IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
    Абе пичове, като четете статии и интервюта с Ангелов, не ви ли идва да разпродадете?! Този индивид е тотално ясен, интелекта му избухна, а начина за правене на бизнес е повече от виден. За мен тези от Градус са тотално зависими от властта, а печалбите за в бъдеще ще са под натиск. Нямам, няма да пазарувам, никога не съм имал.
    Абсолютно - ДА!
    Пилешко също ми се отяде, буквално недоумявам, как оцеляват бизнесмени с такъв манталитет и маниер!
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • е на този му сипахте милиони да разцъква

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
        Абе пичове, като четете статии и интервюта с Ангелов, не ви ли идва да разпродадете?! Този индивид е тотално ясен, интелекта му избухна, а начина за правене на бизнес е повече от виден. За мен тези от Градус са тотално зависими от властта, а печалбите за в бъдеще ще са под натиск. Нямам, няма да пазарувам, никога не съм имал.
        В едрия български бизнес амнезията не е ново явление. Чат-пат се появява, заедно с brain fog, объркване, дезориентация....

        Има няколко вида пичове:

        Пичове А: Искат нормална борса и наказват лошите бизнес практики с пренебрежение. Те продадоха.
        Пичове Б: Така и така са на загуба от тази инвестиция и решават да не продават, а да изчакат димката да се разсее. У нас работи. Ако Ангелов не ни беше напомнил за себе си, скандалът щеше да е забравен сигурно вече. Чат-пат подхвърлят по някой бодряшки пост как не трябва "да клатим стабилността" на БФБ и как пазарът ни крачи уверено в правилната посока.
        Пичове В: Никога не са имали, нерелевантни са за позицията (тези са може би най-големите пичове, аз за съжаление съм тип А).
        Пичове Г(1): Фонд мениджъри на пенсионни фондове, КИС и други, които не са направили съответния дю дилиджънс и са се увъртяли в акции, които сега няма на кого да хвърлят.
        Пичове Г(2): Фонд мениджъри, които са имали съмнения, но въпреки това са инвестирали управляваните средства под натиск или доброволно (тия пичове са за бой със сигурност).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          Абе пичове, като четете статии и интервюта с Ангелов, не ви ли идва да разпродадете?! Този индивид е тотално ясен, интелекта му избухна, а начина за правене на бизнес е повече от виден. За мен тези от Градус са тотално зависими от властта, а печалбите за в бъдеще ще са под натиск. Нямам, няма да пазарувам, никога не съм имал.
          Аз разпродадох още преди седмица на 1.40

          Коментар


          • Абе пичове, като четете статии и интервюта с Ангелов, не ви ли идва да разпродадете?! Този индивид е тотално ясен, интелекта му избухна, а начина за правене на бизнес е повече от виден. За мен тези от Градус са тотално зависими от властта, а печалбите за в бъдеще ще са под натиск. Нямам, няма да пазарувам, никога не съм имал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

              То въпросът е в количествените измерения. Това дето всички го знаеха но не говореха смъкна акцията от 1.80 на 1.60, обаче се оказа, че много повече е трябвало да се знае (примерно като за 1.40).
              Още трябва да се знае, За 1,40 Не е достатъчно

              Коментар


              • Aбсолютно подкрепям съжденияда на "тъпо парче", и за пенсионните фондове. Само не разбрах, кой е най-голям конкурент на Градус?
                Другия важен момент е че едно IPO е и възможност да продадеш част от фирмата, да осребриш онова, което си градил с години. Като се повишава финансова и корпоративна култура - много хора ще осъзнаят, че ипо е едно добро решение, ако(като собственик) напредваш с годините, с възрастта и няма какво да направиш по-нататък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Лошото е само, че от време на време партньорите на Тиквата по белот се сменят и старите отиват в немилост !
                  По-скоро отиват в кофата за боклук където им е мястото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    300+ милиона оценка за бизнес развиващ се с парите на пенсиите + игра на бИлот ...
                    Пенсиите са друга бира - и те се чудят къде да намърдат кеша. Така че, определено няма гербав натиск над тях (иначе и пиба щяха да го изкупят на 5лв). Това е ясно от поне 15 години - имаш предимно вноски, които някъде трябва да набиеш. Ракетата софикс откъде тръгна - ПФ и гърците. И ще е така още поне 15 години, докато постъпленията станат сравними с плащанията. Други инвеститори в България за подобни суми са доста малко. Банките и застрахователите не обичат акции, големи фондове - пак са стабилно подпряни от пенсиите. Ако ги нямаше тях, борсичката щеше да е съвсем умряла. Просто българина няма финансова култура, а държавата грам не прави нищо по въпроса - виж какво стана с "масовата приватизация" и на Горанов идеята със "спящите акции".
                    Колкото до компанията - донякъде съм на мнението на Здравко. Дори няма да се учудя ако стадото (сещай се кое) просто е решило да смени един вълк с друг. Тоя филм съм го гледал вече, и то сред близки хора - щеш-нещеш играеш белот (тогава беше тенис). Все пак атакуват само Градус, а Ангелови имат и други бизнеси. А кой е техният най-голям конкурент - сещаш ли се? За това си мисля, че и ипо-то беше с цел да затрудни прилапването на бизнеса. Не толкова за парите на пенсиите - те реално раздадоха толкова като дивидент. Можеше да не правят ипо или да продават/заложат само собствени акции.
                    А това с кухия оборот е пълна простотия - някой беше пльоснал някаква статия с числа в политиката - еми 0:0 - нито ДДС, нито печалба правят/крият. Само си влошават профит маржина.

                    п.п. не обичам да пиша толкова дълги словоизлияния, и определено не са препоръка за каквото и да било. Само мисли в букви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      гледам Пилето се стиска да си подпре акцията. Не е истина просто с какви 'обеми' цената пада съществено....
                      Позната история. Спомням си, че когато имах неблагоразумието да си купя TRACE в края на 2017 г. заради добрите й финансови резултати, заради добрите преспективи пред бизнеса й и т.н., и не на последно място защото въпреки всичко това акцията беше в низходящ тренд от няколко години... И какво? Сигурен съм, че още тогава в главата на професора се е въртяла идеята за търговото, което направи в най-удобния за него и най-неудобен за малките акционери момент - насред пандемия и след натискане на цената в продължение на 5 години (вкл. и като спря да разпределя дивидент, но не спря да си взема неговото си чрез възнаграждения, бонуси и пр.) и като в същото време се подиграваше на ОСА, като гласува обратно изкупуване на акции, а не правеше нищо. Така, че не очаквам нещо различно тук. Грозна картинка, която ще продължи да се повтаря и повтаря, докато законът и правилата за листване на БФБ позволяват на мажоритарните собственици да се @бават с нас... с извинение за израза! Нямам акции тук, просто споделям горчив опит.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        300+ милиона оценка за бизнес развиващ се с парите на пенсиите + игра на бИлот ...
                        Лошото е само, че от време на време партньорите на Тиквата по белот се сменят и старите отиват в немилост !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                          Какъв хубав момент за влизане
                          300+ милиона оценка за бизнес развиващ се с парите на пенсиите + игра на бИлот ...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                            То въпросът е в количествените измерения. Това дето всички го знаеха но не говореха смъкна акцията от 1.80 на 1.60, обаче се оказа, че много повече е трябвало да се знае (примерно като за 1.40).
                            Какъв хубав момент за влизане

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                              Големо разпродаване тука, големо чудо. Така и не мога да разбера защо, нищо не е станало, а какво е било всички си знаехме, макар и да не се говореше. Сега че се било казало не би трябвало да има значение, но хората се подлъгват и разпродават. Овчи манталитет.
                              То въпросът е в количествените измерения. Това дето всички го знаеха но не говореха смъкна акцията от 1.80 на 1.60, обаче се оказа, че много повече е трябвало да се знае (примерно като за 1.40).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                гледам Пилето се стиска да си подпре акцията. Не е истина просто с какви 'обеми' цената пада съществено....
                                На нашата смешка наречена борса с 2к оборот пада/увеличава пазарната капитализация с 20млн !?!?!?
                                То направо си имаме маржин търговия
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X