IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Какво точно има да коментираме? Всичко си стана съвсем ясно.. Илчовски видя че ГЕРБ са вече пътници и повече няма да имат лостовете да го изнудват и излезе човека в национален ефир и си каза мъките които е преживял.
    Има много доказателства за думите му. Вкл. от Градус неволно ги потвърждават, защото от справките им се вижда че точно 2017-та оборотите в търговията им са надути.. Ама те нямали отношение към оценката.. Хайде пък инвеститорите да ги определят тези неща а!?
    Да не говорим че при ИПО-то си беше обществена тайна по пазара, че ПФ са били притиснати от високо да участват и да купят акции.. Няма не искам, няма недей!
    Ангелов пък още повече се омаза като в последствие взе да отрича думите които неволно изтърва в комисията за връзките си с Боко.. Пълен смях и фарс!
    Нямам акции тук и това е обективния ми поглед върху ситуацията! В полемики няма да влизам.
    Леле, направо не мога да повярвам какво чета. И това излиза от устата на "великия" инвеститор Батя. Пълен смях. Десет пъти се каза, че продажбите нямат никакво отношение към определяне на праиз рейнджа. Той е определен на база P/E, EV/Ebitda и P/B. Никой не гледа продажбите, като определя стойността на енда компания в такава фаза. Това не е стартъп. Точно ти трябва да го знаеш си мисля. Да не говорим, че се говореше за 60-70 милиона фиктивни сделки, а после аграра развяваше някакви листчета за сделка за 2 милки. Пълен смях. Казаха, кои са им контрагентите, Каргил АДм и тн. И тези компании ли са били във великата схема за надуване на оборотите? А за натиск към пенсионните (твои любимци от много време, чиято вина е, че не наливат пари в шитовете в които си се набил) няма никакви доказатлства. Как разбра, че е така? от думите на аграра ли? Или заради твоята неприязън към тях това те устройва?

    Нещо да кажеш за цените? Повечето цени от Илчовски даже са по-вискоки от средните им. Как точно си е плащал рушветите бизнесмена от Кнежа?
    Last edited by Boncho; 27.05.2021, 12:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Какво точно има да коментираме? Всичко си стана съвсем ясно.. Илчовски видя че ГЕРБ са вече пътници и повече няма да имат лостовете да го изнудват и излезе човека в национален ефир и си каза мъките които е преживял.
      Има много доказателства за думите му. Вкл. от Градус неволно ги потвърждават, защото от справките им се вижда че точно 2017-та оборотите в търговията им са надути.. Ама те нямали отношение към оценката.. Хайде пък инвеститорите да ги определят тези неща а!?
      Да не говорим че при ИПО-то си беше обществена тайна по пазара, че ПФ са били притиснати от високо да участват и да купят акции.. Няма не искам, няма недей!
      Ангелов пък още повече се омаза като в последствие взе да отрича думите които неволно изтърва в комисията за връзките си с Боко.. Пълен смях и фарс!
      Нямам акции тук и това е обективния ми поглед върху ситуацията! В полемики няма да влизам.
      Аз останах с впечатлението, че без политическа подкрепа бизнеса няма да върви много, но това си е само мое наблюдението.

      Коментар


      • Какво точно има да коментираме? Всичко си стана съвсем ясно.. Илчовски видя че ГЕРБ са вече пътници и повече няма да имат лостовете да го изнудват и излезе човека в национален ефир и си каза мъките които е преживял.
        Има много доказателства за думите му. Вкл. от Градус неволно ги потвърждават, защото от справките им се вижда че точно 2017-та оборотите в търговията им са надути.. Ама те нямали отношение към оценката.. Хайде пък инвеститорите да ги определят тези неща а!?
        Да не говорим че при ИПО-то си беше обществена тайна по пазара, че ПФ са били притиснати от високо да участват и да купят акции.. Няма не искам, няма недей!
        Ангелов пък още повече се омаза като в последствие взе да отрича думите които неволно изтърва в комисията за връзките си с Боко.. Пълен смях и фарс!
        Нямам акции тук и това е обективния ми поглед върху ситуацията! В полемики няма да влизам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gmgoiko Разгледай мнение
          Здравейте, в последните седмици следя с голям интерес ситуацията около компанията, защото купих малко акции на ИПО-то. Прочетох интервюто в Капитал с някакъв човек от борда на Грaдус и тотално се обърках.
          Земеделецът Илчовски твърди, че тези правят някакви кухи обороти за 70 милиона лева през него, но в крайна сметка се оказа, че ставало въпрос за някаква земеделска продукция за 2 милиона лева, които на фона на 250 милиона приходи през 2017 година е несериозно. Видях, че и този земеделец не е предоставил пълния пакет счетоводни документи на комисията в парламента. Според компанията той не е дал някакви приемопредавателни протоколи и ддс справки, които според тях доказвали, че сделката си е реална. Това така ли е защото не съм счетоводител и да ви кажа честно не вярвам на нито една от двете страни?

          Днес видях, че са пуснали съобщение до борсата със счетоводна справка, която показва, че не са продавали на занижени цени, както същия земеделец твърдеше. Тук по-скоро ми е ясна ситуацията и мисля, че май са прави. Вие как мислите?

          Странното е, че след сигнала им до КФН този Илчовски изчезна в дън земя, което ме кара да си мисля, че май нещата, които наговори май не са били баш така.

          Ще съм ви благодарен за всякакво съдействие по темата.

          Ето ви линкове към Капитал и x3news, за удобство.
          https://www.capital.bg/biznes/zemede..._ne_beshe_kuh/
          http://www.x3news.com/?page=News&uniqid=60ad2c358b54a
          Брато, няма да получиш съдействие. Виж, ако търсиш хейтърчета има в изобилие. Никой не му пука какви са фактите и не комантира, но като беше момент за плюене се наредиха на опашка.

          Коментар


          • Здравейте, в последните седмици следя с голям интерес ситуацията около компанията, защото купих малко акции на ИПО-то. Прочетох интервюто в Капитал с някакъв човек от борда на Грaдус и тотално се обърках.
            Земеделецът Илчовски твърди, че тези правят някакви кухи обороти за 70 милиона лева през него, но в крайна сметка се оказа, че ставало въпрос за някаква земеделска продукция за 2 милиона лева, които на фона на 250 милиона приходи през 2017 година е несериозно. Видях, че и този земеделец не е предоставил пълния пакет счетоводни документи на комисията в парламента. Според компанията той не е дал някакви приемопредавателни протоколи и ддс справки, които според тях доказвали, че сделката си е реална. Това така ли е защото не съм счетоводител и да ви кажа честно не вярвам на нито една от двете страни?

            Днес видях, че са пуснали съобщение до борсата със счетоводна справка, която показва, че не са продавали на занижени цени, както същия земеделец твърдеше. Тук по-скоро ми е ясна ситуацията и мисля, че май са прави. Вие как мислите?

            Странното е, че след сигнала им до КФН този Илчовски изчезна в дън земя, което ме кара да си мисля, че май нещата, които наговори май не са били баш така.

            Ще съм ви благодарен за всякакво съдействие по темата.

            Ето ви линкове към Капитал и x3news, за удобство.
            https://www.capital.bg/biznes/zemede..._ne_beshe_kuh/
            http://www.x3news.com/?page=News&uniqid=60ad2c358b54a

            Коментар


            • шараните пиха по една студена вода.. някой ще байва ли дипа, макар че според мен още не сме видели истинския дип

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение
                Практиката показва, че правенето на печеливш​​​​​​ бизнес тук не е особено интелектуално занимание.
                Правенето на печеливш бизнес и интелектуално занимание по дефиниция са оксиморон.

                Примери има с хиляди, не само у нас.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                  Пълно с " разбирачи " , с възможности да инвестират по 1000 лева по която и да е позиция , не конкретно тук, но иначе с претенции на милионери .
                  Когато се разрази скандала и се говореше за кюлчета злато, игри на карти и обвинения без доказателства, изкочиха великите миноритари да хвърлят помия. Когато излезе дружеството с цифри в собствена защита, коментари йок. Та ревем колко ни бил зле пазара, но каквито са ни инвеститорите, такава и борсата ни. Това е положението!

                  Коментар


                  • Пълно с " разбирачи " , с възможности да инвестират по 1000 лева по която и да е позиция , не конкретно тук, но иначе с претенции на милионери .

                    Коментар


                    • "Принципите" при профилиране на мажоритари на БФБ имат една основна функция- да решиш когато нещо е евтино дали да го купиш или не, защото има сериозна вероятност да продължи до 0. При пилетата второто няма да стане, но ако имаха повече дълг в баланса, а аз имах акции там, не знам как щях да заспивам нощем

                      Коментар


                      • Колеги инвеститори.... Направо ме шашкате с вашите "принципи" за инвестиране в БГ!!!
                        Без изключение, ама без абсолютно никакво изключение, инвестирам с ясното съзнание, че не мога да очаквам коректност от мажоритар в БГ. Подбирам ги само и единствено на принципа как, колко и докога мога да спечеля нещо, единствено покрай ТЕХНИТЕ ИНТЕРЕСИ. Колко успявам е друг въпрос, но никога няма да си позволя лукса да вярвам в коректност на който и да е мажоритар.
                        За способности, интелект, професионализъм и т.н. на въпросните екземпляри пък изобщо не искам и да се замислям. Гледам резултати (доколкото могат да се видят) и толкоз! Практиката показва, че правенето на печеливш
                        ​​​​​​ бизнес тук не е особено интелектуално занимание.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                          Ако съм един мажоритар и чета форума и една стотинка не бих отделил за плюещи отровни змии като пишещите тук . Каквото повикало - такова се обадило .
                          Ами то горе-долу така се получи навремето- прочетох проспекта и интервюто от кабинетчето с иконките, и реших тук да не отделям и една стотинка не само на ИПОто, а и след това без значение колко падне

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                            Ако съм един мажоритар и чета форума и една стотинка не бих отделил за плюещи отровни змии като пишещите тук . Каквото повикало - такова се обадило .
                            Смях в залата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                              Ако съм един мажоритар и чета форума и една стотинка не бих отделил за плюещи отровни змии като пишещите тук . Каквото повикало - такова се обадило .
                              Нека Пазара отреди точното място на готиния бизнесмен.
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Ако съм един мажоритар и чета форума и една стотинка не бих отделил за плюещи отровни змии като пишещите тук . Каквото повикало - такова се обадило .

                                Коментар

                                Working...
                                X