IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

    Добре са се справили 12 от 15 си е постижение
    Тези последните 3 не излязоха ли?
    Дано греша ,че иначе е страшно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Господата от борсата май не могат да дадат нещата за индексите както трябва още от първия път. Що си мисля че не са това дружествата в Софикс

      04-12-2017 - Индекси на БФБ-София

      На проведено заседание на Комисията по индексите към БФБ-София АД на 04.12.2017г. са взети следните решения:
      I. Във връзка с т.9 от Приложение №1 (Методология за изчисляване на SOFIX) към Правилата за изчисляване на индекси на Българска Фондова Борса, Комисията по индексите взе решение следните коефициенти за фрий-флоут да бъдат валидни за следващия тримесечен период:
      Борсов код Емисия Фрий-флоут коефициент
      3JR Софарма АД-София 0.3187
      6C4 Химимпорт АД-София 0.2704
      6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ-София 0.5818
      5F4 ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София 0.1500
      5MB Монбат АД-София 0.1768
      4EH Еврохолд България АД-София 0.3032
      4CF ТБ Централна кооперативна банка АД-София 0.2483
      6AB Албена АД-к.к. Албена 0.3059
      5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София 0.8686
      5SR Стара планина Холд АД-София 0.5859
      5MH М+С хидравлик АД-Казанлък 0.2261
      3NB Неохим АД-Димитровград 0.2370
      6AM Алкомет АД-Шумен 0.0990
      5V2 Холдинг Варна АД-Варна 0.3392
      4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София 0.4876
      Добре са се справили 12 от 15 си е постижение

      Коментар


      • Господата от борсата май не могат да дадат нещата за индексите както трябва още от първия път. Що си мисля че не са това дружествата в Софикс

        04-12-2017 - Индекси на БФБ-София

        На проведено заседание на Комисията по индексите към БФБ-София АД на 04.12.2017г. са взети следните решения:
        I. Във връзка с т.9 от Приложение №1 (Методология за изчисляване на SOFIX) към Правилата за изчисляване на индекси на Българска Фондова Борса, Комисията по индексите взе решение следните коефициенти за фрий-флоут да бъдат валидни за следващия тримесечен период:
        Борсов код Емисия Фрий-флоут коефициент
        3JR Софарма АД-София 0.3187
        6C4 Химимпорт АД-София 0.2704
        6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ-София 0.5818
        5F4 ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София 0.1500
        5MB Монбат АД-София 0.1768
        4EH Еврохолд България АД-София 0.3032
        4CF ТБ Централна кооперативна банка АД-София 0.2483
        6AB Албена АД-к.к. Албена 0.3059
        5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София 0.8686
        5SR Стара планина Холд АД-София 0.5859
        5MH М+С хидравлик АД-Казанлък 0.2261
        3NB Неохим АД-Димитровград 0.2370
        6AM Алкомет АД-Шумен 0.0990
        5V2 Холдинг Варна АД-Варна 0.3392
        4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София 0.4876

        Коментар


        • Колеги, мина 50% от времето за ребаланс - остават декември, януари и февруари. И данните при мен за влизащ и излизащ компонент на Софикс се потвърждават и изглеждат все по-сигурни. При вас как е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение
            И по мой сметки една, но е доста на ръба, а и има и още много време
            Така е, на ръба е. Но гледам данните и като цяло показателите (критериите за вход в Софикс) на "влизащата компания" се подобряват - до момента тенденцията за 2 месеца, което е 1/3 от времето

            Коментар


            • И по мой сметки една, но е доста на ръба, а и има и още много време
              http://forexnews.bg

              Коментар


              • Така... я да ви питам, някой изчислява си новия Софикс с 4-те критерия. Ясно е, че до март има време, но 2 месеца почти минаха и според мен някой вече може да се гласи да търгува влизащите и излизащите. По мои изчисления, за момента има 1 промяна. Други колеги?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                  Грешиш, състава на Софикс днес е обновен!
                  Ок Благодаря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                    Колеги, от днес не би ли трябвало състава на Софикс да е с новите емисии, защото на сайта на борсата пише, че новия състав влиза от днес а навсякъде са отбелязани старите емисии. Има ли някаква причина или от утре ще се показват вече новите?
                    Грешиш, състава на Софикс днес е обновен!

                    Коментар


                    • Колеги, от днес не би ли трябвало състава на Софикс да е с новите емисии, защото на сайта на борсата пише, че новия състав влиза от днес а навсякъде са отбелязани старите емисии. Има ли някаква причина или от утре ще се показват вече новите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Капитал
                        Представител на борсата, който пожела конфиденциалност, призна, че причина за разминаването е било неправилно пресмятане на данните за непълна работна седмица в началото на март. Той отхвърли съмненията, че грешката е открита при оспорване, и заяви, че служителите в борсата сами са си я забелязали. За да не се допуска отново, към методологията на SOFIX ще се добави допълнителна инструкция за седмиците с по-малко работни дни и занапред сметките на тричленната комисия по индексите ще се проверяват от още един екип.

                        Добре е, че поне сега го осъзнават. Откога повтарям в този форум, че методологията им е непълна и има нужда от пояснения - бях започнал да се чувствам като пълен досадник, когато отново и отново ставаше дума за това. Не само аз - други колеги също са повдигали въпроса. Конкретно дори е ставало дума за непълните седмици при изчисляването на медианата. Аз дори бях стигнал до там, че изчислявах два Софикса - с пълна и непълна седмица. А всъщност грешката им не идваше от непълните седмици, според мен, но това е друга тема.

                        Та, не е лошо да попрочитат форума от време на време. Колкото и много тъпотии да пишем, от време на време явно има и нещо смислено.

                        http://www.capital.bg/biznes/finansi..._pak_sgreshen/
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Трейс Груп обвини БФБ в манипулиране на пазара

                          Комисията за финансов надзор е предприела действия още в петък, потвърди регулаторът пред Investor.bg, от оператора отказват коментар

                          http://www.investor.bg/novini-i-anal...azara--246458/

                          Коментар


                          • Драмата продължава.


                            "Трейс" иска проверка в БФБ заради грешката със SOFIX

                            Пътностроителната компания определи случилото се като пазарна манипулация


                            http://www.capital.bg/biznes/kompani...ata_sus_sofix/


                            Пътностроителната компания определи случилото се като пазарна манипулация
                            Last edited by margen; 11.09.2017, 19:44.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар



                            • Сметката е нетна ст-ст на активите 31320619,0+2009352,0 кеш= 100% !!!
                              това Ееее грешно извинявам се !!! процентите стават 100%+кеша
                              за 1% експат = 313 206,19 трябва да е базата
                              Last edited by inta53; 10.09.2017, 22:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                И все пак да продължим със сметките в ЕксБакалията ...
                                .
                                Моите сметки са по-закръглени
                                При 31.3млн.активи на фонда и над 10% тегло на влизащите имаме 3.1млн.лв
                                Необходими средства за прилично репликиране - поне 2.8млн.лв.
                                От наличния кеш могат да ползват малко над 400хил
                                От продажба на всички напускащи имат под 1.4млн.
                                Дефицит за 90% репликиране - 1 млн.
                                Варианти за действия - няколко
                                Мисля, че петък работиха по единия, но с частичен успех.Ще видим те ли продаваха еврохолда,фарма,хим,атера
                                Очаквам до сряда да кешират напускащите и веднага след това да купуват.

                                Коментар

                                Working...
                                X