IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук има 2 сценария.

    първият е ПФ дето товариха яко типично за тях да изметкат няколко пакета и да стане забавно ако мажовците не ги вземат.

    вторият е да си седят всички на ръцете и да се завърти една 'бясна' търговия с цел покриване на софикс и съответно на никито фонда да трябва да пазари и тогава да се вдигне цената (или да се освободят някои играчи)...това е силно оптимистично за цената защото съм сигурен, че никито ще намери пакет, когато дойде време да се актуализира на база на индекса.

    след вторият (ако видим) ще дойде ред на първият


    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      Какво толкова я чакам ли?!?

      Купих си и то доста на IPO-то! Най-голямото супер успешно събитие на БФБ за последните години и след като съм вложил толкова пари, искам да имам опцията за ликвидност, която в момента нямам. Да не говорим, че на 99% догодина влиза в Софикс. "За нагоре пък не виждам, кой ще даде повече от 1.80, след като ще си казва "то на толкова можех да купя" - това даже няма да го коментирам, само ще спомена, че на борсата се търгуват очаквания и прогнози. А щом съм си купил, със сигурност съм си направил сметките, че тази цена при дадените финансови коефиценти за мен е справедлива (да не кажа и друга дума). В крайна сметка скоро пазарът ще покаже как я оценя.

      С борсова търговия или не все тая?!? Купете си акции на непублични дружества и си ги дръжте тогава. Успех с тяхната търговия.
      Има истина в думите ти ...но според мен подчертаното ще натежи като аргумент и ако не се се случат чудеса в близките месеци.....може да се окаже , че е акция за дългослочно инвестиране ...
      Всъщност и двама сте прави -всеки със своите аргументи
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Много ми е интересно какво толкова я чакате тази вторична търговия ?

        Не сте купили на IPO-то и чакате да купите сега под 1.80 ?
        От друга страна едва ли има някой, които е купил на 1.80 и сега ще продава под парите за които е купил....
        За нагоре пък не виждам, кой ще даде повече от 1.80, след като ще си казва "то на толкова можех да купя"....

        Предполагам 99 % от взелите са го направили заради обещания дивидент, така че ще си стискаме акциите и ще чакаме 2019-а.... с борсова търговия или не, според мен все тая....
        Какво толкова я чакам ли?!?

        Купих си и то доста на IPO-то! Най-голямото супер успешно събитие на БФБ за последните години и след като съм вложил толкова пари, искам да имам опцията за ликвидност, която в момента нямам. Да не говорим, че на 99% догодина влиза в Софикс. "За нагоре пък не виждам, кой ще даде повече от 1.80, след като ще си казва "то на толкова можех да купя" - това даже няма да го коментирам, само ще спомена, че на борсата се търгуват очаквания и прогнози. А щом съм си купил, със сигурност съм си направил сметките, че тази цена при дадените финансови коефиценти за мен е справедлива (да не кажа и друга дума). В крайна сметка скоро пазарът ще покаже как я оценя.

        С борсова търговия или не все тая?!? Купете си акции на непублични дружества и си ги дръжте тогава. Успех с тяхната търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

          При ЕВЕНТУАЛНОТО разпределение на дивидент през 2019, ще се вземе в предвид финансовия резултат за цялата 2018г или от както стана публична, само Н2?
          Не само цялата 2018, а и консолидираната за 2017. Обещали са два дивидента 2019.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

            При ЕВЕНТУАЛНОТО разпределение на дивидент през 2019, ще се вземе в предвид финансовия резултат за цялата 2018г или от както стана публична, само Н2?
            Естествено, че печалбата за цялата година.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Предполагам 99 % от взелите са го направили заради обещания дивидент, така че ще си стискаме акциите и ще чакаме 2019-а.... с борсова търговия или не, според мен все тая....
              При ЕВЕНТУАЛНОТО разпределение на дивидент през 2019, ще се вземе в предвид финансовия резултат за цялата 2018г или от както стана публична, само Н2?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                Страхувам се, че ще продават тези, които са очаквали бърза печалба още в началото на вторичната търговия, когато се разбере, че последната се отлага за неопределено време...
                Нищо ново под слънцето"Народа прост,живота тъжен,скучен…"Много разходи ни чакат тук,инвестиции,инвестиции,инвестиции,а и Ангелчо трябвало да си купува ново Ферари,че да не се излага на марина Диневи

                Коментар


                • Страхувам се, че ще продават тези, които са очаквали бърза печалба още в началото на вторичната търговия, когато се разбере, че последната се отлага за неопределено време...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                    Това какво значи за вторичната търговия?
                    Много ми е интересно какво толкова я чакате тази вторична търговия ?

                    Не сте купили на IPO-то и чакате да купите сега под 1.80 ?
                    От друга страна едва ли има някой, които е купил на 1.80 и сега ще продава под парите за които е купил....
                    За нагоре пък не виждам, кой ще даде повече от 1.80, след като ще си казва "то на толкова можех да купя"....

                    Предполагам 99 % от взелите са го направили заради обещания дивидент, така че ще си стискаме акциите и ще чакаме 2019-а.... с борсова търговия или не, според мен все тая....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                      Това какво значи за вторичната търговия?
                      За "Градус" АД следват вписване в "Централен депозитар" АД (максимален срок 3 дни за вписване). После идва ред на вписване в КФН - максимален срок 2 седмици, след което следва и регистрация в БФБ и определяне на начална дата за търговия (максимален срок 1 седмица).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                        Централен Депозитар също е покорен, без неочаквани спънки. В справките вече излиза реалната емисия, а не тази от увеличението. Някой да ме поправи, ако греша.
                        Това какво значи за вторичната търговия?

                        Коментар


                        • Махнете IPO от заглавието на темата.

                          Коментар


                          • Централен Депозитар също е покорен, без неочаквани спънки. В справките вече излиза реалната емисия, а не тази от увеличението. Някой да ме поправи, ако греша.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                              Я, от днес увеличението вече е вписано в търговския регистър! Значи има някаква надежда да видим акции и на борсата!
                              Още една седмица май ще почакаме:
                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...avgust-264883/

                              Коментар


                              • Я, от днес увеличението вече е вписано в търговския регистър! Значи има някаква надежда да видим акции и на борсата!

                                Коментар

                                Working...
                                X