IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    Казват че акционерният капитал е най-скъпия капитал.... ако това е така, не знам да калка са фрии тези мъни?!
    И ти как си обясняваш, че са взели от най-скъпия капитал? Защо не избраха по-евтин. При тази рентабилност дето я икараха на хартия нямаше да е
    проблем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      продължавам да мисля, че тук собствениците взеха едни фрии мъни, но дано да бъркам!
      Казват че акционерният капитал е най-скъпия капитал.... ако това е така, не знам да калка са фрии тези мъни?!

      Коментар


      • продължавам да мисля, че тук собствениците взеха едни фрии мъни, но дано да бъркам!
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение

          Колко от вас помнят какво се случи след IPO-то на Дир.БГ?

          Ето един потенциален сценарий, който финтира миноритарите по малко по-качествен начин, отколкото това стна при Дир.БГ.

          През първите 2 или 3 години се гласуват нормални дивиденти, както са били обещани, било то през 6 или през 12 месеца, докато общо изплатената сума стигне горе-долу сумата, която е влязла в дружеството от IPO-то. Съответно, през тези 2-3 години, цената на акцията спокойно може да се движи около и над тази от IPO-то, имайки предвид дивидентната доходност.

          След това изплащането на дивиденти не спира, но драстично намалява. Защо? Защото мажоритарните акционери са "усвоили" по съвсем законен път парите от IPO-то и вече няма нужда да делят каквото и да е с когото и да е. Отделно, че никъде няма задължения да плащат дивиденти. Има само обещания, а те не струват нищо. Обещанието може да се заобиколи като ООД дружествата под Градус започнат да изплащат много по-малки дивиденти към Градус, след което Градус пак може да раздава 90% от печалбата си, но тази печалба ще е много малка. Никой нищо не може да им каже. Те си плащат 90% от някаква малка печалба и казват, че всичко е по план, както са обещали.
          Дир бг е далечна работа,но Сирма е прясна.Първата година 1 ст дивидент ,втората нищо и цената с 40% по-ниска за да не кешират.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Това само времето ще покаже
            Така е, но някои тук предварително го определят....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

              И всички компании по този сценарий ли ще карат?
              Това само времето ще покаже
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение

                Колко от вас помнят какво се случи след IPO-то на Дир.БГ?

                Ето един потенциален сценарий, който финтира миноритарите по малко по-качествен начин, отколкото това стна при Дир.БГ.

                През първите 2 или 3 години се гласуват нормални дивиденти, както са били обещани, било то през 6 или през 12 месеца, докато общо изплатената сума стигне горе-долу сумата, която е влязла в дружеството от IPO-то. Съответно, през тези 2-3 години, цената на акцията спокойно може да се движи около и над тази от IPO-то, имайки предвид дивидентната доходност.

                След това изплащането на дивиденти не спира, но драстично намалява. Защо? Защото мажоритарните акционери са "усвоили" по съвсем законен път парите от IPO-то и вече няма нужда да делят каквото и да е с когото и да е. Отделно, че никъде няма задължения да плащат дивиденти. Има само обещания, а те не струват нищо. Обещанието може да се заобиколи като ООД дружествата под Градус започнат да изплащат много по-малки дивиденти към Градус, след което Градус пак може да раздава 90% от печалбата си, но тази печалба ще е много малка. Никой нищо не може да им каже. Те си плащат 90% от някаква малка печалба и казват, че всичко е по план, както са обещали.
                И всички компании по този сценарий ли ще карат?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Ами това казвам и аз. Тя компанията няма и месец борсова история, а ти излизаш и казваш че "в първите 2-3 години било вероятно да има НЯКАКВИ дивиденти, после обаче не се знаело". Точно затова ми стана интересно, как точно го прецени това? Защото е факт че цената на акцията ще се движи, според това дали биват спазвани предварителните обещения. Каквото и да си пишем в този форум ще е без значение, ако мажоритарите спазят или не спазят обещанията...
                  Колко от вас помнят какво се случи след IPO-то на Дир.БГ?

                  Ето един потенциален сценарий, който финтира миноритарите по малко по-качествен начин, отколкото това стна при Дир.БГ.

                  През първите 2 или 3 години се гласуват нормални дивиденти, както са били обещани, било то през 6 или през 12 месеца, докато общо изплатената сума стигне горе-долу сумата, която е влязла в дружеството от IPO-то. Съответно, през тези 2-3 години, цената на акцията спокойно може да се движи около и над тази от IPO-то, имайки предвид дивидентната доходност.

                  След това изплащането на дивиденти не спира, но драстично намалява. Защо? Защото мажоритарните акционери са "усвоили" по съвсем законен път парите от IPO-то и вече няма нужда да делят каквото и да е с когото и да е. Отделно, че никъде няма задължения да плащат дивиденти. Има само обещания, а те не струват нищо. Обещанието може да се заобиколи като ООД дружествата под Градус започнат да изплащат много по-малки дивиденти към Градус, след което Градус пак може да раздава 90% от печалбата си, но тази печалба ще е много малка. Никой нищо не може да им каже. Те си плащат 90% от някаква малка печалба и казват, че всичко е по план, както са обещали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    + атера
                    ... ама не и догодина....
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение

                      Колега, нека първо видим някакви дивиденти въобще.
                      Ами това казвам и аз. Тя компанията няма и месец борсова история, а ти излизаш и казваш че "в първите 2-3 години било вероятно да има НЯКАКВИ дивиденти, после обаче не се знаело". Точно затова ми стана интересно, как точно го прецени това? Защото е факт че цената на акцията ще се движи, според това дали биват спазвани предварителните обещения. Каквото и да си пишем в този форум ще е без значение, ако мажоритарите спазят или не спазят обещанията...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Според мен Бреф и Хим може да дадат около 4% спрямо сегашните си цени
                        + атера
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Аз не случайно пиша за компании в Софикс защото при другите ако вкараш малко по голяма сума ще е по трудно да продадеш и излезеш бързо ако се наложи.
                          Сохов - ако искаш бръзо да продадеш и да драснеш, не ти препоръчвам в нито една компания на БФБ да набиваш ного сухо - без значение: Софикс или Несофикс. Впрочем дори не знам кои са в Софикс и не ме интересуват.

                          Нормална ликвидност при малко по-сосна инвестиция: само извън БФБ.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Кое ликвидно дружество в Софикс се очаква да даде 4% за 2018-та ?

                            Компаниите от Софикс които дават дивидент са макс до 3% освен Адванс но при този спад на продажбите на земя и Адванс ще са под 3% та ако дадат 4% са си за пример



                            Според мен Бреф и Хим може да дадат около 4% спрямо сегашните си цени

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Имотаджийското дава повече от. Жабокът дава тройно.

                              По светът - за да инвестирам в компания, даваща под 4% дивидентна доходност, трябва да е ного стратегическа в структурата на моят портфейл - или компания която години наред трайно и неизменно увеличава дивидентът си.

                              За какво ми е тоя пильок?
                              Аз не случайно пиша за компании в Софикс защото при другите ако вкараш малко по голяма сума ще е по трудно да продадеш и излезеш бързо ако се наложи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Кое ликвидно дружество в Софикс се очаква да даде 4% за 2018-та ?

                                Компаниите от Софикс които дават дивидент са макс до 3% освен Адванс но при този спад на продажбите на земя и Адванс ще са под 3% та ако дадат 4% са си за пример



                                Имотаджийското дава повече от. Жабокът дава тройно.

                                По светът - за да инвестирам в компания, даваща под 4% дивидентна доходност, трябва да е ного стратегическа в структурата на моят портфейл - или компания която години наред трайно и неизменно увеличава дивидентът си.

                                За какво ми е тоя пильок?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X