IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

    и какво стана с еврохолд, скочи с около 100% от 0,65 лева на 1,28 лева. Кажи какво купува краси катев, че аз не мога да го следя? п.с. той не е ли в затвора?
    Кво стана, имаме увеличение, ама не сме го осъществили, ама системата го е отчела и влиза в индекса.
    Иначе въпросното лице ката дена може да видиш предполагам на Княз Александър, зад БНБ, офиса на ВТБ Капитал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Някой беше писал, че зрънчо има възможност (опасност ) да влезе в Софикс ....
      Не съм сигурен, че отговаря (към този момент) на критериите , но това би могло да раздвижи много позиции и цялата борса дори ...
      На колко % определяте тази вероятност ?
      п.с. нямам акции в зрънчо все още
      Отговаря на всички критерии, но по показатели засега бих определил вероятността да влезе до близка до нула. Поне, доколкото говорим за септемврийското ребалансиране. Като цяло емисията стои доста добре по медиана на седмичен оборот и брой сделки. Изостава по капитализация на ФФ и спред, тъй като не покрива доверителния интервал при тест от 20к. Ако за догодина си оправят спреда и капитализацията мръдне поне малко нагоре, тогава бих казал, че имат реален шанс.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Някой беше писал, че зрънчо има възможност (опасност ) да влезе в Софикс ....
        Не съм сигурен, че отговаря (към този момент) на критериите , но това би могло да раздвижи много позиции и цялата борса дори ...
        На колко % определяте тази вероятност ?
        п.с. нямам акции в зрънчо все още
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от otcmarket Разгледай мнение
          каквото и да смятате пак ще стане както предния път с Еврохолд - нагласено от шефовете на БФБ и ETF-а
          по-добре следете какво купува К.Катев (през Интеркапитал)
          и какво стана с еврохолд, скочи с около 100% от 0,65 лева на 1,28 лева. Кажи какво купува краси катев, че аз не мога да го следя? п.с. той не е ли в затвора?

          Коментар


          • каквото и да смятате пак ще стане както предния път с Еврохолд - нагласено от шефовете на БФБ и ETF-а
            по-добре следете какво купува К.Катев (през Интеркапитал)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
              Според мен ще излязат три дружества, а именно холдинг варна, алкомет и хика и влизат на тяхно място сирма, доверие и индустриален холдинг.
              Възможно е. Първите две от влизащите и излизащите са ясни. Другите ще се решат на финалната права. Към момента три други дружества са с много изравнени шансове за излизане и други две с много равни шансове за влизане.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Според мен ще излязат три дружества, а именно холдинг варна, алкомет и хика и влизат на тяхно място сирма, доверие и индустриален холдинг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Доколко е задължително фонда да купува от новите? Практиката показва, че има позиции, които почти отсъстват от листата му ... напр. холдинг Варна... Или греша
                  Там филма е друг! На всички е ясно че Холдинг Варна не е пазарна акция и мястото й не е в Софикс. Е, с новите правила това ще се откоригира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    А защо не предположение че пакета е купен вече
                    Доколко е задължително фонда да купува от новите? Практиката показва, че има позиции, които почти отсъстват от листата му ... напр. холдинг Варна... Или греша
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                      Според теб, какво ще е поведението на ЕТФ-ът спрямо Доверие? Има ли кой да им продаде голям пакет, защото аз нещо не виждам, кой ще е това?
                      А защо не предположение че пакета е купен вече

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Аз се чудя първата седмица на Март как ще се взима за медиана на седмичният оборот. Имаме два работни дни от Март (1-ви и 2-ри) и дали те ще се вземат като седмичен оборот или?
                        И аз се чудих и ги питах и доколкото си спомням казаха от 2-ри март, а така е голяма играчка за данните и видях, че в инфосток са с приемлива статистическа грешка и ги взех от там.

                        Сирма са ми на 12-то място след Доверие.
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                          Според теб, какво ще е поведението на ЕТФ-ът спрямо Доверие? Има ли кой да им продаде голям пакет, защото аз нещо не виждам, кой ще е това?
                          няма как да знаем дали някой няма да им продаде поне някаква част от нужните акции а и на каква цена би бил съгласен при влизане в индекса. Ако и очакванията ми се оправдаят за ръст на печалбата мисля че дори и някой да им продаде той ще иска доста по добра цена. А при ръст на ЕТФа ще трябват още акции и т.н.

                          Пазара все още не прави сметки а гледам и колко дребни продадоха ДОХ та ще има търсене.

                          Коментар


                          • Според теб, какво ще е поведението на ЕТФ-ът спрямо Доверие? Има ли кой да им продаде голям пакет, защото аз нещо не виждам, кой ще е това?
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение



                              Отново зависи, как се тълкува. Аз го тълкувам преди прилагане на теглови коефициенти и тогава ги надхвърлят.

                              Сирма нямам и няма да купувам. Там много рано се заговори за Софикс и влезнаха прекалено много фронт рънъри. От май месец досега има 90-100 нови акционера, голяма част от тях правещи си тънки сметки покрай Софикс. От една страна, очевидно тук ЕТФ-ът няма да има проблем да се сдобие с пакет, от друга, когато започнат да излизат всички ще им отеснее. Това поне е моята логига, но освен това не харесвам и компанията.
                              в Сирма взех на левче но не е от основните позиции и съм отворен за различни сценарии.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                тогава пък цената щеше да е доста по висока дори при консолидация не минават 20%: Софарма 15% тегло + 5 %

                                Аз имам и Сирма и мисля че и те ще се класират като гледам маркет мейкърите какво правят
                                Ако към 1 март и 1 септември теглото на емисиите, издадени от дружества от една икономическа група, надхвърля 20 (двадесет) на сто от пазарната стойност на фрий-флоута на SOFIX, от базата на индекса се изваждат последователно една или повече емисии на компании от същата група до спадане под горепосочения праг.
                                Отново зависи, как се тълкува. Аз го тълкувам преди прилагане на теглови коефициенти и тогава ги надхвърлят.

                                Сирма нямам и няма да купувам. Там много рано се заговори за Софикс и влезнаха прекалено много фронт рънъри. От май месец досега има 90-100 нови акционера, голяма част от тях правещи си тънки сметки покрай Софикс. От една страна, очевидно тук ЕТФ-ът няма да има проблем да се сдобие с пакет, от друга, когато започнат да излизат всички ще им отеснее. Това поне е моята логига, но освен това не харесвам и компанията.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X