IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от V12 Разгледай мнение

    Точно така - ограничението за група е 20%. Но Софарма може да бъде до 15%, така че остават 5% за Трейдинга!
    Само че изчисленията се правят преди да се намали теглото на Софарма. Т.е тръгва се от около 16 - 17%, а за Трейдинга остават 3-4%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Трейдинга си е за Софикс ,но ако го вкарат ще е с голямо тегло и сумарно с Фармата ще надхвърлят 20 процента и за това не се спряга за там.Трейса има някакви хипотетични шансове....margen ги следи по-задълбочено.
      Точно така - ограничението за група е 20%. Но Софарма може да бъде до 15%, така че остават 5% за Трейдинга!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от V12 Разгледай мнение
        А Софарма Трейдинг АД и Трейс Груп АД не ги виждам в класациите, при положение, че са доста над други компании в СОФИКС?
        може би и Трейс да се върне
        не знам
        ще видим

        Investor.bg не прогнозира кои компании ще влязат и кои ще отпаднат от SOFIX, а просто насочва вниманието към такава хипотетична вероятност. Авторът на статията притежава акции в част от изброените компании.

        http://www.investor.bg/novini-i-anal...-sofix-245154/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от V12 Разгледай мнение
          А Софарма Трейдинг АД и Трейс Груп АД не ги виждам в класациите, при положение, че са доста над други компании в СОФИКС?
          Софарма Трейдинг няма шанс заради ограничението от 20% в една група. Трейс имат шансове според мен!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от V12 Разгледай мнение
            А Софарма Трейдинг АД и Трейс Груп АД не ги виждам в класациите, при положение, че са доста над други компании в СОФИКС?
            Трейдинга си е за Софикс ,но ако го вкарат ще е с голямо тегло и сумарно с Фармата ще надхвърлят 20 процента и за това не се спряга за там.Трейса има някакви хипотетични шансове....margen ги следи по-задълбочено.

            Коментар


            • А Софарма Трейдинг АД и Трейс Груп АД не ги виждам в класациите, при положение, че са доста над други компании в СОФИКС?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sgeorgi Разгледай мнение
                Здравейте,

                Тук някой следи ли спредовете на компаниите? Аз си свалих правилата за изчисляване на Софикс от сайта на БФБ, но честно казано не ми е напълно ясно как се взима под внимание този фактор.

                * Всеки ден по четири пъти намираме спред за 10к, 15к, и 20к. Ясно.
                * Ясно че понякога няма да има стойност -- тогава точки 7.3 и 7.4 в документа казват какви стоиности ще се взимат. Окей.
                * Но в основната формула К_1 + К_2 + К_3 + К_4, К_3 е позицията по средна-аритметична стойност на спреда. Как се получава тази стойност според вас?

                Поздрави,
                Г.
                Ами точно, както е написано - като средно-аритметична стойност от констатираните стойности на спреда. Класирането е от най-малката към най-голямата, с тази особеност, че когато дадена емисия няма констатирани стойности в 68,27% от случаите, тя отива на последно място и се класира по средната на по-малкия спред и т.н., а тези емисии, които нямат констатиран спред при тест 10к в същия доверителен интервал, изобщо не могат да участват в класирането за Софикс.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Здравейте,

                  Тук някой следи ли спредовете на компаниите? Аз си свалих правилата за изчисляване на Софикс от сайта на БФБ, но честно казано не ми е напълно ясно как се взима под внимание този фактор.

                  * Всеки ден по четири пъти намираме спред за 10к, 15к, и 20к. Ясно.
                  * Ясно че понякога няма да има стойност -- тогава точки 7.3 и 7.4 в документа казват какви стоиности ще се взимат. Окей.
                  * Но в основната формула К_1 + К_2 + К_3 + К_4, К_3 е позицията по средна-аритметична стойност на спреда. Как се получава тази стойност според вас?

                  Поздрави,
                  Г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение

                    Добре, че тоя, дето купи днес 15800 и вчера 18200 на 8.630 не е прочел умностите ви.
                    Или е направил врътка, след като е прочел за заплахата...
                    Споко. Не знам дали е под влияние на коментарите във форума и дали изобщо е свързано с оставането му в Софикс, но с тези нови 41 сделки от понеделник до днес, се качват с две места в класацията за брой сделки и това много подобрява позицията им в общата класация и въобще подобрява шансовете им за оставане. Както многократно стана дума, няколко компании са с почти изравнени показатели и крайното класиране е доста непредвидимо.
                    Last edited by margen; 09.08.2017, 17:14.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение

                      MCH е почти сигурно, че излиза ... за съжаление е прекалено неликвиден...
                      Добре, че тоя, дето купи днес 15800 и вчера 18200 на 8.630 не е прочел умностите ви.
                      Или е направил врътка, след като е прочел за заплахата...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        За кой кандидат казваш..Ще бъде жалко за МЦХ..А Еврохолда за какво ще го държат..
                        Искахте обективни и ясни критерии, а сега мрънкате че някой го "махат" а друг го "държат". Така няма да си подредим къщичката никога.. все с недоволстване и негативизъм..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro
                          Ще бъде жалко за МЦХ..А Еврохолда за какво ще го държат..
                          Не можах да сънува тази вечер каква пакост ще забъркат, но вместо да махат MCH, защо не увеличат бройката.?! Глупостите Започнаха с еврохолда и като тръгна, сега не може да се спрат)))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • А планината не би трябвало да консолидира и МЦХ дори (под 50%) но М+Ц е с такава капитализация, че ще има силно осезаем ефект ако не се консолидира.
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Емка няма такава свързаност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                емка не са ли изключени заради свързаността със стара планина?
                                Не и ако излезе М+С, но дори и с него не биха прехвърлили 20%.

                                Всъщност, Стара планина консолидира ли ги? Просто не я следя...

                                Погледнах акционерната структура на ЕМКА и не разбрах, къде е свързаността, но не съм много в час.
                                Last edited by margen; 08.08.2017, 15:14.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X