IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трябваше да натикат вътре Дръвчо за да бъде шоуто гарантирано за разните там Флагмани,майки,баби и тем подобни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

      Предполагам, че от медианата на седмичния оборот може да идва част от разликата. Взимах данните от инфосток на седмична база от понеделник до петък, а правилното може да е вторник-понеделник, но така бяха много сметки и реших да приема статистическата грешка. Ще видим де...
      Ами ето това е един детайл, който е редно да го има в методологията на борсата. Ние, как да знаем, как точно вземат седмичните данни!?
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Мисля че първи бях писал за възможността за 4ри промени а то взе че случи на макс. Ще има търговия в идните седмици та честито на всички участници на БФБ!
        А, да. За мен изобщо не е неочаквано. По-скоро казвам, че не съвпада с моите собствени изчисления, но както писах това също го очаквах. Просто ще трябва да прочета подробно информацията, която борсата пуска по промените за да си прецизирам модела.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

          Според мен, появата на ETF и промяната на правилата за влиане в Sofix не са случайни събития , а взаимно свързани. Всяко от двете събития по отделно би трябвало да окаже сериозно въздействие върху нашия заспал пазар . При положение , че се случват едновременно може би ще се окажем пред съвсем нови реалности и динамика. Ако това допускане е вярно най-вероятно въдействието върху пазара няма да е объркващо , а по скоро градивно и стимулиращо.
          Какво става с тоя софикс?

          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

            По последните ми сметки Трейс изоставаше и от Неохим и от Алкомет. Това на практика ми класирането от седмицата преди 01.09. Тъй като съм сигурен, че ексела смята правилно, явно изходните данни не са ми ОК или методологията ми е грешна. Очаквано...
            Предполагам, че от медианата на седмичния оборот може да идва част от разликата. Взимах данните от инфосток на седмична база от понеделник до петък, а правилното може да е вторник-понеделник, но така бяха много сметки и реших да приема статистическата грешка. Ще видим де...
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

              По последните ми сметки Трейс изоставаше и от Неохим и от Алкомет. Това на практика ми класирането от седмицата преди 01.09. Тъй като съм сигурен, че ексела смята правилно, явно изходните данни не са ми ОК или методологията ми е грешна. Очаквано...
              Мисля че първи бях писал за възможността за 4ри промени а то взе че случи на макс. Ще има търговия в идните седмици та честито на всички участници на БФБ!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX
                6AM Алкомет АД-Шумен
                3NB Неохим АД-Димитровград
                5V2 Холдинг Варна АД-Варна
                4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София

                и се добавят следните емисии

                SKK Сирма Груп Холдинг АД-София
                5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София
                4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                T57 Трейс груп холд АД-София

                Решенията за промяна в базата на SOFIX влизат в сила, считано от 18.09.2017г.
                трейс ме изненада
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Това ребалансиране се оказва голяма далавера.Защо Индстриялнит холдинг България го изкараха предният път и сега наново го
                  вкарват?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                    Траете си вие, траете сииииии Промените вече са факт. Излизането на Неохим и влизането на Трейс не можах да го предвидя, иначе всичко друго е както очаквах. Наистина 15тото място беше много на кантар. Според мен от целия ребаланс най-много ценово ще се отрази на ИХЛБЛ И Трейс от влизащите. От излизащите всичко може да се случи. Нищо чудно да си намерят купувач на добри нива, но може и да се налагат сериозни изсипвания
                    По последните ми сметки Трейс изоставаше и от Неохим и от Алкомет. Това на практика ми класирането от седмицата преди 01.09. Тъй като съм сигурен, че ексела смята правилно, явно изходните данни не са ми ОК или методологията ми е грешна. Очаквано...
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX
                      6AM Алкомет АД-Шумен
                      3NB Неохим АД-Димитровград
                      5V2 Холдинг Варна АД-Варна
                      4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София

                      и се добавят следните емисии

                      SKK Сирма Груп Холдинг АД-София
                      5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София
                      4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                      T57 Трейс груп холд АД-София

                      Решенията за промяна в базата на SOFIX влизат в сила, считано от 18.09.2017г.

                      Коментар


                      • На проведено заседание на Комисията по индексите към БФБ-София АД на 07.09.2017г. са взети следните решения:

                        I. Във връзка с т.12 от Приложение №1 (Методология за изчисляване на SOFIX) към Правилата за изчисляване на индекси на Българска Фондова Борса, Комисията по индексите взе решение следните коефициенти за фрий-флоут да бъдат валидни за следващия тримесечен период:
                        Борсов код Емисия Фрий-флоут коефициент
                        3JR Софарма АД-София 0.3124
                        4CF ТБ Централна кооперативна банка АД-София 0.2483
                        4EH Еврохолд България АД-София 0.2086
                        4ID Индустриален Холдинг България АД-София 0.4374
                        5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София 0.8688
                        5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София 0.6614
                        5F4 ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София 0.1500
                        5MB Монбат АД-София 0.1768
                        5MH М+С хидравлик АД-Казанлък 0.2261
                        5SR Стара планина Холд АД-София 0.5859
                        6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ-София 0.5784
                        6AB Албена АД-к.к. Албена 0.3059
                        6C4 Химимпорт АД-София 0.2704
                        SKK Сирма Груп Холдинг АД-София 0.5916
                        T57 Трейс груп холд АД-София 0.2403

                        Коментар


                        • Траете си вие, траете сииииии Промените вече са факт. Излизането на Неохим и влизането на Трейс не можах да го предвидя, иначе всичко друго е както очаквах. Наистина 15тото място беше много на кантар. Според мен от целия ребаланс най-много ценово ще се отрази на ИХЛБЛ И Трейс от влизащите. От излизащите всичко може да се случи. Нищо чудно да си намерят купувач на добри нива, но може и да се налагат сериозни изсипвания

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

                            Според мен, появата на ETF и промяната на правилата за влиане в Sofix не са случайни събития , а взаимно свързани. Всяко от двете събития по отделно би трябвало да окаже сериозно въздействие върху нашия заспал пазар . При положение , че се случват едновременно може би ще се окажем пред съвсем нови реалности и динамика. Ако това допускане е вярно най-вероятно въдействието върху пазара няма да е объркващо , а по скоро градивно и стимулиращо.
                            И кой ще спечели от това ? Най вече брокерите, защото ще настане постоянно преливане на средства от една компания в друга . А най-губещи инвестиралите в ЕТФ-а поради същата причина главно ,а и поради това ,че етф-а работи с големи обем от акции на нашата не толкова ликвидна борса ,което ще доведе до волатилност на цената на акциите които той е задължен да купува/продава...
                            ​​А тук таме и някои спекулант би изкярил някой друг лев.


                            Коментар


                            • Ало БФБто, какво ще измътите??! Щом се гледат данните към 1 Септ., 17ч. при затваряне и имате формулата и всички данни е нормално в 17ч и 1 минута да сте го сметнали и да обявите новия индекс. Вече сме 7 дена след това!?!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                според мен софикс е редно да се актуализира най-малко на годишна база...да не кажа на 2-3 години, защото иначе става голямо мазало...особено ако натежи на Експат продукта... тогава едно разместване ще води до съществено натискане на излизащите позиции и объркване на пазара за месеци напред...

                                лично мнение
                                Според мен, появата на ETF и промяната на правилата за влиане в Sofix не са случайни събития , а взаимно свързани. Всяко от двете събития по отделно би трябвало да окаже сериозно въздействие върху нашия заспал пазар . При положение , че се случват едновременно може би ще се окажем пред съвсем нови реалности и динамика. Ако това допускане е вярно най-вероятно въдействието върху пазара няма да е объркващо , а по скоро градивно и стимулиращо.
                                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X