IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Градус АД vs Агрия Груп Холдинг АД-Варна
    Какво имаш предвид ?

    Коментар


    • Градус АД vs Агрия Груп Холдинг АД-Варна

      Коментар


      • Хах тези откачиха от печалба :-))

        Коментар


        • Дивидента на Софкома е 12% фиксиран....на емисионна цена! ама те са "лоши" лихвари

          Коментар


          • Общата сума за дивидент е 24 360 871 лв. Нетна печалба - 26 701 хлв. Значи се разпределя 91.2% от печалбата.
            А на времето .. "Нетната печалба на дружеството се очаква да достигне 45 млн. лв. през следващата година, което ще бъде ръст от 19% на годишна база."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Полки, не ги изгаряй предварително ! Годината не е свършила...

              Джокер: Обещаха над 7 % дивидент през 2019 г., но мисля че визираха дивидент за 2018-а + 6-месечен за 2019-а.....

              Така че не е късно....
              +1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                Полки, не ги изгаряй предварително ! Годината не е свършила...

                Джокер: Обещаха над 7 % дивидент през 2019 г., но мисля че визираха дивидент за 2018-а + 6-месечен за 2019-а.....

                Така че не е късно....
                прав си ......... преди ИПО-то останах с убеждение, че ще дадат 7% дивидент за първи дивидент спрямо емисионната цена, а в частни разговори ми казаха дори за 8% ........ като чух за тази доходност се сетих за КТБ и реших да пасувам, че прекалено розово ми се стори
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  изобщо не съм се съмнявал, че ще дадат дивидент ......... напротив ........ не един път писах, че първия дивидент ще се раздаде, а може и втори да има след което отново ще се увеличи капитала и нещата ще са до там...



                  Имаш ли на представа колко се случва по целия свят след като шефа който провежда ИПО-то излезе и каже:

                  Компанията планира да осигури 7-процентна дивидентна доходност през 2019 г.

                  а след това не се изпълни това???

                  знаеш ли колко дела се завеждат и срещу брокера, и срещу компанията от излъгани акционери и как това се отразява на емитента
                  Полки, не ги изгаряй предварително ! Годината не е свършила...

                  Джокер: Обещаха над 7 % дивидент през 2019 г., но мисля че визираха дивидент за 2018-а + 6-месечен за 2019-а.....

                  Така че не е късно....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Доста хора се съмняваха, че ще има дивиденти изобщо. Обещанията бяха за 90% от печалбите на дъщерните към "майката", и 54% от печалбата като дивидент. Това мисля че е факт.
                    изобщо не съм се съмнявал, че ще дадат дивидент ......... напротив ........ не един път писах, че първия дивидент ще се раздаде, а може и втори да има след което отново ще се увеличи капитала и нещата ще са до там...

                    Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    7-те процента които ти визираш, са прогноза на Мартин Димитров, директор Корпоративни финанси в „Първа финансова брокерска къща“. Сещаш се защо е прогнозирал толкова висока дивидентна доходност. Все пак техния интерес е бил да се запишат максимално на брой акции. Тяхната печалба зависи от това. И все пак си мисля че откъм компанията няма основания за подвеждане към момента.
                    Имаш ли на представа колко се случва по целия свят след като шефа който провежда ИПО-то излезе и каже:

                    Компанията планира да осигури 7-процентна дивидентна доходност през 2019 г.

                    а след това не се изпълни това???

                    знаеш ли колко дела се завеждат и срещу брокера, и срещу компанията от излъгани акционери и как това се отразява на емитента
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      аз пък мисля, че тази новина е неочаквана от теб ........ преди година ти беше сред големите привърженици и горещо препоръчваше да се записват акции .......... тогава обещанието бе за 7% доходност


                      "Градус"АД ще разпределя поне 54% от нетната си печалба като дивидент сред акционерите

                      Компанията планира да осигури 7-процентна дивидентна доходност през 2019 г.

                      сега се получава така, че се разпределя 5,56% див.доходност на акция

                      Общата сума за дивидент е 24 360 871 лв. Началото на изплащане е определено на 11 юли 2019 г. чрез „Централен депозитар“ АД и „Уникредит Булбанк“ АД. Предлаганата дивидентна доходност е 5,56% спрямо цената от 1,8 лв. на проведеното през 2018 г. първично публично предлагане.

                      за мен бе напълно очаквано, че обещанията при ИПО за дивидентната доходност от 7% няма да се изпълнят и затова не записах

                      изобщо няма да подлагам на сравнение факта, че има капиталова загуба от 3 ст. и факта, че инвестиралите парите си преди година можеха да си купят акции и година по-късно и пак да вземат тези 5,56% които ще се гласуват след месец

                      както и да е ....... различни хора - различни разбирания за живота и в частност за инвестициите...
                      Доста хора се съмняваха, че ще има дивиденти изобщо. Обещанията бяха за 90% от печалбите на дъщерните към "майката", и 54% от печалбата като дивидент. Това мисля че е факт.

                      „Обещаваме щедра дивидентна политика от минимум 5% на година от 2020 г.", заяви Ангел Ангелов, изпълнителен директор на „Градус“ АД. Той обясни, че експортът ще остане основен двигател на растежа за компанията, като инвестиции ще бъдат влагани и за високия сегмент на свинските продукти. Търговията със зърно ще продължи да има спомагателна роля за компанията."

                      7-те процента които ти визираш, са прогноза на Мартин Димитров, директор Корпоративни финанси в „Първа финансова брокерска къща“. Сещаш се защо е прогнозирал толкова висока дивидентна доходност. Все пак техния интерес е бил да се запишат максимално на брой акции. Тяхната печалба зависи от това. И все пак си мисля че откъм компанията няма основания за подвеждане към момента.
                      Да, бях оптимист относно акцията, и продължавам да съм. Не мисля че съм "препоръчвал"на някого да записва каквото и да било. Казвах какво мисля да направя аз, и си стоя зад думите и към момента. И все пак аз го правя със собствените си средства, риска си е за моя сметка. Всеки сам да си преценява. Да, факт е че дори и в момента е по-добре да се купи на цена по-ниска от ИПО-то, но аз нямам кристална топка в нас, че да знам на 100% какво ще се случи Това имах предвид, че за мен не е изненада, и съм доволен. Поздрави.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Е това е новина вече Макар и очаквана...
                        аз пък мисля, че тази новина е неочаквана от теб ........ преди година ти беше сред големите привърженици и горещо препоръчваше да се записват акции .......... тогава обещанието бе за 7% доходност


                        "Градус"АД ще разпределя поне 54% от нетната си печалба като дивидент сред акционерите

                        Компанията планира да осигури 7-процентна дивидентна доходност през 2019 г.

                        сега се получава така, че се разпределя 5,56% див.доходност на акция

                        Общата сума за дивидент е 24 360 871 лв. Началото на изплащане е определено на 11 юли 2019 г. чрез „Централен депозитар“ АД и „Уникредит Булбанк“ АД. Предлаганата дивидентна доходност е 5,56% спрямо цената от 1,8 лв. на проведеното през 2018 г. първично публично предлагане.

                        за мен бе напълно очаквано, че обещанията при ИПО за дивидентната доходност от 7% няма да се изпълнят и затова не записах

                        изобщо няма да подлагам на сравнение факта, че има капиталова загуба от 3 ст. и факта, че инвестиралите парите си преди година можеха да си купят акции и година по-късно и пак да вземат тези 5,56% които ще се гласуват след месец

                        както и да е ....... различни хора - различни разбирания за живота и в частност за инвестициите...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...akciia-281245/

                          Много новини днес се събраха
                          Е това е новина вече Макар и очаквана...

                          Коментар


                          • Аз също мисля, че "Аз ям " не впечатляват и трябва сериозна промяна на рецептите. Давам им не-повече от 6 по десетобалната система. За сравнение: Тандем-> 9.5; Бони- 9; Стефанов,Леки - 8.5; КФМ - 6 ; Маджаров-4. Разбира се, оценките са ми крайно индивидуални...

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/novini-i-ana...akciia-281245/

                              Много новини днес се събраха

                              Коментар


                              • Между другото Le Poulet е много добро. Скъпичко е но вкусно, за разлика от колбасите Аз Ям, които пуснаха. Цена висока, но не ме впечатлиха с нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X