IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
    купува:
    10 нива за 34843 бр.
    Средна цена 1.729

    продава:
    10 нива за 72543 бр.
    Средна цена 1.804

    пазарна капитализация 434 млн.лв. за няколко кокошкарника ........... ай, стига, бе!!! верно ли това струва толкова?
    Колко струва според теб?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      аз бях писал, че очаквам цената да стане левче ........... но не съм сигурен, че бих си купил акции на левче

      този кокошкарски бизнес просто не ме кефи ......... не виждам потенциал да разтеж в пъти
      Има потенциал за спадане няколко пъти. При някой неопазен птичи грип, например.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Апокалиптосчетата винаги предричат сривове и ниски цени но рядко познават. В повечето случаи си остават с облизването под лозата
        аз бях писал, че очаквам цената да стане левче ........... но не съм сигурен, че бих си купил акции на левче

        този кокошкарски бизнес просто не ме кефи ......... не виждам потенциал да разтеж в пъти
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Тук някой смяташе дивидентната доходност на 1,55лв. за акция, а друг я чакал на левче. Случайно някой да продава на тези цени
          Апокалиптосчетата винаги предричат сривове и ниски цени но рядко познават. В повечето случаи си остават с облизването под лозата

          Коментар


          • купува:
            10 нива за 34843 бр.
            Средна цена 1.729

            продава:
            10 нива за 72543 бр.
            Средна цена 1.804

            пазарна капитализация 434 млн.лв. за няколко кокошкарника ........... ай, стига, бе!!! верно ли това струва толкова?
            Last edited by polki; 12.02.2019, 17:01.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Тук някой смяташе дивидентната доходност на 1,55лв. за акция, а друг я чакал на левче. Случайно някой да продава на тези цени

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Не знам дали мажоритарите могат да продават вече от техните акции. Ако могат, мисля че цената няма да отиде прекалено много нагоре. (може би 1,80лв.-1,90лв.). Ако обаче започнат да правят пакет през пазара(ETF SOFIX), смятам че най-малкото ще мине 2,00лв.
                Мажоритарите няма да имат право да продават, но предвид многото бройки, които ще трябват на фонда, най-вероятно е договорена вече цената от някой пенсионен фонд. А каква ще е тя, знаят много малко хора.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                  Идей за цена при влизане в софикс...?не мисля че някой ще даде голям пакет под 1.80....с този дивидент 15ст за календарна година има шанс акцията да стане новата Атера!
                  Не знам дали мажоритарите могат да продават вече от техните акции. Ако могат, мисля че цената няма да отиде прекалено много нагоре. (може би 1,80лв.-1,90лв.). Ако обаче започнат да правят пакет през пазара(ETF SOFIX), смятам че най-малкото ще мине 2,00лв.
                  Last edited by mancev; 20.01.2019, 23:17.

                  Коментар


                  • Идей за цена при влизане в софикс...?не мисля че някой ще даде голям пакет под 1.80....с този дивидент 15ст за календарна година има шанс акцията да стане новата Атера!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      6%, тирето е поставено по граматически причини
                      6% не е зле
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        как -6%?
                        6%, тирето е поставено по граматически причини
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Отговорил съм ти Полки, провери отново . - 6%. Мислех да са 10-15 ако бяха падали още, но не вярвах, че почти ще се изравнят с въпросните 2 компании по капитализация и затова прекратих този ми "проект".
                          как -6%?
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            много хубаво, но така и не си отговорил на въпроса ми ........... прочети какво съм те питал ........ нито съм питал какво ще правиш с акциите си тук, нито те питамм къде ще осредняваш .......... просто те питах какъв % от портфейла си инвестирал в пилета?
                            Отговорил съм ти Полки, провери отново . - 6%. Мислех да са 10-15 ако бяха падали още, но не вярвах, че почти ще се изравнят с въпросните 2 компании по капитализация и затова прекратих този ми "проект".
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Полки, вече са продадени бройките с печалба. Продадох ги не защото не харесвам Градус, а защото нямам достатъчно кеш и ми трябваше такъв да осреднявам при други 2 компании, които казваш, че ще падат още - Софарма и малко Хим. Освен това купих и малко БСО .

                              П.П. поста ти е от 24.11 и го поствам, защото уважаваш фактите и цитатите, точно като мен .
                              много хубаво, но така и не си отговорил на въпроса ми ........... прочети какво съм те питал ........ нито съм питал какво ще правиш с акциите си тук, нито те питамм къде ще осредняваш .......... просто те питах какъв % от портфейла си инвестирал в пилета?
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                                а ти 15% ............ с колко % от портфейла си си се ушил тук? ......... с 15% ли?
                                Полки, вече са продадени бройките с печалба. Продадох ги не защото не харесвам Градус, а защото нямам достатъчно кеш и ми трябваше такъв да осреднявам при други 2 компании, които казваш, че ще падат още - Софарма и малко Хим. Освен това купих и малко БСО .

                                П.П. поста ти е от 24.11 и го поствам, защото уважаваш фактите и цитатите, точно като мен .
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X