IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

    Искаш да кажеш, че изчисленията ти се засичат с тези на борсата. Да вземем за пример ХИМ:



    Нито броя сделки мога да докарам, нито медианата. Половин час си играя да пробвам всякакви комбинации. Много са ми близки, но не са точно тези, които е публикувала борсата. Спреда също ми се разминава много малко, но там е ясно, защото имам липсващи дни.

    МЦХ се спаси още преди 4 седмици, но НЕОХИМ и Алкомет бяха на ръба с Трейс. Та това ми е мисълта - когато има прилични разлики и да не са ни много точни сметките пак са достатъчно близки за да се изведат правилните изводи, но при толкова близки резултати си иска много точни изходни данни и точна методология.
    Тепърва ще засичам разликите и моите сметки не са напълно точни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Благодаря, ще си поиграя и аз да видя дали ще мога да докарам някои от числата, но си спомням, че по едно време гледах информацията на БФБ за ФФ и нещо не ми се връзваше и реших сам да си я набавям от ЦД. Дали пак нямат някаква грешка?
      Фри флоутовете съм ги гледал в справките на ЦД и тях съм ги естимирал много точно. Бях ги поствал преди няколко дни в тази тема.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Благодаря, ще си поиграя и аз да видя дали ще мога да докарам някои от числата, но си спомням, че по едно време гледах информацията на БФБ за ФФ и нещо не ми се връзваше и реших сам да си я набавям от ЦД. Дали пак нямат някаква грешка?
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

          margen, откъде го взе това? Пък и изпратено от БФБ
          Ами от там.

          http://www.bse-sofia.bg/?page=News
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
            Първоначално изпратено от БФБ
            Код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда
            6C4 Химимпорт АД-София 124 092 671 381 011 6 019 0.01966604
            margen, откъде го взе това? Пък и изпратено от БФБ
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              Това с Гаусово разпределение ли го хвана или черпиш инфо директно от Висшия Разум?
              Смилянски боб първо качество....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                И аз нямам от влизащите, но ще имам от излизащите.... даже вече съм купил първите 400 бр.....
                на късметлиите честито...
                Само че от 4 влизащи , 2 ще издърпат късметлийските клечки , 1 ще издърпа малко успехи и малко нерви и 1 ще издърка късата клечка...тотален погром..
                коя ли ще е тази..?
                Това с Гаусово разпределение ли го хвана или черпиш инфо директно от Висшия Разум?
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Как мислите ,ще има ли драми при излизащите.....къде да слагаме поръчките купува надолу в ниското?При Холдинг Варна няма нищо да се промени...
                  Възможни цени...
                  Неохим- 44-46 лв...
                  Холдинг Варна- 29-30 лв...
                  Хиката - там вече може и на 3 и на 3,4.. да защитата ..
                  Гледам при 3,4 доста се задържа подкрепата...а се знаеше..
                  Капачките 11-12 лв е цената и то на първо четене....
                  Не е препоръка..
                  Просто боба ми е такъв...


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Точно тези 8 промени по мои сметки бяха реални. М+С има много набалончена капитализация и при раздвижване на сделките очаквах да се спаси.

                    Очаквам силна търговия по 7 позиции без Холдинг Варна!
                    Искаш да кажеш, че изчисленията ти се засичат с тези на борсата. Да вземем за пример ХИМ:

                    Първоначално изпратено от БФБ
                    Код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда
                    6C4 Химимпорт АД-София 124 092 671 381 011 6 019 0.01966604
                    Нито броя сделки мога да докарам, нито медианата. Половин час си играя да пробвам всякакви комбинации. Много са ми близки, но не са точно тези, които е публикувала борсата. Спреда също ми се разминава много малко, но там е ясно, защото имам липсващи дни.

                    МЦХ се спаси още преди 4 седмици, но НЕОХИМ и Алкомет бяха на ръба с Трейс. Та това ми е мисълта - когато има прилични разлики и да не са ни много точни сметките пак са достатъчно близки за да се изведат правилните изводи, но при толкова близки резултати си иска много точни изходни данни и точна методология.
                    Last edited by margen; 07.09.2017, 19:39.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Как мислите ,ще има ли драми при излизащите.....къде да слагаме поръчките купува надолу в ниското?При Холдинг Варна няма нищо да се промени...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        А, да. За мен изобщо не е неочаквано. По-скоро казвам, че не съвпада с моите собствени изчисления, но както писах това също го очаквах. Просто ще трябва да прочета подробно информацията, която борсата пуска по промените за да си прецизирам модела.
                        Точно тези 8 промени по мои сметки бяха реални. М+С има много набалончена капитализация и при раздвижване на сделките очаквах да се спаси.

                        Очаквам силна търговия по 7 позиции без Холдинг Варна!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Аз пък нямам нито от влизащите нито от излизащите
                          И аз нямам от влизащите, но ще имам от излизащите.... даже вече съм купил първите 400 бр.....
                          на късметлиите честито...
                          Само че от 4 влизащи , 2 ще издърпат късметлийските клечки , 1 ще издърпа малко успехи и малко нерви и 1 ще издърка късата клечка...тотален погром..
                          коя ли ще е тази..?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                            Моите бакалски сметки сочеха към този вариант, затова имам от всички без СКК

                            На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX
                            6AM Алкомет АД-Шумен
                            3NB Неохим АД-Димитровград
                            5V2 Холдинг Варна АД-Варна
                            4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София

                            и се добавят следните емисии

                            SKK Сирма Груп Холдинг АД-София
                            5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София
                            4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                            T57 Трейс груп холд АД-София
                            Аз пък нямам нито от влизащите нито от излизащите

                            Коментар


                            • За мен от тук пишещите чичо Уорън и ти се представихте най-добре с тази задача. Поздравления!
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Марген, смятал си медиана за 6 месеца на всички емисии? това си е къртовски труд
                                Аз като гледам Неохим има голям шанс да изхвърчи...Също са възможни 4 промени
                                Моите бакалски сметки сочеха към този вариант, затова имам от всички без СКК

                                На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX
                                6AM Алкомет АД-Шумен
                                3NB Неохим АД-Димитровград
                                5V2 Холдинг Варна АД-Варна
                                4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София

                                и се добавят следните емисии

                                SKK Сирма Груп Холдинг АД-София
                                5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София
                                4ID Индустриален Холдинг България АД-София
                                T57 Трейс груп холд АД-София

                                Коментар

                                Working...
                                X