IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Да не се изплаши, че ще изпреварят Софарма като номер 1 по пазарна капитализация
    и да я изпреварят ще е временно и нагласено, защото дружествата са от различни измерения ( в полза на фармата)

    сега се присетих.
    тук говорим за Пикадили, но не забравяйте и Сити Клиник - преди да влязат турците. В час ли сте как се плащаше да доставчици. Познавам хора имали взимане-даване с Пикадили и със Сити Клиник... като доставчици, които си чакат плащания за извършени точно и в срок доставки и разчитащи на тези средства, за да си движат бизнеса...
    не съм чул добри отзиви...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Защо в рекламата им чувам 40 мил печалба, а тя половината била от еднократни ефекти!!!
      Така ли е???
      не е нашата тема, нооо
      ако правят по 40млн печалба, защо с печалбата за 2 години не реализират каквото са намислили ами опряха до БФБ, а да защото искат да осребрят 27млн техни акции . Жалко че ще излъжат хората и съвсем ще ги отблъснат от пазара...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        ако ПФ, където подарявам парите си купи и една акция тук - сменям го веднага
        Да не се изплаши, че ще изпреварят Софарма като номер 1 по пазарна капитализация

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Едва ли инвеститори с по 1000-2000 лв. видели рекламата по телевизията, ще успеят да презапишат емисията. Каквото и да си говорим, всичко зависи от пенсионните фондове.
          ако ПФ, където подарявам парите си купи и една акция тук - сменям го веднага

          Коментар


          • Защо в рекламата им чувам 40 мил печалба, а тя половината била от еднократни ефекти!!!
            Така ли е???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
              Опитът с олиото го бях забравил. Благодарности на Осло.
              Когато те тресе еуфорията и алчноста много неща се забравят. Камоли да се учиш от грешките на другите.

              Коментар


              • Виждам, че тук има и начетени хора и аз искам да попитам, какво би станало с тези дивиденти и печалби на Градус, ако се сложи фиктивна фирма между Градус и търговците? Тоест близка фирма която да обира печалбата на Градус, така че градусите счетоводно да работят почти на нулата, а фиктивната фирма да прави голяма печалба и да си плаща данъците? Възможно ли е според вас, понеже сме в България... защо да плащат дивиденти като могат да печелят повече и да не плащат...

                Коментар


                • Всеки има право да си купи кокошарник, дори и такъв за 1/2млрд.
                  Но когато кокошарника се управлява от лисички...умната!!!
                  Last edited by tony1975; 17.06.2018, 17:34.

                  Коментар


                  • Седя си, гледам страстите тук, и се питам кога, аджеба, българският инвеститор ще се събуди.
                    Ама сега е рано, лятна неделна утрин... СпЕте. Светът, така или иначе, минава край вас.
                    Last edited by Pyramid; 17.06.2018, 10:36.

                    Коментар


                    • Това с продажбата на акции от мажоритаря няма как да не остави съмнение за прибиране на парите на едни добри хора решили да стават инвеститори. Дано оправдаят доверието на участвалите в ипо-то - дългосрочно! При положение, че дружеството е така хубаво печелившо и има такъв мегдан за ръст можеха да емитират само нови акции и мажо да си лапка дивидет редом с останалите инвеститори, а събраният кеш да се впрегне в полза на дружеството (нов инвестиции , намаляване на дългове към банки и тн)... ама не...излиза , че ипо-то е 50% за едни пари по желана от мажо оценка.

                      ще поживеем ще видим - не съм оптимист и затова пасувам, но ще е жалко ако и това ИПО разочарова участниците на БФБ
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Опитът с олиото го бях забравил. Благодарности на Осло.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          за кво мие, имам ама не го гледам. Даже подарих един на съсед да си гледат мачове на него, после ако искат да го хвърлят, но да не ме занимават повече с него
                          +1 и аз нямам от 2006 насам

                          Коментар


                          • Все пак ще обясня, защото няма да вложа и 1 лев тук. Част от аргументите.

                            Първо - бизнесът им няма никаква защита. В Билла няма свинско от сульо и пульо, само от един комбинат в Ловеч, работещ само за тях. Вече има олио клевър, мляко била, кашкавал била, дори моцарела била и клевър. Скоро и с пилешкото ще махнат в всички и градус и лудогорско. Дори и да ги оставят, ще ги принудят да работят при марж 0,00001%.

                            В лидъл ходя често, месото си е тяхно и свинско и пилешко. В Кауфланд не ходя често, но не виждам пилешкото да е с бранд....

                            Второ - искат да развиват разплодни яйца, но пишат, че там цените падат. Цитирам ги "През 2015г. цената на разплодните яйца намалявадрастично, което продължава и през 2016г. и началото на2017г., но през втората половина на 2017г. пазарът севъзстановява. Подобна е тенденцията и при 1‐дневнитепилета, но там флуктуациите в цената са по‐умерени."

                            трето - явно са правили схеми с тяхното си Бисер Олива, защото делът на търговията със зърно (слънчоглед) в приходите на Градус достигат 42% през 2017 г., спрямо едва 27% през 2016 г. Тоест ръста им идва от претакане на приходи от друг техен бизнес, а ако са претакали и печалба, извеждайки Бисер Олива на Загуба? За съжаление не са сметнали за нужно да публикуват отчета на Бисер Олива в Търговския регистър, за да видя дали са изкарали Оливата на загуба, за да лъснат Градус на печалба. Вероятно малцина помните, че 2008-ма искаха да листват Бисер Олива, но пазара потъна и не можаха. Имаха одорен проспект, вижте тук
                            https://www.investor.bg/bylgariia/5/...liva-ad-61258/
                            Изглежда все на върховете искат да продават нещо (господата градуси), няма лошо, но не на мен. Вие сте нови на пазара и не помните

                            четвърто - когато се продават съществуващи акции, стоя далеч

                            пето - историите на собствениците (продавачи) с Пикадили и текущата история с МОЛ-а във Варна

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Гледайте да не си строшите главата. Пенсионните фондове, ЕБВР и Световната банка могат да трошат пари, защото са си техни. Но за мен този риск е недопустим. Първо правило на Бъфет, не губете пари, второ правило - погледнете първо правило.

                            Това IPO е способно да срути и малкото доверие в пазара, както стана след това на Сирма ...., не дай боже и Алтерко да се издъни, както е тръгнало след последния отчет

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Ако спечелите, честито!
                            Last edited by oslo; 16.06.2018, 16:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              Говоря за презаписване приятел...намирисва ми на ПИБ едно време...такава доходност очаквам да се получи....и такъв сценарии
                              +1
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?v=33aC-cdaFXE

                                Коментар

                                Working...
                                X