IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мен най-много ме е яд затова, че споменавахте как доста хора за пръв път са ходили при ИП-та да си правят сметки заради Градус. Сега като видят -5% за нула време и лошо ще им стане. Ще им се изпарят на мига всякакви мераци за други инвестиции.....
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
      Много дългосрочни инвеститори - малко трейдъри в този форум! И все по-малко смисъл от него... Може би му трябва и ново име във връзка с новия профил?... Не знам, но ми липсва спекулантският дух!...
      не можеш да имаш спекулантски дух при дружество, което се листва с доооста висок оценка - при която мажо е ОК да продава...забележи не им купиха акциите с които бяха склонни да се разделят на тази цена.

      спекулантски дух може да има в дружества от съвсем друг тип и на съвсем друга оценка.

      тук пенциите взеха многото акции и ще видим. ако се чакат едни други кой да надуе към края на отчетния период (важно е да имат доходност) може да има игра в центъра до 30-то число или там когато си правят оценките на портфейлите и после пак игра в центъра.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        В момента повечето акции падат (или поне от тези дето има аз - дивидентни), така че това може да е причината.
        Да бе да , причината е другаде, според мен разбира се ,но времето ще покаже
        Last edited by Bivol; 09.08.2018, 16:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
          Страхувам се, че ще продават тези, които са очаквали бърза печалба още в началото на вторичната търговия, когато се разбере, че последната се отлага за неопределено време...
          В момента повечето акции падат (или поне от тези дето има аз - дивидентни), така че това може да е причината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
            Страхувам се, че ще продават тези, които са очаквали бърза печалба още в началото на вторичната търговия, когато се разбере, че последната се отлага за неопределено време...
            Извинявам се, но се налага да се самоцитирам, въпреки пословичната си скромност.

            Коментар


            • Много дългосрочни инвеститори - малко трейдъри в този форум! И все по-малко смисъл от него... Може би му трябва и ново име във връзка с новия профил?... Не знам, но ми липсва спекулантският дух!...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Е тук вече мисля, че се греши. Няма как Градус или който и да било друг да раздава дивидент на база консолидирани дружества. В смисъл може дружествата да изплатят дивидент към Градус и вече те да гласуват, но това е друга бира.
                Но нека по-запознатите си кажат и те мнението.
                Да поясня какво имах предвид. Част от консолидираната печалба за 2017 (формирана от индивидуалните печалби на дъщерните за 2017) ще бъде раздадена към АДто през 2018г. (мисля, че това е факт вече от неконсолидирания отчет за шестмесечието, който го има на сайта на дружеството, мисля че беше 21 мил. лв.) По проспект мин. 90% от нея трябва да бъде раздадена през 2019 г. като дивидент към акционерите или към 0.077лв. на акция някъде (по мои изчисления). Дъщерните генерират печалби през 2018, които разпределят към АДто през първото полугодие на 2019, а през второто полугодие АДто ги разпределя към акционерите (промяната в закона за 6месечните дивиденти)

                Така ги виждам аз нещата, може и да греша. Не е препоръка за покупка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

                  И аз зададох същия въпрос преди няколко седмици и получих следния отговор от S600AMG:

                  "
                  Не само цялата 2018, а и консолидираната за 2017. Обещали са два дивидента 2019." А дали е така ще видим.
                  Е тук вече мисля, че се греши. Няма как Градус или който и да било друг да раздава дивидент на база консолидирани дружества. В смисъл може дружествата да изплатят дивидент към Градус и вече те да гласуват, но това е друга бира.
                  Но нека по-запознатите си кажат и те мнението.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Аз имам един въпрос, с който не съм се сблъсквал досега - ако догодина Градус решат да дадат дивидент за 2018 г., то акционерите от БФБ ще разполагат със 100% такъв или от датата на листването им? В смисъл ако печалбата им за цялата 2018 г. е 100 единици, то всички те ли ще са за разпределение или само тези, откакто е листнато на БФБ?
                    И аз зададох същия въпрос преди няколко седмици и получих следния отговор от S600AMG:

                    "
                    Не само цялата 2018, а и консолидираната за 2017. Обещали са два дивидента 2019." А дали е така ще видим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                      Привет, няма враждебност, просто пиша от тела и съм по-кратък. Надявам се да помагам все пак опитах на лични, но както винаги не работят. Успех!
                      Помогна и пак ти благодаря, няма проблеми. Нали за това е форума ​​​​​​​
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Мдааа, това с класовете акции ме убеди, благодаря!
                        Имах съмнения, защото когато се издават привилегии се брои от датата на листването им, но те са с друг код.

                        П.П. Въпреки това ми прави впечатление някаква излишна според мен враждебност в отговорите
                        Привет, няма враждебност, просто пиша от тела и съм по-кратък. Надявам се да помагам все пак​​​​​​​ опитах на лични, но както винаги не работят. Успех!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение

                          При привилегированите акции, които можем да ги класифицираме като отделен клас акции, пак няма значение кога са издадени. От значение е какво пише в проспекта при издаването им и какво са решили акционерите на общите събрания през годините.
                          Благодаря ти за изчерпателния отговор.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Мдааа, това с класовете акции ме убеди, благодаря!
                            Имах съмнения, защото когато се издават привилегии се брои от датата на листването им, но те са с друг код.

                            П.П. Въпреки това ми прави впечатление някаква излишна според мен враждебност в отговорите
                            При привилегированите акции, които можем да ги класифицираме като отделен клас акции, пак няма значение кога са издадени. От значение е какво пише в проспекта при издаването им и какво са решили акционерите на общите събрания през годините.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Мдааа, това с класовете акции ме убеди, благодаря!
                              Имах съмнения, защото когато се издават привилегии се брои от датата на листването им, но те са с друг код.

                              П.П. Въпреки това ми прави впечатление някаква излишна според мен враждебност в отговорите
                              Тук докато не минат две години да видим какъв ще е размера на дивидента е мн рисково да се влиза според мен, обещават ама само с обещания да не си останат
                              Или най вероятно ще разпределят в мн малък размер колкото да кажат че дават дивидент

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                                Разбира се, че цял.
                                Мдааа, това с класовете акции ме убеди, благодаря!
                                Имах съмнения, защото когато се издават привилегии се брои от датата на листването им, но те са с друг код.

                                П.П. Въпреки това ми прави впечатление някаква излишна според мен враждебност в отговорите
                                Last edited by 15%; 08.08.2018, 21:49.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X