са били служители?
        Въпросът ми е - знаете ли кои са останалите четирима?
        нЯКОЙ СРЕЩАЛ ЛИ Е НЯКАКВИ ОТЗИВИ от кой да е от тези четиримата за дружеството и лично за Иван Ангелов?
        Някаква идея какво представлява синът?

        Коментар


        • Двоумя се между пазарна и лимитирана около 2лв., като ако е лимитирана, ще мога да запиша малко повече бройки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            но ако най-ниските лимитирани са на 1,90 лв., тогава мисля че цената на аукциона няма да е 1,80 , а 1,90
            Не мисля, няма ли достатъчно търсене всичко минава на минимална, независимо пазарни или лимитирани ! Мисля, че целта е да запишат максимално много хора и емисията да е успешна все пак.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Напротив, всичко ще е на 1.80 ако няма достатъчно записали !
              но ако най-ниските лимитирани са на 1,90 лв., тогава мисля че цената на аукциона няма да е 1,80 , а 1,90

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Не е задължително да е 1.80,зависи големите какви поръчки са пускали.Иначе в края на аукциона ще си хване от поръчката ти толкова на колкото мине аукциона
                Напротив, всичко ще е на 1.80 ако няма достатъчно записали !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Хората съвсем коректно са си писали размера на еднократните ефекти в презентацията, в проспекта също нещата са достатъчно точно описани. Общият размер на еднократните ефекти в печалбата е 17 млн, в ЕБИТДА 18 млн.
                  да, така е, всичко са е описано в проспекта!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                    Абсолютно си прав, има преоценки на инвестиционни имоти, но почти всички с изключение на близо 4,5 млн., са илиминирани при проформа консолидацията! Другите еднократни ефекти, за които колегата по-долу говори, са може би нетните приходи от продажбата на агробизнеса на Милениум и дивидентите от Бисер Олива!
                    Хората съвсем коректно са си писали размера на еднократните ефекти в презентацията, в проспекта също нещата са достатъчно точно описани. Общият размер на еднократните ефекти в печалбата е 17 млн, в ЕБИТДА 18 млн.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Това го разбрах, но кога ще стане ясно на каква цена ще стане ще се случи самото ИПО, и кога ще ми бъде върната евентуалната разлика. В сряда (на 20-ти), или в срядата на другия месец когато ще може да се търгува със самите акции.
                      Цената ще се разбере в рамките на деня, след 16:00 часа на 18,06,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        За да приберат едни пари до 100 мил лева.
                        Активите им са доста повече а и формират голяма печалба .... и?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Не е задължително да е 1.80,зависи големите какви поръчки са пускали.Иначе в края на аукциона ще си хване от поръчката ти толкова на колкото мине аукциона
                          Това го разбрах, но кога ще стане ясно на каква цена ще стане ще се случи самото ИПО, и кога ще ми бъде върната евентуалната разлика. В сряда (на 20-ти), или в срядата на другия месец когато ще може да се търгува със самите акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Ами ако пусна пазарна поръчка, ще ми блокира 2,35лв. на акция. Ако ИПО-то не се запише на 100%, то цената на всички акции, би трябвало да е 1,80 лв. Та въпроса ми е кога ще ми се отблокират тези 0,55лв. на акция.
                            Мисля че след като се определи цената на аукциона, твоята сделка от пазарната поръчка ще се реализира примерно на 1,80 и след това, остатъка от 0,55, който е бил блокиран, ще бъде наличен за търговия веднага след първия аукцион!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Ами ако пусна пазарна поръчка, ще ми блокира 2,35лв. на акция. Ако ИПО-то не се запише на 100%, то цената на всички акции, би трябвало да е 1,80 лв. Та въпроса ми е кога ще ми се отблокират тези 0,55лв. на акция.
                              Не е задължително да е 1.80,зависи големите какви поръчки са пускали.Иначе в края на аукциона ще си хване от поръчката ти толкова на колкото мине аукциона

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

                                На индивидуална база да. Има преоценки през ОПР. Почти всички са елиминирани обаче при консолидацията. Това може да се види, като събереш печалбите на инфивидуална база и ги сравниш с консолидираната печалба. Сбора е с над 25 мил повече от консолидираната печалба. Така, че това е поредната партенка и то в инвестиционен форум.
                                Абсолютно си прав, има преоценки на инвестиционни имоти, но почти всички с изключение на близо 4,5 млн., са илиминирани при проформа консолидацията! Другите еднократни ефекти, за които колегата по-долу говори, са може би нетните приходи от продажбата на агробизнеса на Милениум и дивидентите от Бисер Олива!

                                Коментар

                                Working...
                                X