IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Аз бях колегата Просто наистина не виждам никаква обща връзка между двете компании. Иначе поздравления на неучастващите. Аз записах, и не съжалявам. Вярно, сега можех да си взема и на по-ниска цена, на такива са реалностите и няма как да ги променя. Времето ще покаже дали очакванията ми ще бъдат верни, или акцията ще продължи да пада. Мнението ми беше че години "плачем" колко ни е 'лоша" борсата, как няма читави компании, как няма ликвиност и т.н. Но когато някой се опита нещо да направи - резултата ясно се вижда с Градус. На втория ден се почна с хейта как някой е доволен че не бил купил. Как рекламата по телевизията било лошо нещо и т.н. Успех на всички инвеститори. Между другото, и аз не съм участвал в ИПО-тата на Сирма и Алтерко, но силно се надявах да са успешни и да имат ръст в цената. Уви не се получи, но никога не съм си позволявал да злословя по адрес на двете компании...
    Колега може би не разбираш къде е проблема ! Никой няма против новите компании на борсата, даже напротив ! Но и не може още при листването си , още повече с такъв обем да искаш да прибереш максимума от пазара ! Ами нали и ние сме тук за да припечелим нещо, а не лапни шарани ! И както каза друг колега по долу, листването трябваше да бъде направено само с нови акции, а не собствениците да си кешират.

    Коментар


    • тук ПФ взеха много (повече отколкото трябва според мен - визирам най-големите пакети) и според мен цените няма да паднат много..защото после едни момчета с костюми (меринджеи в ПФ) ще трябва да се обесняват как така фонда е назад и тн и тн...

      та в този ред на мисли ако са взели да 'помогнат' поне ще държат топката в центъра, докато изскочи някой свободен нападател (чужд с мангизи, който е склонен да им вземе пакетите)..

      тук има колеги, които години наред играят добре в сянката на ПФ, но и това си е майсторлък. (мен лично не ме кефи)

      поздрави
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Между другото, и аз не съм участвал в ИПО-тата на Сирма и Алтерко, но силно се надявах да са успешни и да имат ръст в цената. Уви не се получи, но никога не съм си позволявал да злословя по адрес на двете компании...
        Ръста при Алтерко е 0,55 лв - явно е незначителен за теб и затова не го броиш
        А колкото до това че няма читави ИПО-та и после изведнъж се появявя Градус и всички трябва да се хвърлят да го боготворят понеже видиш ли няма други - меко казано е погрешно ....
        Лично аз искрено се надявах да няма спад при градус, ясно ми беше че ръст на акцията няма да има скоро но все пак 0,10 лв надолу за седмица е извън всякакви мои очаквания....
        не съм участвал - все пак ми отне около 3-4 дни да взема решението

        Коментар


        • Ужас. Цената днес е нагоре с 6 стотинки само за минути... Целия този хейт вчера, и радост как някой не се бил "прекарал" да влезе тук... да излезе напразна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Преди време изразих мнение ,че като гледам Сирма се сещам какво ще се случи с Градус и един колега здраво ме нахока.Само ,че то
            излезе вярно за съжаление.
            Аз бях колегата Просто наистина не виждам никаква обща връзка между двете компании. Иначе поздравления на неучастващите. Аз записах, и не съжалявам. Вярно, сега можех да си взема и на по-ниска цена, на такива са реалностите и няма как да ги променя. Времето ще покаже дали очакванията ми ще бъдат верни, или акцията ще продължи да пада. Мнението ми беше че години "плачем" колко ни е 'лоша" борсата, как няма читави компании, как няма ликвиност и т.н. Но когато някой се опита нещо да направи - резултата ясно се вижда с Градус. На втория ден се почна с хейта как някой е доволен че не бил купил. Как рекламата по телевизията било лошо нещо и т.н. Успех на всички инвеститори. Между другото, и аз не съм участвал в ИПО-тата на Сирма и Алтерко, но силно се надявах да са успешни и да имат ръст в цената. Уви не се получи, но никога не съм си позволявал да злословя по адрес на двете компании...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

              Спокойно пич,това са само париВажното е да сме здрави
              Аз съм спокоен , важното е на тези които ни се умилкваха по разни презентационни сбирки да не им е спокойто

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Преди време изразих мнение ,че като гледам Сирма се сещам какво ще се случи с Градус и един колега здраво ме нахока.Само ,че то
                излезе вярно за съжаление.
                Нахока те защото не се изрази правилноПо-правилно беше да кажеш обратното,гледам Градус и се сещам за СирмаТо и аз им казах,че ще има 10% фира още при размразяване ама кой да слуша
                Last edited by strol; 09.08.2018, 20:58.

                Коментар


                • Преди време изразих мнение ,че като гледам Сирма се сещам какво ще се случи с Градус и един колега здраво ме нахока.Само ,че то
                  излезе вярно за съжаление.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Не се хваля, а просто казвам, че съм постъпил правилно, като не съм участвал в IPO-то. Това за нещо лошо ли трябва да го броим?
                    Извинявай, то не беше към тебе, но просто ти си последния който го казва от множеството... иначе си е за споменаване в настоящата ситуация
                    IM d best

                    Коментар


                    • Не се хваля, а просто казвам, че съм постъпил правилно, като не съм участвал в IPO-то. Това за нещо лошо ли трябва да го броим?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Ще го кажа кратко и ясно - много съм доволен, че не записах акции на IPO-то.
                        Голяма гюронтия, голям рев! Чак станало стандарт да се фука този, който не е участвал? По принцип си беше ясно, че няма как да скочи след като всички взеха колкото искат че и останаха няколко десетки милиона на ИПО-то... Кой чакахте да ви го вдига след като тръгне търговийката? Казах ви че 1,81 ще зависне, но не съм познал, че ще има паникьори да изръсят до 1,705 Ако следващият отчет е добър, значчи това си е било екстра момент за "скачане" в дружеството на малко по-справедливи от ИПО-то нива, но ако отчетът който се задава е умерен или по-слаб от предходния, то горко на позицията! във втория случай скромните ми предвиждания са за 1.60 - да видим...
                        IM d best

                        Коментар


                        • Ще го кажа кратко и ясно - много съм доволен, че не записах акции на IPO-то.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение
                            Ужас! Супер грозотия !!!!! Алоооооо ПФБК, Рашковци, пенсии ?!?!? Кво се мотате?
                            Спокойно пич,това са само париВажното е да сме здрави

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                              Едно време, когато се зададеше IPO, гледахме не дали е справедлива цената в проспекта, а какъв "дисконт" e предвидил мажо за откриването на пазара!
                              Аз се сещам за още едно нещо, което поне на мен също ми повлия да не участвам. Масовата реклама по телевизиите. Направиха го така сякаш си продават пилешките продукти, а не акции от компанията ! В интерес на истината явно успяха до някъде, но може би не трябваше да се търгетира по този начин и не към цялото население. Това е само мое мнение разбира се.

                              Коментар


                              • Едно време, когато се зададеше IPO, гледахме не дали е справедлива цената в проспекта, а какъв "дисконт" e предвидил мажо за откриването на пазара!

                                Коментар

                                Working...
                                X