IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by buyvalue; 11.08.2018, 09:03.
    IM d best

    Коментар


    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

      1..."Никиту" /цитирам/ вече най-вероятно има акции, защото не е глупав, не го подценявайте, и сам знае, че Градус ще влезе Март 2019 в СОФИКС! Ето защо предполагам, че той лично или в някой друг фонд има и просто ще си ги прехвърли, когато се наложи - така че не се надай толкова за екзита, НО всъщност не ти и трябва! Естествено има рискове с бизнеса на дружеството като основните са:

      2....1. Българите да преустановят консумацията на пилешко месо, а и колбаси от свинско....т.е. всички да станат вегетариянци и да рупат зеленчуци - малко вероятно - просто защото е много скъпо да си веган в БГ - ВЕРВАЙТЕ ми- кили пилешко 6-9 лева, същия енерген в домати, краставици и картофи излиза 20 лева! За праскови, пъпеш, авокадо и т.н. не ми се мисли
      2. Европейците да се откажат от разплодните яйца на дружеството, т.е. от пилешките флейки и всякакво диетично месо, което както стана ясно Градус има 2-ро място в Европа
      3-то Най-важното - собственицити да решат да прецакат 25 годишен бизнес и репутацция за един милиярд и половина /Градус, болниците, Бисера олива/ за да окрадат 1/20 от всичко това от бедните инвеститори... малко не ми се струва вероятно, но...
      Всеки сам си преценя!
      1.... "Никиту" /правилно си ме цитирал / няма право да има акции към днешна дата. Ако визираш частното лице Николай Василев, то според мен ти го надценяваш и то много сериозно - нито има парите, за да притежава толкова акции, необходими му за фонда, нито има и мерака според мен да фронтрънва фонда си. Не веднъж и два пъти е рисувал дъна и върхове по различни акции.

      2....Не съм песимист по позицията, но аргументите ти според мен не са сериозни. Все едно да кажеш, че единствения начин да закъсат BMW е това всички хора да престанат да карат автомобили. Може тези хора да си увеличат в пъти разходите си за коли и въпреки това BMW да фалира - историята познава безброй такива случаи. ПРосто на тяхно място идва по-конкуретноспособни и са дотам и Градус, и BMW, и всички останали...
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Тук взех малко бройки вчера защото вярвам, че ще влязат в Софикс Март догодина, а също така мисля, че няма кой да продаде на Никиту толкова бройки под 1,80-1,85. Един вид изхода ми е почти гарантиран, а за по-сериозни инвестиции ще изчакам резултати, Мажовци и т.н.
        "Никиту" /цитирам/ вече най-вероятно има акции, защото не е глупав, не го подценявайте, и сам знае, че Градус ще влезе Март 2019 в СОФИКС! Ето защо предполагам, че той лично или в някой друг фонд има и просто ще си ги прехвърли, когато се наложи - така че не се надай толкова за екзита, НО всъщност не ти и трябва! Естествено има рискове с бизнеса на дружеството като основните са:
        1. Българите да преустановят консумацията на пилешко месо, а и колбаси от свинско....т.е. всички да станат вегетариянци и да рупат зеленчуци - малко вероятно - просто защото е много скъпо да си веган в БГ - ВЕРВАЙТЕ ми- кили пилешко 6-9 лева, същия енерген в домати, краставици и картофи излиза 20 лева! За праскови, пъпеш, авокадо и т.н. не ми се мисли
        2. Европейците да се откажат от разплодните яйца на дружеството, т.е. от пилешките флейки и всякакво диетично месо, което както стана ясно Градус има 2-ро място в Европа
        3-то Най-важното - собственицити да решат да прецакат 25 годишен бизнес и репутацция за един милиярд и половина /Градус, болниците, Бисера олива/ за да окрадат 1/20 от всичко това от бедните инвеститори... малко не ми се струва вероятно, но...
        Всеки сам си преценя!
        IM d best

        Коментар


        • молете се емисията да е успешна, т.е. да се хареса дългосрочно на пазара
          иначе всички ще теглим
          и дано бизнесът им да е успешен и да го споделят и с малките акционери, т.е. да станат компания както трябва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Тук взех малко бройки вчера защото вярвам, че ще влязат в Софикс Март догодина, а също така мисля, че няма кой да продаде на Никиту толкова бройки под 1,80-1,85. Един вид изхода ми е почти гарантиран, а за по-сериозни инвестиции ще изчакам резултати, Мажовци и т.н.
            И аз взех малко вчера на изсипването ….. пооочтиии хванах дъното само 0,005 отгоре....

            Коментар


            • Тук взех малко бройки вчера защото вярвам, че ще влязат в Софикс Март догодина, а също така мисля, че няма кой да продаде на Никиту толкова бройки под 1,80-1,85. Един вид изхода ми е почти гарантиран, а за по-сериозни инвестиции ще изчакам резултати, Мажовци и т.н.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                След около година- година и половина ще видим кой е бил прав, и кой крив...
                За това си много прав. Дотогава ще е изтекъл лок-ъп периодът за продажба на акции от мажоритарите, а това потенциално е много ключово събитие. А може и нищо значимо да не се случи. Те единствени си знаят...
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Не виждам къде е проблема, че са продали и собствени акции. Хората си казват че имат нужда от кеш за други бизнеси, и предпочитат да продадат част от бизнеса, вместо да започнат да "източват" дружеството за да си ги набавят. Смятам че подобни лоши примери има много в България, а и по света. Та пак казвам, всеки сам си преценява къде да инвестира парите си, и това движи цените. Щом сте решили да не участвате - ОК, но повече ми идва това злословене от рода на: "Казах ли ви да не купувате, цената взе да пада". А днес след като възвърна по-голяма част от загубите, се започнаха някакви конспирации, как някой подържал цените, пенсионните фондове дето не работили с техни пари и т.н. След около година- година и половина ще видим кой е бил прав, и кой крив...
                  Точно такива съвети не съм прочел някой да дава тук ! Всеки има глава на раменете си за да си решава сам ! Решението за дадена инвестиция не е групова дейност !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Колега може би не разбираш къде е проблема ! Никой няма против новите компании на борсата, даже напротив ! Но и не може още при листването си , още повече с такъв обем да искаш да прибереш максимума от пазара ! Ами нали и ние сме тук за да припечелим нещо, а не лапни шарани ! И както каза друг колега по долу, листването трябваше да бъде направено само с нови акции, а не собствениците да си кешират.
                    Не виждам къде е проблема, че са продали и собствени акции. Хората си казват че имат нужда от кеш за други бизнеси, и предпочитат да продадат част от бизнеса, вместо да започнат да "източват" дружеството за да си ги набавят. Смятам че подобни лоши примери има много в България, а и по света. Та пак казвам, всеки сам си преценява къде да инвестира парите си, и това движи цените. Щом сте решили да не участвате - ОК, но повече ми идва това злословене от рода на: "Казах ли ви да не купувате, цената взе да пада". А днес след като възвърна по-голяма част от загубите, се започнаха някакви конспирации, как някой подържал цените, пенсионните фондове дето не работили с техни пари и т.н. След около година- година и половина ще видим кой е бил прав, и кой крив...
                    Last edited by mancev; 10.08.2018, 12:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      тук ПФ взеха много (повече отколкото трябва според мен - визирам най-големите пакети) и според мен цените няма да паднат много..защото после едни момчета с костюми (меринджеи в ПФ) ще трябва да се обесняват как така фонда е назад и тн и тн...

                      та в този ред на мисли ако са взели да 'помогнат' поне ще държат топката в центъра, докато изскочи някой свободен нападател (чужд с мангизи, който е склонен да им вземе пакетите)..

                      тук има колеги, които години наред играят добре в сянката на ПФ, но и това си е майсторлък. (мен лично не ме кефи)

                      поздрави
                      Както се обясняват същите момчета и за Сирма. С чужди пари така се инвестира.
                      Last edited by realista; 10.08.2018, 12:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Когато това стане факт тогава го разглеждай така, а до тогава всичко е само обещания ! За останалото не разбирам тезата ти, кой коментира колко открито е предлагането ? Това с излишъка като дивидент пак не го разбрах ! Начини за точене на една компания има хиляди !
                        Еми засега като гледам всичко върви по план. Дъщерните са раздали на АДто 21 милиона като дивидент. По проспект 90% от тях към нас. Относно другите неща мисля, че доста ясно съм ги обяснил. Съжалявам, че не си разбрал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

                          Защо? Предлагането беше напртавено доста открито. Всички знаеха за съществуващите акции. По-добре ли беше да лъжат, всичко да беше увеличение и после да си раздадат излишъка като дивидент? Показаха си всичко, еднократни ефекти в печалбата и тн. Сега другите са ни виновни. И какво толкова е станало? Аз тук го разглеждам като дългосрочна инвестиция с големи дивиденти. Ако падне, бих си купил още. Да излизат спекулантите, които са чакали да направят бързи пари. Няма лошо.
                          Когато това стане факт тогава го разглеждай така, а до тогава всичко е само обещания ! За останалото не разбирам тезата ти, кой коментира колко открито е предлагането ? Това с излишъка като дивидент пак не го разбрах ! Начини за точене на една компания има хиляди !

                          Коментар


                          • Досега всичко е в допустимите рамки..Стига собствениците да не насърчат разпродажбите..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Колега може би не разбираш къде е проблема ! Никой няма против новите компании на борсата, даже напротив ! Но и не може още при листването си , още повече с такъв обем да искаш да прибереш максимума от пазара ! Ами нали и ние сме тук за да припечелим нещо, а не лапни шарани ! И както каза друг колега по долу, листването трябваше да бъде направено само с нови акции, а не собствениците да си кешират.
                              Защо? Предлагането беше напртавено доста открито. Всички знаеха за съществуващите акции. По-добре ли беше да лъжат, всичко да беше увеличение и после да си раздадат излишъка като дивидент? Показаха си всичко, еднократни ефекти в печалбата и тн. Сега другите са ни виновни. И какво толкова е станало? Аз тук го разглеждам като дългосрочна инвестиция с големи дивиденти. Ако падне, бих си купил още. Да излизат спекулантите, които са чакали да направят бързи пари. Няма лошо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                Ужас. Цената днес е нагоре с 6 стотинки само за минути... Целия този хейт вчера, и радост как някой не се бил "прекарал" да влезе тук... да излезе напразна
                                Мога да коментирам само моите постове, и ти отговарям /по принцип не влизам в спорове/ защото не си разбрал идеята на това което съм написал
                                Не става въпрос за ИПОто, хейт срещу компанията и т.н. - всеки сам си прави математиката и решава

                                Маркетмейкъра не може да си позволи лукса да гледа как цената му спада с 5-6%, /три дни след старта/ и да не прави нищо, при положение че само за вода Периер и скъпи вина по презентациите бяха изхарчени сумати пари. Рекламата даже не я коментирам - десетки хиляди.
                                Редно е да имаш готовност да поемеш "прекупените" от ИПОто РИТЕЙЛ акции и да не позволяваш гмуркания поне през времето да първия отчет, събрания, корпоритивни изяви и т.н.
                                Надявам се посредника да си спомни че освен комисионо-взимане има и други задачи и да се адаптира бързо.
                                едва ли аз /въпреки че съм колега/ трябва да давам акъл за такива фалове


                                Last edited by Alexander The Great; 10.08.2018, 11:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X