IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    На Пикадили доставчиците - Бедо и Мумията ли ги успаха?
    Имам чуството, че тука пишете няколко спящи клетки и суперлативите са само от вас, а останалите сме доста по-консервативни

    парен каша духа!

    ПП манчев, виж какво писах как според мен трябваше да го направят ИПО, за да има и довери и да се отгледа ново поколение компании на БФБ - те за съжаление тръгват по пътя на Цеко,Трейса и тн...

    нещо да кажеш за Спиди и начина по който се листнаха ?
    Бертраме, Пикадили беше сгънало бая време преди да го купят. И отгоре на всичко, Пикадили гръмна в ръцете на тези които го купиха от тях след това. Повтаряш като латерна едно и също заради онзи принцип, че като повториш една лъжа 100 пъти, става истина. Не съм им адвокат, ама и ти не струваш като прокурор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Чакай сега, как реши, че е възможно най-справедливо като цена? Защо според теб заслужават над 1 лв.?

      Аз говорих за принципа на самото ИПО. Че ако не се запише на 100%, то цената със сигурност ще е 1,80лв. за всички, без значение каква цена са заявили. Иначе справедливата цена ще я определи пазара след като акциите излязат за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

        И понеже всички сме го яли досега от почти всички измамници на БФБ, включително и от Огняновци, Бедовци и тн. Дай да ги оплюем преди да сме ги видяли? Това ли предлагаш?
        точно, защото тръгват с голямата торба - далеч са от огнян и бедо... по-скоро към трейса и пиб са нещата
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          +1

          не ме разбирайте погрешно - дано да плащат дивиденти, дано всички записали да се хепи, НО начинът по който се тръгва с голямата торба, продаването на собствени акции от мажоритарите по 'тяхна цена' + останалите истории покрай други бизнеси... според мен трябваше да почнат с едно малко предлагане примерно на 10-15% без собствени акции да се продават, а после след 2-3-4 години, когато се види дали и как се случват нещата да правят или увеличение и/или мажоритарите да продават собствени пакети, но тогава пазарът ще е насяно с процесите, защото един отчет преди ИПО се гласи, но 2-3-4 години вече е трудно да обещаваш едно, а после да правиш друго.

          всички тук сме го яли дървото от един или друг мажоритар и е хубаво да има критични мнения иначе ще ни вземат за идиоти.

          поздрави

          ПП джони-браво и манцев - точно защото сме го яли дървото и ПФ са наливали в бездънни ями сме критични... а вашите коментари са малко в стил, а защо биете негрите
          И понеже всички сме го яли досега от почти всички измамници на БФБ, включително и от Огняновци, Бедовци и тн. Дай да ги оплюем преди да сме ги видяли? Това ли предлагаш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            И изведнъж такова се случва, хората го правят възможно най-справедливо като цена, обещават що-годе приемливи неща, пускат реклама по ТВ за да популяризират ИПО-то и БФБ като цяло.
            Чакай сега, как реши, че е възможно най-справедливо като цена? Защо според теб заслужават над 1 лв.?


            Коментар


            • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
              Типично по български съдим едните заради другите. Евала им правя За решението! Според мен ще берат негативи заради хора като мумията и чичо бедо, а и заради цялата армия кофти мажовци на бфб. Надяавам се да е успешно!
              На Пикадили доставчиците - Бедо и Мумията ли ги успаха?
              Имам чуството, че тука пишете няколко спящи клетки и суперлативите са само от вас, а останалите сме доста по-консервативни

              парен каша духа!

              ПП манчев, виж какво писах как според мен трябваше да го направят ИПО, за да има и довери и да се отгледа ново поколение компании на БФБ - те за съжаление тръгват по пътя на Цеко,Трейса и тн...

              нещо да кажеш за Спиди и начина по който се листнаха ?
              Last edited by bertram; 17.06.2018, 21:53.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                не е ЕЖК - а директно доставчици на стоки едните в хранително вкусовата, а другите в медицинското оборудване - в повече подробности не искам да влизам, но съм слушал от тях доста. Тези с хранителните стоки бяха едни от първите, които усетиха какво ще се случи с Пикадили и не повярваха на увещанията за светло бъдеще. Тогава загубиха голям оборт, но казаха - с некоректни плащания като се започне работата е ясна - по-добре да загубим едни пари, но да не загбум доста сериозна сума , която ни дължи пикадили. Тогава ме изненадаха, но после стана ясно, че са били прави. Други мои познати останаха да си чакат.. Тези със Сити Клиник мисля ги осъдиха и си прибраха парите, но тогава бях много изненадан как така си позволяват да мотаят доставчиците. Иначе чак покрай настоящото ИПО след това зачетох, че тукашните герои са и в Сити Клиник се присетих за драмите на моите познати с тях ( колеги са ми от университета и си говорим чисто приятелски и им вярвам)

                за да го напиша значи съм го чул от човек , който няма да ме излъже, а за пикадили и работата под марка Селект + цесиите са неща също общо известни.

                нещо друго или да продължавате да се надъхвате
                ти колко щеше да запишеш?
                А турците как са влезли, след като са толкова некоректни? Според теб не ги проучват преди да направят подобна инвестиция ли? Както и да е, щом го казваш, може и да има нещо вярно. За Пикадили вече казах че там мача беше свършил, още преди тяхното идване. Няма какво да се надъхвам, ще запиша толкова, че да ми е на 6-7 място в портфейла. Нищо особено, може би след време ще си купя още малко бройки но времето ще покаже. Мисълта ми беше че от години се повтаря че на БФБ няма "читави компании", няма ликвидност, няма големи доказани имена, няма сериозни ИПО-та. И изведнъж такова се случва, хората го правят възможно най-справедливо като цена, обещават що-годе приемливи неща, пускат реклама по ТВ за да популяризират ИПО-то и БФБ като цяло. И изведнъж се започва един хейт, как всичко това е лошо. Как щели да излъжат хората и да им "вземат" парите. Това не го разбирам. Но всеки сам си преценява.Мисля си че негативното отношение идва от там, че се спря този възход на цените на БФБ, най-вероятно причинен от търсенето на кеш за ИПО-то. Но това не е непременно лошо, и смятам че е позитивно в дългосрочен план. Ако греша ще си платя за грешката с парите си. Ако съм прав, вие ще загубите от пропуснатите ползи.

                Коментар


                • Типично по български съдим едните заради другите. Евала им правя За решението! Според мен ще берат негативи заради хора като мумията и чичо бедо, а и заради цялата армия кофти мажовци на бфб. Надяавам се да е успешно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    дано не се издънят, че ще е последната издънка на БФБ преди съвсем да залезе
                    трябва да им дадем път и да работят, всичко зависи от тях
                    по преди старта на предлагането това са настроенията на инвеститорите пишещи във форума
                    +1

                    не ме разбирайте погрешно - дано да плащат дивиденти, дано всички записали да се хепи, НО начинът по който се тръгва с голямата торба, продаването на собствени акции от мажоритарите по 'тяхна цена' + останалите истории покрай други бизнеси... според мен трябваше да почнат с едно малко предлагане примерно на 10-15% без собствени акции да се продават, а после след 2-3-4 години, когато се види дали и как се случват нещата да правят или увеличение и/или мажоритарите да продават собствени пакети, но тогава пазарът ще е насяно с процесите, защото един отчет преди ИПО се гласи, но 2-3-4 години вече е трудно да обещаваш едно, а после да правиш друго.

                    всички тук сме го яли дървото от един или друг мажоритар и е хубаво да има критични мнения иначе ще ни вземат за идиоти.

                    поздрави

                    ПП джони-браво и манцев - точно защото сме го яли дървото и ПФ са наливали в бездънни ями сме критични... а вашите коментари са малко в стил, а защо биете негрите
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                      ако ПФ, където подарявам парите си купи и една акция тук - сменям го веднага
                      А твоя пенсионен фонд, колко е налял на “Мумията” (както го нарече един колега в друга тема ) ? И какво хубаво е видял от него?

                      Коментар


                      • дано не се издънят, че ще е последната издънка на БФБ преди съвсем да залезе
                        трябва да им дадем път и да работят, всичко зависи от тях
                        по преди старта на предлагането това са настроенията на инвеститорите пишещи във форума

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Познаваш хора, които познават хора най-вероятно И аз познавам една жена, която каза че познава такива хора...
                          не е ЕЖК - а директно доставчици на стоки едните в хранително вкусовата, а другите в медицинското оборудване - в повече подробности не искам да влизам, но съм слушал от тях доста. Тези с хранителните стоки бяха едни от първите, които усетиха какво ще се случи с Пикадили и не повярваха на увещанията за светло бъдеще. Тогава загубиха голям оборт, но казаха - с некоректни плащания като се започне работата е ясна - по-добре да загубим едни пари, но да не загбум доста сериозна сума , която ни дължи пикадили. Тогава ме изненадаха, но после стана ясно, че са били прави. Други мои познати останаха да си чакат.. Тези със Сити Клиник мисля ги осъдиха и си прибраха парите, но тогава бях много изненадан как така си позволяват да мотаят доставчиците. Иначе чак покрай настоящото ИПО след това зачетох, че тукашните герои са и в Сити Клиник се присетих за драмите на моите познати с тях ( колеги са ми от университета и си говорим чисто приятелски и им вярвам)

                          за да го напиша значи съм го чул от човек , който няма да ме излъже, а за пикадили и работата под марка Селект + цесиите са неща също общо известни.

                          нещо друго или да продължавате да се надъхвате
                          ти колко щеше да запишеш?
                          Last edited by bertram; 17.06.2018, 21:35.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            и да я изпреварят ще е временно и нагласено, защото дружествата са от различни измерения ( в полза на фармата)

                            сега се присетих.
                            тук говорим за Пикадили, но не забравяйте и Сити Клиник - преди да влязат турците. В час ли сте как се плащаше да доставчици. Познавам хора имали взимане-даване с Пикадили и със Сити Клиник... като доставчици, които си чакат плащания за извършени точно и в срок доставки и разчитащи на тези средства, за да си движат бизнеса...
                            не съм чул добри отзиви...
                            Познаваш хора, които познават хора най-вероятно И аз познавам една жена, която каза че познава такива хора...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              не е нашата тема, нооо
                              ако правят по 40млн печалба, защо с печалбата за 2 години не реализират каквото са намислили ами опряха до БФБ, а да защото искат да осребрят 27млн техни акции . Жалко че ще излъжат хората и съвсем ще ги отблъснат от пазара...
                              Е не е ли малко нечестно да бъдат обвинявани, преди да имат и 1 ден на борсата все още? Как би се почувствал ако прогнозата ти не бъде точна, и мажоритарите излязат коректни? Факт е че печалбата им е малко напудрена, но да не би в чужбина да не се прави същото? Да не би други компании на БФБ не използват подобни похвати ( дори за предимно коректните говоря). Не виждам какво толкова различно би се случило спрямо последните 2 ИПО-та на БФБ, но там хейта беше значително по-малко. Не съм някакъв адвокат на Градус или мажоритарите, но е факт че имат доста успешни начинания. Обниявате ги за Пикадили, но веригата си беше във фалит още преди тяхното идване. Другите им бизнеси смятам че са успешни. Мол Галерия във Варна също не е тяхна инициатива, като те се опитват по-скоро да съживят проекта, защото в момента стои празен с едни доста загробени милиони. Предполагам че част от приходите от техните акции, ще бъдат вложени именно там. Но това са си мои очаквания и не ангажирам никой с тях. Все пак предпочитам да инвестирам в наложил се бизнес, с история и производство, вместо да "плащам" за чуждестранни офиси на Сирма или Алтерко примерно... Успех на всички инвестиращи в ИПО-то утре...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Защо в рекламата им чувам 40 мил печалба, а тя половината била от еднократни ефекти!!!
                                Така ли е???
                                Хаха напудрени са стабилно но като за БФБ си е хубавелка все пак при 2%-3% лихви в момента трудно нови мажовци искат да са на нашата борсата. Виждаш колко дружества ги отписаха последните няколко години та да не сме много критични към малкото новодошли. Лично се надявам да е успешно ИПО-то и да има позитивно влияние на БФБ.


                                Коментар

                                Working...
                                X