IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Тука някой "професори" и "специалисти" чакаха да купуват на 1,40лв.-1,50лв.... Още едно доказателство че хейтърството породено от невежество и злоба, носи само негативи и прави хейтърите още по-бедни и злобни...
    Kогато някой касира 6 цифрена загуба без видима причина, това не говори добре за акцията. Относно 1.40 - 1.50 - има време...
    Не е препоръка. Купих на 1.60.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Glavorez Разгледай мнение

      тук прозвуча малко все едно цената е 2.00лв а не 1,60
      Даже и повече от 2.00лв Нещо няма радост с този ГрадусНаправо си е "Гадос"

      Коментар


      • https://www.plovdiv-press.bg/2018/06...3%D1%80%D0%B0/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Не следя позицията и по-скоро нямам интерес, но днешното развитие и числата приличат интереса ми и решавам, че може би си заслужава кратък коментар.
          1. В 11.17 се случват едновременно 24 бр. сделки с акции по позицията. Последните две са "баш" сделките.
          2. Сделките минават при пълзяща нагоре цена.
          3. Доколкото отпред стои винаги най-изгодният (за случване на сделка) аск, то очевидно сделката се случва по инициатива на бидващата страна, която обира наличните аскове до включително големите бройки.
          4. Тук идва един въпрос, който вероятно е елемнтарен за тези, които са постоянно с вперени погледи по позицията, но е прекалено труден за мен. Кога се появява предложението за големите бройки на аска? Аз не знам! Ще опитам да приложа спекулативни, но тъпи размисли.
          5. За да предложиш продажба, трябва да имаш. Кой има такива бройки? Мажо и големите от ИПО. Гледах новопридобитите. Големите от ИПО бяха четирима-петима, ама може и да са по-малко.
          6. Какво би означавало продажба на такива количества при цена 1,72, която е по-ниска от ИПО. Отговорите са: Необходимост от пари, заради някакъв зор или друг проект, съпроводени със загуба на доверие по тази позиция. По-скоро не особено добри за позицията хипотези. Може и да е някакъв вид обвързана сделка??
          Някой голям на зор, пък и загубил доверие, пък и продава така демонстративно, пък и му взели целия аск наведнъж??!! Това съчетание на обстоятелства преизвиква подозренията ми и неверието ми. На теория е възможно, практически - малко вероятно.
          7. Считам за договорено предварително. Решили са сделката да мине така. Защо?? - те си знаят. В мига на появата на големия аск на предварително договорената цена, бидващият е обрал всичко.
          8. Няколко мин по-късно има още няколко сделки, включително една на по-ниска цена, но те са по-скоро отклик (ехо) на голямата и поръчките са се появили след голямата сделка. Затихването на търговията след това условно демонстрира, че "автентичният" пазар оценява позицията на друга цена, а не на нивото на голямата сделка.

          Както вече изтъкнах - тъпо, спекулативно, непретенциозно, да се намираме на приказка и естествено няма никакви препоръки.
          Напълно е възможно да има и други обяснения. Животът е винаги по-богат.
          Агроцар ЕООД явно раздроби на две пакета си и съответно продаде на двама купувачи по равен брой 2 x 1,38 мил.
          "Cpeд ĸoмпaниитe тpябвa дa oтбeлeжим "Aгpoцap" EOOД нa Πeтьo Цapcĸи c 2,7 млн aĸции"
          Бройката приблизително отговаря
          П.П. Всъщност пакета и купувача е един и явно платформите които използват насрещните страни по сделката разделиха бройката на 2 части ........
          Last edited by спекуланта; 13.12.2018, 23:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Не следя позицията и по-скоро нямам интерес, но днешното развитие и числата приличат интереса ми и решавам, че може би си заслужава кратък коментар.
            1. В 11.17 се случват едновременно 24 бр. сделки с акции по позицията. Последните две са "баш" сделките.
            2. Сделките минават при пълзяща нагоре цена.
            3. Доколкото отпред стои винаги най-изгодният (за случване на сделка) аск, то очевидно сделката се случва по инициатива на бидващата страна, която обира наличните аскове до включително големите бройки.
            4. Тук идва един въпрос, който вероятно е елемнтарен за тези, които са постоянно с вперени погледи по позицията, но е прекалено труден за мен. Кога се появява предложението за големите бройки на аска? Аз не знам! Ще опитам да приложа спекулативни, но тъпи размисли.
            5. За да предложиш продажба, трябва да имаш. Кой има такива бройки? Мажо и големите от ИПО. Гледах новопридобитите. Големите от ИПО бяха четирима-петима, ама може и да са по-малко.
            6. Какво би означавало продажба на такива количества при цена 1,72, която е по-ниска от ИПО. Отговорите са: Необходимост от пари, заради някакъв зор или друг проект, съпроводени със загуба на доверие по тази позиция. По-скоро не особено добри за позицията хипотези. Може и да е някакъв вид обвързана сделка??
            Някой голям на зор, пък и загубил доверие, пък и продава така демонстративно, пък и му взели целия аск наведнъж??!! Това съчетание на обстоятелства преизвиква подозренията ми и неверието ми. На теория е възможно, практически - малко вероятно.
            7. Считам за договорено предварително. Решили са сделката да мине така. Защо?? - те си знаят. В мига на появата на големия аск на предварително договорената цена, бидващият е обрал всичко.
            8. Няколко мин по-късно има още няколко сделки, включително една на по-ниска цена, но те са по-скоро отклик (ехо) на голямата и поръчките са се появили след голямата сделка. Затихването на търговията след това условно демонстрира, че "автентичният" пазар оценява позицията на друга цена, а не на нивото на голямата сделка.

            Както вече изтъкнах - тъпо, спекулативно, непретенциозно, да се намираме на приказка и естествено няма никакви препоръки.
            Напълно е възможно да има и други обяснения. Животът е винаги по-богат.
            И аз си мислех защо "царя" излиза с 222 240 лв загуба след няколко месеца ?

            Коментар


            • Не следя позицията и по-скоро нямам интерес, но днешното развитие и числата приличат интереса ми и решавам, че може би си заслужава кратък коментар.
              1. В 11.17 се случват едновременно 24 бр. сделки с акции по позицията. Последните две са "баш" сделките.
              2. Сделките минават при пълзяща нагоре цена.
              3. Доколкото отпред стои винаги най-изгодният (за случване на сделка) аск, то очевидно сделката се случва по инициатива на бидващата страна, която обира наличните аскове до включително големите бройки.
              4. Тук идва един въпрос, който вероятно е елемнтарен за тези, които са постоянно с вперени погледи по позицията, но е прекалено труден за мен. Кога се появява предложението за големите бройки на аска? Аз не знам! Ще опитам да приложа спекулативни, но тъпи размисли.
              5. За да предложиш продажба, трябва да имаш. Кой има такива бройки? Мажо и големите от ИПО. Гледах новопридобитите. Големите от ИПО бяха четирима-петима, ама може и да са по-малко.
              6. Какво би означавало продажба на такива количества при цена 1,72, която е по-ниска от ИПО. Отговорите са: Необходимост от пари, заради някакъв зор или друг проект, съпроводени със загуба на доверие по тази позиция. По-скоро не особено добри за позицията хипотези. Може и да е някакъв вид обвързана сделка??
              Някой голям на зор, пък и загубил доверие, пък и продава така демонстративно, пък и му взели целия аск наведнъж??!! Това съчетание на обстоятелства преизвиква подозренията ми и неверието ми. На теория е възможно, практически - малко вероятно.
              7. Считам за договорено предварително. Решили са сделката да мине така. Защо?? - те си знаят. В мига на появата на големия аск на предварително договорената цена, бидващият е обрал всичко.
              8. Няколко мин по-късно има още няколко сделки, включително една на по-ниска цена, но те са по-скоро отклик (ехо) на голямата и поръчките са се появили след голямата сделка. Затихването на търговията след това условно демонстрира, че "автентичният" пазар оценява позицията на друга цена, а не на нивото на голямата сделка.

              Както вече изтъкнах - тъпо, спекулативно, непретенциозно, да се намираме на приказка и естествено няма никакви препоръки.
              Напълно е възможно да има и други обяснения. Животът е винаги по-богат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Имам впредвид че има хора (никнеймове) които вещаят апокалипсис и попоп на всички цени. Когато акцията тръгне надолу, излизат на повърхността и злословят как са били прави, и че са много умни за сметка на другите. Когато обаче движението е нагоре, рязко губят интерес към форума
                Не ме бърка и 1,50лв. да стане цената. Освен дългосрочните които съм закупил, имам и такива които купих на 1,60лв. и продадох на 1,70лв. Не че е нещо феноменално, но пак е по-добре отколкото във всеки пост да пиша как "нямам акции" и да хейтя всички компании на БФБ и в света като цяло... Със здраве...
                Точно тук има какво да се прибира така,че заинтересованите едва ли ще пропуснат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Glavorez Разгледай мнение

                  тук прозвуча малко все едно цената е 2.00лв а не 1,60
                  Имам впредвид че има хора (никнеймове) които вещаят апокалипсис и попоп на всички цени. Когато акцията тръгне надолу, излизат на повърхността и злословят как са били прави, и че са много умни за сметка на другите. Когато обаче движението е нагоре, рязко губят интерес към форума
                  Не ме бърка и 1,50лв. да стане цената. Освен дългосрочните които съм закупил, имам и такива които купих на 1,60лв. и продадох на 1,70лв. Не че е нещо феноменално, но пак е по-добре отколкото във всеки пост да пиша как "нямам акции" и да хейтя всички компании на БФБ и в света като цяло... Със здраве...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Glavorez Разгледай мнение

                    тук прозвуча малко все едно цената е 2.00лв а не 1,60
                    такъв му е стила на човека ..... говори назидателно от позицията на човек от който зависят дали да се случат нещата
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Тука някой "професори" и "специалисти" чакаха да купуват на 1,40лв.-1,50лв.... Още едно доказателство че хейтърството породено от невежество и злоба, носи само негативи и прави хейтърите още по-бедни и злобни...
                      тук прозвуча малко все едно цената е 2.00лв а не 1,60

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        по-добре е, разбира се ....... как да не е по-добре за продаващият? ......... вдигнаха цената за да минат пакетите и следва ново потапяне...

                        не е препоръка ........ нямам акции на градус и не искам да имам
                        Добре, Полки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                          Току що мина сделка за 4 милиона лева. Така по-добре ли е. Еха!
                          по-добре е, разбира се ....... как да не е по-добре за продаващият? ......... вдигнаха цената за да минат пакетите и следва ново потапяне...

                          не е препоръка ........ нямам акции на градус и не искам да имам
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                            Току що мина сделка за 4 милиона лева. Така по-добре ли е. Еха!
                            Тука някой "професори" и "специалисти" чакаха да купуват на 1,40лв.-1,50лв.... Още едно доказателство че хейтърството породено от невежество и злоба, носи само негативи и прави хейтърите още по-бедни и злобни...

                            Коментар


                            • Възможна е покупка с уговорка, да се продадат на фонда при ребалансирането напролет , при което пилците задължително влизат. Мое скормно предположение.

                              Коментар


                              • Току що мина сделка за 4 милиона лева. Така по-добре ли е. Еха!

                                Коментар

                                Working...
                                X