IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Днес добри обеми са изтъргувани тук: 102к между 1,56 и 1,595лв = 209 хил. лв
    Както и има предлагане за още 50к на 1.60..........

    Коментар


    • Днес добри обеми са изтъргувани тук: 102к между 1,56 и 1,595лв = 209 хил. лв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

        Добре казано, но 1,50 Не е ли подкрепа не че има голямо значение за тая "златна" акция
        Съпротива,подкрепа все тая

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
          Градус vs Сирма и Sofix

          За съжаление Градус е на път да подобри антирекорда на IPO-то на Сирма. През първите 5 месеца акциите на Сирма се понижиха с 16,63%. През първите 4 месеца акциите на Градус също се понижават с 14,59% при понижение на Sofix с 9%. Една година след IPO-то акциите на Сирма се търгуваха с над 30% отстъпка от първоначалната цена, но при повишение на Sofix с 20%. При Градус наблюдаваме подобен спад при сериозно понижение на международните пазари, БФБ, сложна международна икономическа обстановка и повишаване на лихвите. Остават 8 месеца и ако не се промени радикално посоката на международните пазари и БФБ. Според мен спада на акциите на Градус ще продължи. При спад от 30% очаквам цената да бъде 1,35лв преди дивидент и под 1,25лв след дивидент. Остава да видим дали днес отново ще има масови разпродажби и съпротивата от 1,50лв ще бъде преодоляна.
          Добре казано, но 1,50 Не е ли подкрепа не че има голямо значение за тая "златна" акция

          Коментар


          • Градус vs Сирма и Sofix

            За съжаление Градус е на път да подобри антирекорда на IPO-то на Сирма. През първите 5 месеца акциите на Сирма се понижиха с 16,63%. През първите 4 месеца акциите на Градус също се понижават с 14,59% при понижение на Sofix с 9%. Една година след IPO-то акциите на Сирма се търгуваха с над 30% отстъпка от първоначалната цена, но при повишение на Sofix с 20%. При Градус наблюдаваме подобен спад при сериозно понижение на международните пазари, БФБ, сложна международна икономическа обстановка и повишаване на лихвите. Остават 8 месеца и ако не се промени радикално посоката на международните пазари и БФБ. Според мен спада на акциите на Градус ще продължи. При спад от 30% очаквам цената да бъде 1,35лв преди дивидент и под 1,25лв след дивидент. Остава да видим дали днес отново ще има масови разпродажби и съпротивата от 1,50лв ще бъде преодоляна.
            Last edited by Innocent; 27.11.2018, 12:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              не си сменяй ника ...... смени си аватара ......... толкова години ти пиша и не можеш да разбереш, че някак не върви аватара да ти е червен (мечи) "-15", а да търсиш зелено (бичо) ......... нека пак е "15%" но не червено а в зелено ......... и си напиши не "-15" а напиши в зелено "+15%"

              не си ли чувал например за "енергия ци"

              https://www.google.co.uk/search?q=%D...hrome&ie=UTF-8

              или други подобни теории???

              пробвай със смяна на аватара ....... нищо няма да загубиш...

              =================

              и гледам те, че пак не си разбрал ............ ти се бориш за 15% годишна доходност на портфейла, а това не се получава с твоята игра в която търсиш 15% доходност от акция защото имаш акции в портфейла които посъпват, но имаш и акции които падат ......... е, затова се търси по-висока доходност за да може да се покрият акциите които не поскъпват достатъчно

              а ти ми се смееше, че много пари съм загубил и трябвало да търся максимална доходност защото имам да избивам

              гледай колко години сме на различни позиции и не можеш да ме разбереш

              сега започва ли вече да ти се изясняват някои неща?

              ================

              ето ......... гледай заради аватара ти и градус падна с повече от 15% .......... 5-6 години ти ги пиша тези неща и не можеш да ме разбереш .......... не знам какво да направя за да ти помогна???
              Полки, дай да го оставим аватара ми на мира. То всичко Мара втасала, та до него опряхме .
              Нямам такава стратегия, при която да продавам отделни акции, когато направят 15% печалба.
              Не съм такъв човек, който би се подиграл/ смял на чужди неуспехи и никога не съм го правил през живота си. Въпреки това, явно не съм се изразил правилно някога /и това не помня/ и си ме разбрал погрешно, за което приеми моите най-искрени извинения.
              Можеш да ми помогнеш като ми споделяш покупките си, след като ги направиш, разбира се.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                не следиш дискусията ли? ........... или ти е трудно да вникнеш в темата която се обсъжда?

                компаниите няма да струват 0 лв. ........... просто все по-малко инвеститори ще се лъжат да участват в ИПО като гледат какво се получава с акциите след това
                Точно за това става въпрос и точно поради това и не участвах....

                Ще ви разкажа какво ни обясняваше професора по финанси за IPO. После вие сами си направете изводите и открийте разликите. Значи когато се прави IPO се прави от инвестиционен посредик. Това в най честия случай е банка, когато IPO то е голямо, тогава обикновенно се прави консорциум от няколко баники. Самите тези инвестиционни посредници (банките) се ангажират да записват голяма част от акциите, за да гарантират успеха на IPOто. Интереса на инвестиционния посредник и консорциума е да спечели възможно най-много от IPOто, т.е. от цената на акцията. В този случай записващите капитала натискат за по-ниска цена на IPO, за да спечелят и същевременно да могат да предоставят и на най-добрите си клиенти добра възвращаемост, тъй като ще предложат и на клиентите си да записват от IPO то.
                Тъй като споделяше и личен опит професора влезна в детайли и каза, че буквално до минути преди обявяването, цената на IPOто е била обект на договорка, въпреки да е работено по него 3 месеца и да е имало предварителни споразумения. Т.е. до последния момент борбата на Инвестиционните посредници е за възможно най-изгодназа тях цена на листването.

                В бг инвестиционните посредници не са главните действащи лица, записват главно пенсионни фондове, те са доста по различен случай в бг. Т.е. тук нещата са поизкривени.

                Тази лекция е малко старичка, но надявам се все още да е актуална....

                Успех на всички.
                Last edited by pepe1234; 27.11.2018, 11:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Не знам за такъв въпрос от вчера, на всеки такъв бих отговорил откровено, наистина!

                  Да, преди време смятах, че 15% се правят без никакъв проблем. Сега съм на друго мнение и може би трябва да си променя ника.
                  не си сменяй ника ...... смени си аватара ......... толкова години ти пиша и не можеш да разбереш, че някак не върви аватара да ти е червен (мечи) "-15", а да търсиш зелено (бичо) ......... нека пак е "15%" но не червено а в зелено ......... и си напиши не "-15" а напиши в зелено "+15%"

                  не си ли чувал например за "енергия ци"

                  https://www.google.co.uk/search?q=%D...hrome&ie=UTF-8

                  или други подобни теории???

                  пробвай със смяна на аватара ....... нищо няма да загубиш...

                  =================

                  и гледам те, че пак не си разбрал ............ ти се бориш за 15% годишна доходност на портфейла, а това не се получава с твоята игра в която търсиш 15% доходност от акция защото имаш акции в портфейла които посъпват, но имаш и акции които падат ......... е, затова се търси по-висока доходност за да може да се покрият акциите които не поскъпват достатъчно

                  а ти ми се смееше, че много пари съм загубил и трябвало да търся максимална доходност защото имам да избивам

                  гледай колко години сме на различни позиции и не можеш да ме разбереш

                  сега започва ли вече да ти се изясняват някои неща?

                  ================

                  ето ......... гледай заради аватара ти и градус падна с повече от 15% .......... 5-6 години ти ги пиша тези неща и не можеш да ме разбереш .......... не знам какво да направя за да ти помогна???
                  Last edited by polki; 27.11.2018, 02:27.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    вчера те питах, но не ми отговори

                    писа, че сега търсиш компании където можеш да осредняваш, а преди години като се появи с този ник на борсата пишеше, че търсиш 15% доходност ......... тогава смяташе, че 15% лесно се правят и когато ти казвах, че грешиш (трябва да се търси по-висок профит) , ти ми се смееше и ми казваше, че аз много съм загубил и тогава съм търсел максимална доходност...

                    помниш ли тези диалози?
                    Не знам за такъв въпрос от вчера, но на всеки такъв бих отговорил откровено, наистина!

                    Да, преди време смятах, че 15% се правят без никакъв проблем. Сега съм на друго мнение и може би трябва да си променя ника .
                    Last edited by 15%; 27.11.2018, 02:06.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Трудно ми е да вникна в дълбочина . Крепи ме обаче надеждата, че все някъде, големите умове като теб ще ни подкрепят - било то на лев, на половин лев, на четвърт лев.......
                      вчера те питах, но не ми отговори

                      писа, че сега търсиш компании където можеш да осредняваш, а преди години като се появи с този ник на борсата пишеше, че търсиш 15% доходност ......... тогава смяташе, че 15% лесно се правят и когато ти казвах, че грешиш (трябва да се търси по-висок профит) , ти ми се смееше и ми казваше, че аз много съм загубил и тогава съм търсел максимална доходност...

                      помниш ли тези диалози?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        не следиш дискусията ли? ........... или ти е трудно да вникнеш в темата която се обсъжда?

                        компаниите няма да струват 0 лв. ........... просто все по-малко инвеститори ще се лъжат да участват в ИПО като гледат какво се получава с акциите след това
                        Трудно ми е да вникна в дълбочина . Крепи ме обаче надеждата, че все някъде, големите умове като теб ще ни подкрепят - било то на лев, на половин лев, на четвърт лев.......
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Аии стига ве . Всички компании ще струват 0 лева ли?
                          не следиш дискусията ли? ........... или ти е трудно да вникнеш в темата която се обсъжда?

                          компаниите няма да струват 0 лв. ........... просто все по-малко инвеститори ще се лъжат да участват в ИПО като гледат какво се получава с акциите след това
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            strol, те затова скоро БФБ няма да има.
                            Аии стига ве . Всички компании ще струват 0 лева ли?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              strol, те затова скоро БФБ няма да има.

                              gross, към момента пазара казва друго... за останалото за прибирането те връщам към това, което съм отговорил горе. БФБ скоро няма да го има с това мислене, как да прецакаме инвеститорите...
                              Пепе,виж ипотата на Дръвчо,Билборд,Сирма,Треис и много такива ,направи анализ и не ме обвинявай мене за нещата които ще откриеш.Няма
                              случайни работи .

                              Коментар


                              • strol, те затова скоро БФБ няма да има.

                                gross, към момента пазара казва друго... за останалото за прибирането те връщам към това, което съм отговорил горе. БФБ скоро няма да го има с това мислене, как да прецакаме инвеститорите...

                                Коментар

                                Working...
                                X