IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги здравейте! Да попитам нещо което вече два месеца ме озадачава. Имате ли информация какъв тип инвеститори продават по тази позиция? Не разбирам как след като си купил нещо на 1.80 и нямаш лоши данни, го продаваш с 4-5% загуба след два месеца? това хора получили акции по "партийна" линия ли са /демек служители стимулирани да участват за масовката, без да знаят какво да правят тези акции/ или други такива? Ако са други какъв мотив имат непрекъснато да изсипват?
    Благодаря!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Бе зададен философският въпрос защо няма нови играчи и парите заобикалят БФБ........
      100%влизаме в софикс тук ,но какво от това!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Стига с това какво е било през 2007-ма година. Годината ли е виновна че ИПО-то на Трейс е било презаписано 1500 пъти? Не казвам че не трябва да сме внимателни, но мисля че малко се прекалява с това оплакване как някой бил взел парите на хората 2007-ма година. Ами когато алчността те води за сметка на рационалното мислене, е нормално да има загубили. Някой ще ми каже ли какво е общото на БФБ между 2007-ма и сега? Нима има толкова ИПО-та? Нима Софикс е на върхове подобно на пазарите в САЩ и донякъде в Европа? Пак казвам, аз също съм внимателен, имам едно наум, и внимавам къде инвестирам, знам че рано или късно ще има и губещи инвестиции, но това мрънкане как едни лоши хора са ви взели парите 2007-ма ми идва малко в повече. Не искам да обиждам никого, мнението ми не е лично, нито е препоръка за каквото и да било...
        Бе зададен философският въпрос защо няма нови играчи и парите заобикалят БФБ........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Тия ги разправяй на тия дето са участвали в ИПО та 2007г.Както и да го смятат ако сега решат да продават ще получат един гол ...Дългосрочно ограбени.
          Стига с това какво е било през 2007-ма година. Годината ли е виновна че ИПО-то на Трейс е било презаписано 1500 пъти? Не казвам че не трябва да сме внимателни, но мисля че малко се прекалява с това оплакване как някой бил взел парите на хората 2007-ма година. Ами когато алчността те води за сметка на рационалното мислене, е нормално да има загубили. Някой ще ми каже ли какво е общото на БФБ между 2007-ма и сега? Нима има толкова ИПО-та? Нима Софикс е на върхове подобно на пазарите в САЩ и донякъде в Европа? Пак казвам, аз също съм внимателен, имам едно наум, и внимавам къде инвестирам, знам че рано или късно ще има и губещи инвестиции, но това мрънкане как едни лоши хора са ви взели парите 2007-ма ми идва малко в повече. Не искам да обиждам никого, мнението ми не е лично, нито е препоръка за каквото и да било...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Не обръщайте незнанието Ви по математика в какъвто и да е + !!!
            Тия ги разправяй на тия дето са участвали в ИПО та 2007г.Както и да го смятат ако сега решат да продават ще получат един гол ...Дългосрочно ограбени.

            Коментар


            • Не обръщайте незнанието Ви по математика в какъвто и да е + !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Отговарям ти точно и ясно: имам само една позиция на БФБ, ни повече, ни по-малко. И съм на плюс от нея.
                Желая ти успех и дано не падне 10 пъти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                  И понеже съм прост да попитам. И с кво ви помогна математика и икономическите знания на БФБ.
                  Отговарям ти точно и ясно: имам само една позиция на БФБ, ни повече, ни по-малко. И съм на плюс от нея.

                  Коментар


                  • И понеже съм прост да попитам. И с кво ви помогна математика и икономическите знания на БФБ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Крипто - пазарите са на обратното мнение. Биткойн 2011 - 30 долара след това 2 долара . Обезценка 15 пъти над 90 процента . До 2017 година - 20 000 долара.
                      Колкото е по-голяма колективната "психо"-тежест в някоя "чиста" книга, толкова е по-способна на висш пилотаж. Интересното е, че 90% спад от 20 000 са си цели... 2 000... => може да имаме очаквания и за нови форми пилотаж.)
                      Last edited by precakanoto; 23.09.2018, 11:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Крипто - пазарите са на обратното мнение. Биткойн 2011 - 30 долара след това 2 долара . Обезценка 15 пъти над 90 процента . До 2017 година - 20 000 долара.
                        Тодоре, аре пак да почнем със сметките:
                        1. Ако цената на Биткойн е била 30$, при достигане на цена 2$ обезценката е 93,33%. При цена 30$, няма как да имаш 15 пъти обезценка. 30$ тие обсолютна стойност на инвестицията, та ако имаш 15 пъти обезценка на стойността, то слизаш под 0-та и дължиш 420$. Това без CFD-та няма как да стане.
                        2. Както каза Fortiss ще се връщаме в долните класове.
                        3. Най-забавно ми е когато чета такива коментари и изказвания от мениджъри на фондове, банкери и др. Уж си говорим за хора с висока финансова култура и знания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Борсовата математика е много интересна. Можеш да загубиш максимум 100 процента от парите си докато теоретично печалбата може да клони към безкрайност. Няма лимит. Друг е въпроса колко е реалистично да се спечели. Обаче има още един феномен. Загубиш ли 90 процента от парите си ти трябват 1000 за да си отново на нула. Малко вероятно.
                          Крипто - пазарите са на обратното мнение. Биткойн 2011 - 30 долара след това 2 долара . Обезценка 15 пъти над 90 процента . До 2017 година - 20 000 долара.

                          Коментар


                          • Борсовата математика е много интересна. Можеш да загубиш максимум 100 процента от парите си докато теоретично печалбата може да клони към безкрайност. Няма лимит. Друг е въпроса колко е реалистично да се спечели. Обаче има още един феномен. Загубиш ли 90 процента от парите си ти трябват 1000 за да си отново на нула. Малко вероятно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              И така не е коректно казано, защото базата трябва да ти е цената при върха от който се сриват. Спрямо твоите числа това е от 90 до 98% спад. Така вече ще си точен и всеки ще те разбере.
                              Не само не е коректно, а и тотално неточно. Цената може да спадне само веднъж до 0. Друг е въпроса с ръстовете. Първо прегледайте учебниците по математика а около четвърти клас и след това на борсата !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                И така не е коректно казано, защото базата трябва да ти е цената при върха от който се сриват. Спрямо твоите числа това е от 90 до 98% спад. Така вече ще си точен и всеки ще те разбере.
                                Toчно! Това му е хубавото на акциите, при движения нагоре - няма таван, надолу можеш да загубиш единствено и само вложените пари. Елементарни изчисления и логика. Ползването на заеми, CFD и други, както казах вече, променят сметките и рисковия профил на портфейла.

                                Коментар

                                Working...
                                X