IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Margen, като гледам и аз същите класирам. Интересно ще стане като съберат акционери Агрия, Спиди, Елана Агрокредит, Чез рзпределение, ГАЗ ... ама трябва да направят 750 акционери. Иначе известни размествания може да направят разни от бившите приватизационни на тимджии, ясно е че няма да влязат но може да променят по някоя точка тук-там в класациите, имам предвид Холдинг Сила, Нов Век, Света София, Химснаб и други такива перли.

    Коментар


    • Какво мислиш за компенсаторните записи?
      Keep going ...

      Коментар


      • Кои компании разглеждате, когато изчислявате класирането за Софикс, или иначе казано, кои емисии отговарят на изискванията за участие в класирането? Аз съм установил, че това са 26 емисии - всъщност 25, тъй като последната е малко под изискването за пазарна капитализация на ФФ, но я държа в списъка, в случай, че под влияние на цената, например, ФФ мине 10 мил. Пропускам ли някоя?
        Софарма АД-София
        Химимпорт АД-София
        Адванс Терафонд АДСИЦ-София
        Стара планина Холд АД-София
        ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София
        Албена АД-к.к. Албена
        Монбат АД-София
        Софарма трейдинг АД-София
        М+С хидравлик АД-Казанлък
        ТБ Централна кооперативна банка АД-София
        Холдинг Варна АД-Варна
        Еврохолд България АД-София
        Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София
        Сирма Груп Холдинг АД-София
        Неохим АД-Димитровград
        Индустриален Холдинг България АД-София
        Доверие Обединен Холдинг АД-София
        Алкомет АД-Шумен
        Трейс груп холд АД-София
        Индустриален Капитал Холдинг АД-София
        Хидравлични елементи и системи АД-Ямбол
        Кораборемонтен завод Одесос АД-Варна
        ЕМКА АД-Севлиево
        Синергон Холдинг АД-София
        Зърнени Храни България АД-София
        Елхим Искра АД-Пазарджик
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
          а има ли според вас вариант, според който, сега никиту като вдигна оборотите на хика, м+С и други, да им оправи ликвидността и да изтласка други емисии извън индекса, запазвайки тези? Един вид, въпросът ми е кога точно става засичането на критериите?
          Решението за промяна се взема на заседание на Комисията по класация на база на данни към края на сесията от 01/09. В случая, Хика-та е "неспасяема". Останалите, които към момента са класирани много близо, биха могли да се повлияят от търговията в последния момент, ако е въпрос на една-две точки нагоре или надолу. Най-лесно биха могли да се манипулират броя сделки. Седмичния оборот е на база медиана, така че трудно може да се промени съществено в последния момент, но в зависимост, от това, как стоят емисиите в класацията, би могло да има лека промяна с 1-2 стъпки, което съответно да се отрази на крайната класация.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • а има ли според вас вариант, според който, сега никиту като вдигна оборотите на хика, м+С и други, да им оправи ликвидността и да изтласка други емисии извън индекса, запазвайки тези? Един вид, въпросът ми е кога точно става засичането на критериите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Ами това че съм я имал поне 3 години в портфейла и че ги купих от Батя на 80 стинки.....
              Щото нямаше кой да ми ги продаде друг на по на едро от 50 бройки...и то след висене на поръчките от три месеца.....
              Виж капачките и тук ще е същото ,Хика имаше м.мейкър и там имаше повече сделки от Доверие и Капачките...
              А достатъчно е да се види търговията на БСЕ или графиките на инвестора по мах...
              А това че Чичо Оги е решил да ги приобщи не те ли притеснява ....
              Първо да продаде един пакет на фонда а догодина да си ги върне на двойно по ниска цена....
              Тук ще е най големия цирк на Ребаланса..
              Не е препорка...
              Монти много назад се върна. Аз ти говоря за последната година - виж сделки и оборот. А за в бъдеще очаквам добри резултати и нови покупки на бизнеси та времето ще покаже и нека пазара прецени.

              Аз мисля че при Сирма и Холдинг България евентуално ще е много по динамично а има големи пакети и много по щедра оценка.

              Новите правила дават интересни възможности за всички участници та ще е интересно при всяко ребалансиране.

              Коментар


              • Всъщност тук си много прав .Донев ще им продаде с удоволствие едно пакетче на тези цени и ще се благодари на играчорите
                Last edited by спекуланта; 27.08.2017, 22:46.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Как точно изчисли че не е ликвидна? Всъщност е една от най ликвидните (топ 10) и ако по нещо изостава това е малката капитализация за което вярвам добрите резултати ще помогнат. Консолидираният излиза другата седмица и ще оценим новото инфо.

                  А какво мислиш за ИХБГ и Сирма? Доста по скъпи и на какво от горе. Като изключим 7 дружества в сегашният Софикс останалите са много по неликвидни. Да не говорим че има дружество без никаква ликвидност като Холдинг Варна което се търгува само от разни варненски компании
                  Ами това че съм я имал поне 3 години в портфейла и че ги купих от Батя на 80 стинки.....
                  Щото нямаше кой да ми ги продаде друг на по на едро от 50 бройки...и то след висене на поръчките от три месеца.....
                  Виж капачките и тук ще е същото ,Хика имаше м.мейкър и там имаше повече сделки от Доверие и Капачките...
                  А достатъчно е да се види търговията на БСЕ или графиките на инвестора по мах...
                  А това че Чичо Оги е решил да ги приобщи не те ли притеснява ....
                  Първо да продаде един пакет на фонда а догодина да си ги върне на двойно по ниска цена....
                  Тук ще е най големия цирк на Ребаланса..
                  Не е препорка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                    Явно не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Имах предвид, че фигурират в консолидирания отчет, като инвестиции в асоциирано, както правилно обясни Марген. Това може да се тълкува като свързаност от борсата. Това имах предвид. И, ако си спомняш как влезе Еврохолд в индекса преди шест месеца, те съветвам да имаш едно наум, за да не останеш изненадан като последния път.

                    ПС: А отчета на Софарма си го чета доста внимателно и много се радвам, че засега Доверие си остава асоциирано и няма да става дъщерно. Не ми трябва тази манджа с грозде.
                    Ок! Само ще ти кажа че Донев не случайно не пуска контрола в ДОХ.

                    Кои други компании харесваш в момента?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Джони ,писал съм го и в други теми но моето мнение се доближава до твоето....
                      Първо засякох какво купува маркета в този слаболиквиден месец....
                      Сирма , Доверие ,ИХБГ....
                      Второ какво продава Софикс фонда....
                      Най много Хика , след това М+С и по малко Неохим.....
                      Продаде и значително количество на Фармата....

                      Така че фонда се опита да изгони Хиката , М+С ,Холдинг Варна и да намали теглото на Фармата ,ако не стане да изгони Неохим...
                      Влизат Сирма , Доверие/ някоя от фармите / ,ИХБГ и може някоя от трасе или зрънчо ама там трудно...
                      Не е препоръка.
                      П.П. Да не забравяме на спекулантите ,че софикс фонда не попълва една позиция така че с нищо не е задължен да я попълва и в новото издание ,
                      така че внимавайте с късата клечка да не е Доверие...
                      Нищо лично но тя е с най малка ликвидност от посочените за влизане а парите на фонда вече са малко.........
                      Сохо това е истината...за ликвидността...
                      Как точно изчисли че не е ликвидна? Всъщност е една от най ликвидните (топ 10) и ако по нещо изостава това е малката капитализация за което вярвам добрите резултати ще помогнат. Консолидираният излиза другата седмица и ще оценим новото инфо.

                      А какво мислиш за ИХБГ и Сирма? Доста по скъпи и на какво от горе. Като изключим 7 дружества в сегашният Софикс останалите са много по неликвидни. Да не говорим че има дружество без никаква ликвидност като Холдинг Варна което се търгува само от разни варненски компании

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Нищо грубо не съм ти казал. Наистина прочети поне няколко отчета на Софарма! Какъв е смисъла да развиваш хипотези без да си чел и да имаш силна основа на която да стъпиш?

                        Успех ти пожелавам!
                        Явно не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Имах предвид, че фигурират в консолидирания отчет, като инвестиции в асоциирано, както правилно обясни Марген. Това може да се тълкува като свързаност от борсата. Това имах предвид. И, ако си спомняш как влезе Еврохолд в индекса преди шест месеца, те съветвам да имаш едно наум, за да не останеш изненадан като последния път.

                        ПС: А отчета на Софарма си го чета доста внимателно и много се радвам, че засега Доверие си остава асоциирано и няма да става дъщерно. Не ми трябва тази манджа с грозде.
                        Last edited by johny-bravo; 27.08.2017, 21:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                          Не се заяждай. Знам, че си до ушите в Доверие, но това не е причина да се държиш грубо. Колегата Марген го е обяснил доста добре казуса. По същия начин се държеше като ти обясняваха, че няма да има търгово. Преценката ти е замаглена от личния интерес. Това не е добре.
                          Нищо грубо не съм ти казал. Наистина прочети поне няколко отчета на Софарма! Какъв е смисъла да развиваш хипотези без да си чел и да имаш силна основа на която да стъпиш?

                          Успех ти пожелавам!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                            Като гледам как вървят нещата май вървим към 4 излизащи и 4 влизащи. Хика и Холдинг Варна са почти сигурни напускащи, а МЦХ, Неохим и Алкомет се борят кой да остане. Влиза със сигурност Сирма, Доверие покрива всички критерии. Индустриален Холдинг според мен е вътре, най вероятно е и Трейс да влезе. За мен има един много важен момент. Дали борсата няма да брои Доверие като свързано със Софарма. Мисля, че Софарма го консолидира в някой от последните си отчети и борсата има основание да го брои като свързано. Тогава може Доверие да не влезе, което ще изненада доста хора, а от групата на борещите се за оставане да оставят вътре още един. Не знам, със сигурност ще е интересно!

                            Не препоръчвам нищо, просто разсъждавам на глас
                            Джони ,писал съм го и в други теми но моето мнение се доближава до твоето....
                            Първо засякох какво купува маркета в този слаболиквиден месец....
                            Сирма , Доверие ,ИХБГ....
                            Второ какво продава Софикс фонда....
                            Най много Хика , след това М+С и по малко Неохим.....
                            Продаде и значително количество на Фармата....

                            Така че фонда се опита да изгони Хиката , М+С ,Холдинг Варна и да намали теглото на Фармата ,ако не стане да изгони Неохим...
                            Влизат Сирма , Доверие/ някоя от фармите / ,ИХБГ и може някоя от трасе или зрънчо ама там трудно...
                            Не е препоръка.
                            П.П. Да не забравяме на спекулантите ,че софикс фонда не попълва една позиция така че с нищо не е задължен да я попълва и в новото издание ,
                            така че внимавайте с късата клечка да не е Доверие...
                            Нищо лично но тя е с най малка ликвидност от посочените за влизане а парите на фонда вече са малко.........
                            Сохо това е истината...за ликвидността...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Вместо да мислиш е добре първо да четеш!!! Не отнема много време, ако разбираш какво четеш разбира се. Доверие никога не е консолидиран в отчета на Софарма!
                              Не се заяждай. Знам, че си до ушите в Доверие, но това не е причина да се държиш грубо. Колегата Марген го е обяснил доста добре казуса. По същия начин се държеше като ти обясняваха, че няма да има търгово. Преценката ти е замаглена от личния интерес. Това не е добре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                                Горе-долу, така стоят нещата. Мислих, че след търговията тази седмица ще започнат да се изясняват, а те съвсем се забатачиха.

                                Доверие е интересен казус. В последния консолидиран отчет се води като асоциирано предприятие, т.е. то определено не се консолидира, а влиза в баланса като актив (Инвестиции в асоциирани и съвместни дружества). Само че, в правилата на борсата за Софикс, това е поредният текст, който е написан така, че може да се тълкува не еднозначно.
                                Точно това имах предвид. Мерси колега, много точно си го написал. Всичко е в ръцете на борсата, тя решава. Могат да го тълкуват както искат.

                                Коментар

                                Working...
                                X