IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такси при различните инвестиционни посредници

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
    От последния ти абзац, си правя заключение че е по-добре да търкаме билетчета от националната лотария, вместо да инвестираме във финансови инструменти... В билетчетата поне комисионни няма нали, според книгите които четеш, излиза че там е по-добре да инвестираме парите си...
    Човешкият мозък е така устроен, че има мнение (прави си заключения) дори и когато няма достатъчно информация. Заключението за билетчетата е пример за това.

    Ако все пак държиш точно с акции да се набуташ - не съм убеден, че сега е най-добрия момент. Когато се пукне балона и започне масово разпродаване ще има момент когато акциите ще са подценени. Тогава има някакъв смисъл да се купува.

    По принцип Талеб е против "среднорисковите" инвестиции.
    Last edited by vstoykov; 26.01.2018, 22:01.
    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
      ......Delta Broker (на "Делтасток") и UG Market Trader (на "ЮГ Маркет"), засега не изнасят данни за клиентите си
      http://www.banker.bg/pari-i-pazari/r...-alternativite
      делтасток от няколко години нямат делта брокер, защото прекратиха посредничеството за бфб , така че данни няма да изнесат

      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Електронно търгуващите на БФБ към 30 септ 2017 през девет платформи са наброявали общо 10 хиляди клиента, като нарастват с 400 за последните шест месеца. Подреждане на посредниците по показателя електронна търговия на "БФБ-София". В края на септември официалната система COBOS се ползва от 247 инвеститори. Алтернативните платформи Elana BG Trader (на "Елана Трейдинг"), Karoll Broker (на "Карол"), BenchMark BG Trader (на "Бенчмарк Финанс"), CTrader (на "Капман") и EFOCS (на "Евро-Финанс") отчитат още нови клиенти и изпреварват онлайн системата на "БФБ-София". Първата платформа е ползвана от 3172 души, през втората са влизали - 2480, а през третата - 2377 абонати. Услугите на четвъртата са ползвали 481 клиенти. Интернет системата EFOS (на "Евро-Финанс") привлича 398 инвеститори. Другите уебсистеми у нас - SIS Invest (на "София Интернешънъл Секюритиз"), U-Broker (на ОББ) и UG Market Trader (на "ЮГ Маркет"), засега не изнасят данни за клиентите си
        http://www.banker.bg/pari-i-pazari/r...-alternativite
        Last edited by Кисимов; 23.10.2017, 14:26.

        Коментар


        • Коя е по-добрата брокерска сметка...или как е изгодно да се търгува на международните финансови пазари

          http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...kerska_smetka/

          Коментар


          • при кой посредник няма такса за съхранение на портфейла?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
              Инвестиционните посредници ще се ядосат, че ви го казвам, обаче често срещана грешка е да се правят твърде много сделки. Пише го в книгите по поведенчески финанси.

              Инвеститорът ако не е чел преди това подобна литература (пък и да е чел - има голям шанс пак да я направи тази грешка) затваря позицията като види малко печалба и после купува някаква друга акция (или пак същата след като поскъпне още малко - epic fail). А губещите позиции ги държи повече, не му се иска да ги затваря.

              Ако искате да икономисате - правете по-малко сделки. Това с търсенето на посредници с по-малки такси го хваща закона за намаляващата възвращаемост - вместо да търсите посредник с по-малко такси вземете прочетете някоя книга.

              Ако прочетете достатъчно по въпроса (Талеб, Канеман, Нофсингър) ще ви светне лампичката, че инвестирането на финансовите пазари не е най-умното нещо, което може да направите с парите си... Има шанс да схванете стратегията "щанга" на Талеб и да я приложите извън сферата на спекулацията с финансови инструменти...
              Доста наставническа и леко надменна риторика Излиза че само ти си чел книжки, а ние сме някакви индианци, които си пръскат парите по алчни посредници Мнението ти не е много по-темата, но все пак ще ти отговоря, защото смятам че форума е място за дискусия, а не за сляпо самоистъкване. Ще използвам онлайн платформа, заради удобство, скорост и по-ниски такси. Сега използвам поръчки, именно защото не правя много сделки, но е доста неудобно за следене на дивиденти, сплитове и т.н. Все пак сме решили да инвестираме, и разлика от половин процент комисионна на сделка не е никак за подценяване нали? От последния ти абзац, си правя заключение че е по-добре да търкаме билетчета от националната лотария, вместо да инвестираме във финансови инструменти... В билетчетата поне комисионни няма нали, според книгите които четеш, излиза че там е по-добре да инвестираме парите си...

              Коментар


              • Инвестиционните посредници ще се ядосат, че ви го казвам, обаче често срещана грешка е да се правят твърде много сделки. Пише го в книгите по поведенчески финанси.

                Инвеститорът ако не е чел преди това подобна литература (пък и да е чел - има голям шанс пак да я направи тази грешка) затваря позицията като види малко печалба и после купува някаква друга акция (или пак същата след като поскъпне още малко - epic fail). А губещите позиции ги държи повече, не му се иска да ги затваря.

                Ако искате да икономисате - правете по-малко сделки. Това с търсенето на посредници с по-малки такси го хваща закона за намаляващата възвращаемост - вместо да търсите посредник с по-малко такси вземете прочетете някоя книга.

                Ако прочетете достатъчно по въпроса (Талеб, Канеман, Нофсингър) ще ви светне лампичката, че инвестирането на финансовите пазари не е най-умното нещо, което може да направите с парите си... Има шанс да схванете стратегията "щанга" на Талеб и да я приложите извън сферата на спекулацията с финансови инструменти...
                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Защото портфейла ми е при тях. Другите посредници нямат ли такава годишна такса? Точно затова направих темата, за да знам дали си струва да си местя портфейла, или просто да си отворя нова сметка при друг посредник и да си я водя отделно, а тази при Варчев да си вземам дивиденти всяка година само...
                  Ако не ти предложат конкурентни условия, това, че портфейлът ти е там не трябва да те притеснява. Виж им тарифата, но обикновено таксата за прехвърляне е около 10-15 лв. на емисия, а при новия посредник няма такса.
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Ок, благодаря на всички за помоща.
                    Набележи си 3-4 посредника прослушай ги и си избери единият. Питай първо Варчев какво ще ти предложат...
                    Успех

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      0.5% от стойноста на сделката, но мин 2лв
                      Ок, благодаря на всички за помоща.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        А какви ще са ми таксите при Елана примерно? 0,5% на сделка и това е?
                        0.5% от стойноста на сделката, но мин 2лв

                        Коментар


                        • А какви ще са ми таксите при Елана примерно? 0,5% на сделка и това е?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Комисионната ще ми е 0,5%(минимум 2лв. на сделка), имало и такса сертификат от 87,00лв., като ако направят над 100 000лв. оборот ще се поеме от посредника. Въпроса ми тази такса всяка година ли се плаща, и отделно от нея дали има някакви други такси върху активите?

                            17.1.Попечителство и съхранение на ценни книжа * 0.1% на годишна база Начин на изчисление: стойността на активите към последният работен ден от всеки месец се умножават по 0.1% и се делят на 12

                            Това ме интересува по-точно?
                            За кобоса таксата се плаща всяка година, беше 60 без ДДС. Както казват колегите помисли за друг вариант мисля, че Варчев също имат платформа, не се набивай на кобоса по трудно се работи с нея според мен особено през мобилно устройства, преди тръгваше само на Windows апарати.

                            Коментар


                            • Изобщо не прави тази грешка да търгуваш с Кобос. Това е отживелица. С Кобос търгувахме преди 10 години.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                А защо Кобос след като на другите посредници платформите са им безплатни ?
                                Защото портфейла ми е при тях. Другите посредници нямат ли такава годишна такса? Точно затова направих темата, за да знам дали си струва да си местя портфейла, или просто да си отворя нова сметка при друг посредник и да си я водя отделно, а тази при Варчев да си вземам дивиденти всяка година само...

                                Коментар

                                Working...
                                X