IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Чакай малко ,тук това което смяташ не е ли само за полувин година.....
    Не - това е прогноза за цялата година - статия в Инвесторът.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Към моментът се очертава дивидентна сгода - около 4.07% по настояща цена. Нищо особено - слаба ракия излезе тоя пильок.
      Кое ликвидно дружество в Софикс се очаква да даде 4% за 2018-та ?

      Компаниите от Софикс които дават дивидент са макс до 3% освен Адванс но при този спад на продажбите на земя и Адванс ще са под 3% та ако дадат 4% са си за пример




      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        И кое ще е събитието което те кара да мислиш, че евентуално ще спрат да плащат дивиденти?
        Колега, нека първо видим някакви дивиденти въобще.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
          Много е вероятно през първите 2-3 години да има някакви дивиденти. Въпросът е след това какво ще става.
          И кое ще е събитието което те кара да мислиш, че евентуално ще спрат да плащат дивиденти?

          Коментар


          • Много е вероятно през първите 2-3 години да има някакви дивиденти. Въпросът е след това какво ще става.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Към моментът се очертава дивидентна сгода - около 4.07% по настояща цена. Нищо особено - слаба ракия излезе тоя пильок.
              Чакай малко ,тук това което смяташ не е ли само за полувин година.....

              Коментар


              • Към моментът се очертава дивидентна сгода - около 4.07% по настояща цена. Нищо особено - слаба ракия излезе тоя пильок.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Защо все търсите някакви сложни схеми и конспирации за сваляне на цената?? Нормално е да има излизащи във всеки един момент по различни причини - някой от нужда, други са били заложили на бърза спекулацийка с покачване на цената, но не се познали посоката.(от 80млн. това е нищожен процент) Равновесната точка е малко вероятно да е точно 1.80, нали? Според мен е по-скоро надолу предвид доходността и това, че дружеството няма история тук. Те въобще не направиха дисконт на цената, даже я понадуха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    Такива неща, може да има само където има обиране (удряне) на стопове, разбирай на Запад

                    Това да продадеш на БФБ с надеждата, че ще панираш и ще увлечеш, не го вярвам

                    и за мен е странно някой да продава с 5,3% загуба и ми е чудно кой е?

                    Поздрави
                    ако са дали премии на някои служители обвързани с това да запишат акции.. и хората кешират, че им трябват парите... тогава е възможно. тия 1000+ акционера са си много... сигурно е имало зарибявка и сред работниците.

                    поздрави
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      И единственото обяснение, което ми идва е движението да е провокирано от "играч(и)" - с цел да се свали цената с някакви малки бройки, пък да се купят повече бройки на 1,7..
                      Такива неща, може да има само където има обиране (удряне) на стопове, разбирай на Запад

                      Това да продадеш на БФБ с надеждата, че ще панираш и ще увлечеш, не го вярвам

                      и за мен е странно някой да продава с 5,3% загуба и ми е чудно кой е?

                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                        Е, стремя се да не храня лошото куче, дори и в БФБ реалиите Но също се стремя да се въздържам да храня и троловете - на няколко пъти бях на крачка да се изсмея публично при коментарите за "срива" тук, но по-лошото е, че и статии в тоя дух четох... Ако ти загубиш мотивация, то Те са успели! Успех на Теб!
                        И според мен този "срив" беше странен. Не мога логично да си обясня, как някой купил на 1.80 (явно повярвал по една или друга причина в бъдещити дивиденти или светли бъднини) след месец и половина да продава на -5 % без наличието на някакви фундаментални новини.

                        И единственото обяснение, което ми идва е движението да е провокирано от "играч(и)" - с цел да се свали цената с някакви малки бройки, пък да се купят повече бройки на 1,7.. Според мене някакви сериозни причини за промяна в нагласата спрямо фундамента може да възникнат ако не около дивидента, то най-рано около предварителните отчети за 2018-а.... всякакви движения преди това според мен ще са си спекула, а не от фундаментална преоценка на компанията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Като те чета, имам чувството, че ми говори близък човек. Наистина имам огромен проблем с мотивацията. Дали си го написал с добро или с лошо, за мен няма значение, но както и да е - пожелавам успех.
                          Тази тема бе добра като замисъл.....
                          Е, стремя се да не храня лошото куче, дори и в БФБ реалиите Но също се стремя да се въздържам да храня и троловете - на няколко пъти бях на крачка да се изсмея публично при коментарите за "срива" тук, но по-лошото е, че и статии в тоя дух четох... Ако ти загубиш мотивация, то Те са успели! Успех на Теб!
                          Last edited by onakilev; 11.08.2018, 09:42.
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                            Ти верно ли намери мотивация да отговаряш... Къде е темата за прифила на инв на БФБ?!?
                            Като те чета, имам чувството, че ми говори близък човек. Наистина имам огромен проблем с мотивацията. Дали си го написал с добро или с лошо, за мен няма значение, но както и да е - пожелавам успех.
                            Тази тема бе добра като замисъл.....
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Доста се изкривява информацията по тези форуми . Не казвам нищо за Експат, най-вероятно са достатъчно заможни, но нямат право да купуват сега! Относно частното лице - редно е хората да се съдят по фактите, а не по визитки, думи и т.н. Имаш ли представа колко бройки ще им трябват по тази емисия, та говориш, че може би ги имат на цена под 1,85? Това е меко казано несериозно. Хапнали сме 5-6 човека по някакви смешни бройки под тази цена, но като се търсят милиони какво правим?

                              П.П. Моля, цитирай правилно, за да не става "боза" във форума
                              Ти верно ли намери мотивация да отговаряш... Къде е темата за прифила на инв на БФБ?!?
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар




                              • Доста се изкривява информацията по тези форуми . Не казвам нищо за Експат, най-вероятно са достатъчно заможни, но нямат право да купуват сега! Относно частното лице - редно е хората да се съдят по фактите, а не по визитки, думи и т.н. Имаш ли представа колко бройки ще им трябват по тази емисия, та говориш, че може би ги имат на цена под 1,85? Това е меко казано несериозно. Хапнали сме 5-6 човека по някакви смешни бройки под тази цена, но като се търсят милиони какво правим?

                                П.П. Моля, цитирай правилно, за да не става "боза" във форума
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X