IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    Че защо да ги реинвестират след като Сулю и Пулю са готови да носят риска срещу 3% дивидентна доходност?
    Дам, те обещават 5-7%. Но ако е 3% то ще излезе, че е по-добре да идеш на борсата вместо в банката. Като гледам плащат 2.5% - 4% на за заемите, които са взимали. Да не говорим за капиталовата печалба, която обещават. Започва да намирисва... Лошо нема, хората си играят играта...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
      А какво смятате за риска от птичи грип? Казвам го ,защото преди 2-3 месеца си отиде голям пройзводител като Агрис , а вчера изгърмя и най-големия мисля на балканите Зора Дончево?
      сто милки от ипото са хубава застраховка (за мажо)
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • А какво смятате за риска от птичи грип? Казвам го ,защото преди 2-3 месеца си отиде голям пройзводител като Агрис , а вчера изгърмя и най-големия мисля на балканите Зора Дончево?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Че защо да ги реинвестират след като Сулю и Пулю са готови да носят риска срещу 3% дивидентна доходност?
          това мисля най - добре отговаря на много въпроси в темата
          а и нека не забравяме че реално половината акций в понеделник са си техни - хората искат да приберат малко пари и за себе си ( което няма лошо )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от clwnjester Разгледай мнение



            Относно дивидентите, нещо не ми се връзва... "Хем имаме пари за дивиденти, хем ще излизаме на борсата." Добре що не ги реинвестират тия дивиденти, ами търсят пари от сулю-пулю?
            Че защо да ги реинвестират след като Сулю и Пулю са готови да носят риска срещу 3% дивидентна доходност?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Аз няма да участвам в ИПО.
              Но възнамерявам да следя събитията.
              Да използвам повишеното внимание и засилената емоция и да ви питам. Може някой да знае.
              Изтъкват в рекламния клип за ИПО, че в началото на дружеството са били 6-ма.
              Смислено е да се предположи, че двама от тях са братята Ангелови, като кий пърсън в дружеството е Иван Ангелов.
              Братята държат по 50 %.
              Останалите още в самото начало са били служители
              Въпросът ми е - знаете ли кои са останалите четирима?
              нЯКОЙ СРЕЩАЛ ЛИ Е НЯКАКВИ ОТЗИВИ от кой да е от тези четиримата за дружеството и лично за Иван Ангелов?
              Някаква идея какво представлява синът?
              Фирмата стартира в Нова Загора между 1993 и 1995 г. имаше и един мисля Стефан Янчев, вярно е, че бизнеса стартира с 6 - ма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                Действително в проформа конс. отчет има корекции на приходите от преоценки на инв. имоти,но все пак остават едни 4531хлв.,които се включват в печалбата(стр. 46 и 48),а това са си над 11%.Тези приходи няма да ги има догодина.Странно защо в инд. отчети на Милениум и Лора има приходи от преоценки на инв. имоти 1404 и 3353,а в проформа конс. те са отнесени към финансови приходи-там също остават 62 хлв след корекции.
                А за СК защо не коментирате?Общия СК би бил 200795 хлв+240 =201035 хлв другото на горе до 268543 хлв е от оценката на внесените от собствениците дялове в дъщерните дружества.Например Градус-1 при записването е оценен по номинал на 124800хлв(149760-емисионна),а СК по инд. отчети на Градус-1 и градус-3(96%) е 91140 хлв. Имайте пред вид,че в този СК има включени и 53239 хлв увеличение на преоценката спрямо минали години-може да се види от индивидуалните отчти,най-голяма е при Градус 98-26413хлв. Може тези актива действително да струват толкова,а и 2 пъти повече,но поне да бяхме видяли как е направена оценката
                До сега има гласувани дивиденти към майката 14331 хлв,чакаме Градус-98 на 18.06 да реши колко ще даде.Може и да дадат 60% то печалбата - 5260 хлв. Така прихода от дивиденти за 2018 ще е най-много 19591 и ако няма никакви други приходи и разходи на индивидуална основа,както е за 2017(стр. 48),то след данъци,за разпределяне към акционерите ще има 17632 хлв.,Може да имат и други приходи-лихви или нещо друго,но едва ли ще са големи,а ще има и разходи. Дивидента на Градус-3 - 500хлв. не го включвам,защото той ще отиде в приход на Градус-1 за 2018 и евентуално ще се разпредели към Градус следващата година.
                Това което пиша не е препоръка за нищо,само сметки и разсъждения.Може и да греша,но понеже съм се парил доста с тези преоценки,обръщам внимание и на четящите форума.
                Както казаха в коментарите по-долу корекциите от преоценка на инвестиционни имоти, горе-долу се връзват, така че това си е партенка.

                Собствения капитал, аз не виждам смисъл да се коментира. В случая те излизат на борсата и счетоводния баланс не е толкоз релевантен.

                Относно дивидентите, нещо не ми се връзва... "Хем имаме пари за дивиденти, хем ще излизаме на борсата." Добре що не ги реинвестират тия дивиденти, ами търсят пари от сулю-пулю?

                Коментар


                • Действително в проформа конс. отчет има корекции на приходите от преоценки на инв. имоти,но все пак остават едни 4531хлв.,които се включват в печалбата(стр. 46 и 48),а това са си над 11%.Тези приходи няма да ги има догодина.Странно защо в инд. отчети на Милениум и Лора има приходи от преоценки на инв. имоти 1404 и 3353,а в проформа конс. те са отнесени към финансови приходи-там също остават 62 хлв след корекции.
                  А за СК защо не коментирате?Общия СК би бил 200795 хлв+240 =201035 хлв другото на горе до 268543 хлв е от оценката на внесените от собствениците дялове в дъщерните дружества.Например Градус-1 при записването е оценен по номинал на 124800хлв(149760-емисионна),а СК по инд. отчети на Градус-1 и градус-3(96%) е 91140 хлв. Имайте пред вид,че в този СК има включени и 53239 хлв увеличение на преоценката спрямо минали години-може да се види от индивидуалните отчти,най-голяма е при Градус 98-26413хлв. Може тези актива действително да струват толкова,а и 2 пъти повече,но поне да бяхме видяли как е направена оценката
                  До сега има гласувани дивиденти към майката 14331 хлв,чакаме Градус-98 на 18.06 да реши колко ще даде.Може и да дадат 60% то печалбата - 5260 хлв. Така прихода от дивиденти за 2018 ще е най-много 19591 и ако няма никакви други приходи и разходи на индивидуална основа,както е за 2017(стр. 48),то след данъци,за разпределяне към акционерите ще има 17632 хлв.,Може да имат и други приходи-лихви или нещо друго,но едва ли ще са големи,а ще има и разходи. Дивидента на Градус-3 - 500хлв. не го включвам,защото той ще отиде в приход на Градус-1 за 2018 и евентуално ще се разпредели към Градус следващата година.
                  Това което пиша не е препоръка за нищо,само сметки и разсъждения.Може и да греша,но понеже съм се парил доста с тези преоценки,обръщам внимание и на четящите форума.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Колеги, вече могат ли да се пускат поръчки, или трябва да се изчака до понеделник?
                    В Карол днес пускаха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                      Колеги, вече могат ли да се пускат поръчки, или трябва да се изчака до понеделник?
                      В Еврофинанс може, а и от Елана получих съобщение.

                      Коментар


                      • Нещо като гледам паричните потоци на тия се чудя ще имат ли изобщо $ за дивиденти. То хубаво има приход, ама ще има ли достатъчно кеш?

                        EBITDA от 33 млн за 2017, за 2018 прогнозират 46 и 58 млн за 2019. Не ми хресват много тия числа. То верно ще инвестират в нови ДМА ама все пак да се удвои EBITDA за 2 год. много оптимистично...

                        Иначе на EBITDA и P/E, доста високо си оценяват компанията. Повече от 7x EBITDA, не е...

                        Както и да е, записах некоя акция, колкото да участвам.




                        Коментар


                        • Колеги, вече могат ли да се пускат поръчки, или трябва да се изчака до понеделник?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Кубрат, благодаря за разясненията ! (вероятно благодаря от името на всички !)

                            Хубаво е когато повече хора четем и споделяме, повече чифтове очи виждат повече.

                            Можеш ли само да кажеш къде точно (коя страница от проспекта) са посочени тези еднократни ефекти като стойност и ако евентуално са описани от какво идват ? (проспекта е огромен, признавам си че не успях да го прочета целия, но тази информация не я видях).

                            Благодаря предварително !
                            На индивидуално ниво за всички компании- от стр 50-до стр 122, на консолидирано след корекциите- дивидентите и преоценката на инвестиционни имоти- 48 стр., от продажби- "Милениум" на 88 стр.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Хората съвсем коректно са си писали размера на еднократните ефекти в презентацията, в проспекта също нещата са достатъчно точно описани. Общият размер на еднократните ефекти в печалбата е 17 млн, в ЕБИТДА 18 млн.
                              Кубрат, благодаря за разясненията ! (вероятно благодаря от името на всички !)

                              Хубаво е когато повече хора четем и споделяме, повече чифтове очи виждат повече.

                              Можеш ли само да кажеш къде точно (коя страница от проспекта) са посочени тези еднократни ефекти като стойност и ако евентуално са описани от какво идват ? (проспекта е огромен, признавам си че не успях да го прочета целия, но тази информация не я видях).

                              Благодаря предварително !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Според мойто скромно мнение, една удачна стратегия по принцип (включиелно и за който ще "играе" тук) са две поръчки, - една лимитирана на предполагаем мин. и една пазарна без ценна (кажи я "безценна" един вид) По сходна фибо-модифицирана с няколко поръчки стратегия имах добри резултати по време на "великия" бум 2005-2007 ), но при сегашните условия на аукциона нещата са по-лесни. Вижте условията на аукциона и сами си направете изводите. Интересно за мен щеше, да е мнението на по-"старите" участници като Пончо например, за това дали би участвал и евентуално как, или например "Мечка" ("Бик"), а усещам че вероятно е сред нас, въпреки че много от сегашните не са го и чували. Мисля, че и повечето от някогашните участници следят какво се случва, на "сергията")) Ако се включат пак, може да се върне и стойността на форума, предварително им благодаря, ако се навият.
                                Макар, че съм сравнително нов във форума съм запознат с коментарите на Poncho и създадения от него Автоматичен финансов анализ. Ще се радвам да прочета негово мнение за IPO-то на Градус както и на други по-старите участници във форума.

                                Коментар

                                Working...
                                X