IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    току що взех от магазина едно охладено пиле на Градус
    жената го мята в печката сега
    Е това е приказка, поздравления!

    Коментар


    • току що взех от магазина едно охладено пиле на Градус
      жената го мята в печката сега

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Оптимисти, ама оптимизма не е непоклатим, омръзна ни да ни "клатят" ! Както виждаш останалите на борсата са все по малко и по малко, а така няма как да има развитие ! Борсата често се ползва за всевъзможни схеми, така че нормално е всеки да има едно на ум !
        Ами как да има нови на борсата, като още като излязат дружествата и Вие "парените" и "патилите" ги слагате в графата "измамници и мошеници"?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Колега сещам се за две поговорки, които са много подходящи за нас които сме тук на борсата ! Едната е " Не питай старило, а патило " и другата " Парен каша духа " ! Та тези, които са по отдавна на борсата имат достатъчно горчив вкус от всякакви такива ИПОта и мажоритари ! Всички се надяваме "тези" новите да не са като онези "старите", но за съжаление практиката до сега показва друго ! Нормално е хората да са по скоро скептични, пък дано ни опровергаят !
          Това, което си написал по никакъв начин не отговаря на въпроса ми.... Можеш да бъдеш колкото си искаш скептичен и да се съмняваш в обещания, но това не ти дава основание да наричаш хора, които не мислят така и вярват в обещанията, че са обвързани с дружеството.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Оптимисти, ама оптимизма не е непоклатим, омръзна ни да ни "клатят" ! Както виждаш останалите на борсата са все по малко и по малко, а така няма как да има развитие ! Борсата често се ползва за всевъзможни схеми, така че нормално е всеки да има едно на ум !
            Прав си. Ама да не си мислим, че ние сме измислили топлата вода. И в чужбина ги клатят миноритарите, та ги скъсват. Любимият ми лаф е: Това само в България го има

            Коментар


            • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

              Прав си. Миноритарите последните 10 години бяха изклатени по всевъзможни начини. Но според мен шепата хора, които останахме на този пазар сме оптимисти. Иначе нямаше да сме тук и щяхме да сме избягали, както направиха всички останали.
              Оптимисти, ама оптимизма не е непоклатим, омръзна ни да ни "клатят" ! Както виждаш останалите на борсата са все по малко и по малко, а така няма как да има развитие ! Борсата често се ползва за всевъзможни схеми, така че нормално е всеки да има едно на ум !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Колега сещам се за две поговорки, които са много подходящи за нас които сме тук на борсата ! Едната е " Не питай старило, а патило " и другата " Парен каша духа " ! Та тези, които са по отдавна на борсата имат достатъчно горчив вкус от всякакви такива ИПОта и мажоритари ! Всички се надяваме "тези" новите да не са като онези "старите", но за съжаление практиката до сега показва друго ! Нормално е хората да са по скоро скептични, пък дано ни опровергаят !
                Прав си. Миноритарите последните 10 години бяха изклатени по всевъзможни начини. Но според мен шепата хора, които останахме на този пазар сме оптимисти. Иначе нямаше да сме тук и щяхме да сме избягали, както направиха всички останали.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                  Не може ли човек, който си е купил акции от една компания и очаква добро развитие за нея, да не е ангажиран с ИПО-то й, или въобще с нея??? И въобще защо всеки, който изрази някакви позитивни очаквания за Градус бива обвиняван в свързаност с дружеството? Постоянно повтаряш, че ще се радваш да си изпълнят обещанията, но още по-постоянно ги "хапеш", или намекваш негативизъм. За това си мисля, че не си искрен! Ако човек искрено иска да си изпълнят обещанията, не говори по този начин... Най-малкото трябват поне 1-2 години да видим дали ще ги изпълнят, както сам казваш.
                  Колега сещам се за две поговорки, които са много подходящи за нас които сме тук на борсата ! Едната е " Не питай старило, а патило " и другата " Парен каша духа " ! Та тези, които са по отдавна на борсата имат достатъчно горчив вкус от всякакви такива ИПОта и мажоритари ! Всички се надяваме "тези" новите да не са като онези "старите", но за съжаление практиката до сега показва друго ! Нормално е хората да са по скоро скептични, пък дано ни опровергаят !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Машина,

                    предвид коментарите ти в този сайт стигам до извода, че си 2-3-4 ник на друг участник, който по един или друг начин е ангажиран с въпросното ИПО. То мина успешно - О.К. За останалите неща ще трябва да почакаме 2-3 години, за да разберем ще се радват ли акционерите (миноритарните) или НЕ. Пожелавам им да се радват, а защо съм резервиран съм описал в няколко поста ( свързаността в един или друг момент на мажоритарите с други дружества не толкова добри 'плащачи')

                    пак казвам дано да съм сбъркал и да се сбъдне всичко, което обещаха!

                    доста обещания сме видели на БФБ но ти сам го знаеш много добре...

                    ПП


                    не съм на заплата, а доходът ми е от дивиденти главно! и точно затова ценя хората за които знам, че са точни в бизнеса и плащат задълженията си!
                    Не може ли човек, който си е купил акции от една компания и очаква добро развитие за нея, да не е ангажиран с ИПО-то й, или въобще с нея??? И въобще защо всеки, който изрази някакви позитивни очаквания за Градус бива обвиняван в свързаност с дружеството? Постоянно повтаряш, че ще се радваш да си изпълнят обещанията, но още по-постоянно ги "хапеш", или намекваш негативизъм. За това си мисля, че не си искрен! Ако човек искрено иска да си изпълнят обещанията, не говори по този начин... Най-малкото трябват поне 1-2 години да видим дали ще ги изпълнят, както сам казваш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mashina Разгледай мнение

                      Доста си се пообъркал в изводите и заключенията ти. Разбирам те, защото мнението ми доста се разминава с твоето и търсиш под вола теле. Ако не съм против мажото или фирмата, значи съм свързан с нея? Пич, стегни се... Не съм се прехласнал в случая и аз имам известни очаквания, като записвах акции. Сега дали ще се оправдаят или не, зависи от тях. Просто не виждам нещо, което от началото до сега, което да не е направено. А ти, като не си акционер, какво само висиш тук и хейтиш? Толкова ли няма, какво да правиш от понеделник до петък?
                      Ало Бертрам, какво правиш? ....."Нищо, на работа съм, нали знаеш"
                      Ако ще ти падам на нивото по твоята логика аз смятам, че си пряко свързан със Софарма и с още 2 компании, дали на заплата или друго, незнам.
                      Само да споделя, че пиша много рядко тук, защото имам достатъчно друга работа и неща, с които се занимавам. Просто твоите неаргументирани изказвания по темата ме провокират да пиша чат пат.
                      Е накара ме да се разплача , от 2007 г. къде съм бил в най проспериращата борса ,в проспериращата икономика ,в най доброто управление на държавата ,при най честните мажовци ,при най работните ,при най алтруистичните ,при най ,най ,най........ а аз да не разбера ...
                      А ти си най добрия колега инвеститор .....
                      Нещо губят ми се печелившите ИПО от 10 години но това са мой сънища .....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Машина,

                        предвид коментарите ти в този сайт стигам до извода, че си 2-3-4 ник на друг участник, който по един или друг начин е ангажиран с въпросното ИПО. То мина успешно - О.К. За останалите неща ще трябва да почакаме 2-3 години, за да разберем ще се радват ли акционерите (миноритарните) или НЕ. Пожелавам им да се радват, а защо съм резервиран съм описал в няколко поста ( свързаността в един или друг момент на мажоритарите с други дружества не толкова добри 'плащачи')

                        пак казвам дано да съм сбъркал и да се сбъдне всичко, което обещаха!

                        доста обещания сме видели на БФБ но ти сам го знаеш много добре...
                        Доста си се пообъркал в изводите и заключенията ти. Разбирам те, защото мнението ми доста се разминава с твоето и търсиш под вола теле. Ако не съм против мажото или фирмата, значи съм свързан с нея? Пич, стегни се... Не съм се прехласнал в случая и аз имам известни очаквания, като записвах акции. Сега дали ще се оправдаят или не, зависи от тях. Просто не виждам нещо, което от началото до сега, което да не е направено. А ти, като не си акционер, какво само висиш тук и хейтиш? Толкова ли няма, какво да правиш от понеделник до петък?
                        Ало Бертрам, какво правиш? ....."Нищо, на работа съм, нали знаеш"
                        Ако ще ти падам на нивото по твоята логика аз смятам, че си пряко свързан със Софарма и с още 2 компании, дали на заплата или друго, незнам.
                        Само да споделя, че пиша много рядко тук, защото имам достатъчно друга работа и неща, с които се занимавам. Просто твоите неаргументирани изказвания по темата ме провокират да пиша чат пат.

                        Коментар


                        • Машина,

                          предвид коментарите ти в този сайт стигам до извода, че си 2-3-4 ник на друг участник, който по един или друг начин е ангажиран с въпросното ИПО. То мина успешно - О.К. За останалите неща ще трябва да почакаме 2-3 години, за да разберем ще се радват ли акционерите (миноритарните) или НЕ. Пожелавам им да се радват, а защо съм резервиран съм описал в няколко поста ( свързаността в един или друг момент на мажоритарите с други дружества не толкова добри 'плащачи')

                          пак казвам дано да съм сбъркал и да се сбъдне всичко, което обещаха!

                          доста обещания сме видели на БФБ но ти сам го знаеш много добре...

                          ПП
                          Разбирам те, не си виновен, че си на една заплата и смяташ, че всички останали трябва да са, като теб.
                          не съм на заплата, а доходът ми е от дивиденти главно! и точно затова ценя хората за които знам, че са точни в бизнеса и плащат задълженията си!
                          Last edited by bertram; 20.09.2018, 13:49.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            продължавам да мисля, че тук собствениците взеха едни фрии мъни, но дано да бъркам!
                            Интересно мислене и ще ти обясня, защо:
                            1. Фрий мъни надявам се знаеш, какво означава и за какво се използва? Аз съм акционер и до момента не виждам проблем, с това което беше на презентациите и в проспекта или нещо, което да не се изпълнява? Беше ясно, че основните акционери ще вземат пари, като по този начин реализират печалба след многото години труд и работа да докарат дружеството до тук.
                            2. Създай нещо смислено в твоя живот, развий го, направи го голямо и кеширай частично. Тогава ще ми е интересно, дали ще обясняваш наляво и надясно, че си взел фрий мъни. Разбирам те, не си виновен, че си на една заплата и смяташ, че всички останали трябва да са, като теб.
                            3. Прави впечатление, твоя хейт от ден 1, който аз продължавам да не разбирам? Нали искаме големи компании на борсата, нали искаме развитие, нали искаме повече дружества, които не са от ония приватизирани бонови книжки холдинги? Имам само догатки, на какво се дължи отношението ти, но....
                            4. Продавача, който от ден 1 сложи "тапа" може и да го знаеш, кой е?! Това със сигурност не е физическо лице. Няма да има логика ако е така. Да четеш проспекти, да смяташ, да пускаш поръчки, да чакаш листване и накрая да кажеш: "ООоооо тук излизам и съм супер, че само с 3-5% загуба, направо си е далавера". Това, което се случва според мен е отношение на някоя комплексирана дребна душица, която или търси някакво възмездие за нещо си или иска да паникьоса пазара и да пазарува евтино.
                            5. Моят портфейл на БФБ с годините се консолидира все повече в конкретни дружества, а не холдинги по ред причини. За това и се зарадвах, когато Пилетата обявиха ИПО. Най-накрая една реално работеща фирма. Иска ми се да видя още дружества от този калибър и мащаб. Тогава може да започнем да говорим за реално развитие на борсата у нас и тогава ще имаме по-голям избор за решенията ни.
                            6. Що касае оценката..... Дружеството е оценено справедливо по мое мнение и на база това, което проучвах преди ИПО-то. Аз не искам далавера краткосрочно, а стабилност и хубави резултати. Оттам ще дойдат надявам се и ръст в цената на акциите, както и дивиденти.

                            Коментар


                            • Sept. 18--The number of hogs and poultry killed in Hurricane Florence flooding is already double the casualties from Matthew in 2016, and the losses are expected to mount this week as new information comes in from farmers as they gain access to their properties. Meanwhile, the number of hog waste lagoons in North Carolina that are damaged or overflowing continues to increase. The N.C. ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                                Много е вероятно през първите 2-3 години да има някакви дивиденти. Въпросът е след това какво ще става.
                                т. е. няма вероятност за НИКАКВИ дивиденти.

                                Коментар

                                Working...
                                X