IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такси при различните инвестиционни посредници

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Щура работа... Имаш посредници бол, системи тоже, ти на Кобос се набиваш.
    Отделно, че са на 0.3 на сделка без годишна такса. Попечителството го има на много места, ако не и навсякъде.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Здравейте. Досега търгувах на БФБ с поръчки, но след нова година съм решил да го правя чрез платформа. Интересува ме какви са таксите, освен стандартаната комисионна при сделка. Доколкото знам има някаква годишна такса за самата платформа, но има ли някакви скрити такси върху активите примерно. Клиент съм на ИП Варчев, и смятам да търгувам чрез Кобос. Знам че голяма част от форума използвате други посредници и други платформи, но на мен ще ми е най-удобно чрез Варчев. Въпроса ми е по-скоро за таксите, които се дължат при търговия.
      А защо Кобос след като на другите посредници платформите са им безплатни ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

        що не каза какви са твоите комисиони първо и да дадеш пример за останалите?
        Комисионната ще ми е 0,5%(минимум 2лв. на сделка), имало и такса сертификат от 87,00лв., като ако направят над 100 000лв. оборот ще се поеме от посредника. Въпроса ми тази такса всяка година ли се плаща, и отделно от нея дали има някакви други такси върху активите?

        17.1.Попечителство и съхранение на ценни книжа * 0.1% на годишна база Начин на изчисление: стойността на активите към последният работен ден от всеки месец се умножават по 0.1% и се делят на 12

        Това ме интересува по-точно?
        Last edited by mancev; 25.08.2017, 16:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Здравейте. Досега търгувах на БФБ с поръчки, но след нова година съм решил да го правя чрез платформа. Интересува ме какви са таксите, освен стандартаната комисионна при сделка. Доколкото знам има някаква годишна такса за самата платформа, но има ли някакви скрити такси върху активите примерно. Клиент съм на ИП Варчев, и смятам да търгувам чрез Кобос. Знам че голяма част от форума използвате други посредници и други платформи, но на мен ще ми е най-удобно чрез Варчев. Въпроса ми е по-скоро за таксите, които се дължат при търговия.
          що не каза какви са твоите комисиони първо и да дадеш пример за останалите?

          Коментар


          • Такси при различните инвестиционни посредници

            Здравейте. Досега търгувах на БФБ с поръчки, но след нова година съм решил да го правя чрез платформа. Интересува ме какви са таксите, освен стандартаната комисионна при сделка. Доколкото знам има някаква годишна такса за самата платформа, но има ли някакви скрити такси върху активите примерно. Клиент съм на ИП Варчев, и смятам да търгувам чрез Кобос. Знам че голяма част от форума използвате други посредници и други платформи, но на мен ще ми е най-удобно чрез Варчев. Въпроса ми е по-скоро за таксите, които се дължат при търговия.
          Working...
          X