IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Утре ли е датата? 1 септември е почивен ден..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
      Само аз ли купувам повече от 20 дни Албена и Монбат??? https://www.investor.bg/novini-i-ana...-sofix-287680/ Всички се ослушвате като гърмяни зайци..... БЕЗ КАКВИТО И ДА БИЛО ПРЕПОРЪКИ И ВСЯКАКВИ ТАКИВА!!!
      Взех малко Мбат последния месец. Не заради влизането, просто продажбите им растат и тайно се надявам след това на*кване, което направиха по няколко направления, да се стегнат!

      Коментар


      • Само аз ли купувам повече от 20 дни Албена и Монбат??? https://www.investor.bg/novini-i-ana...-sofix-287680/ Всички се ослушвате като гърмяни зайци..... БЕЗ КАКВИТО И ДА БИЛО ПРЕПОРЪКИ И ВСЯКАКВИ ТАКИВА!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          По принцип си мисля, че трейсианците не са за най-пресдтавителния индекс. Така. че няма какво да "проспиват". Това положение на влез-излез ще е до време, Според мен е доста вероятно ако не сега, то поне бъдещето да ги изхвърли в крайна сметка от индекса, така, че по-добре изобщо да не се напъват. Просто няма смисъл да се "омазва" индекса от "конюнктурни" дружества ...По-добре да си стоят отвън
          без препоръка

          Да ти не е празно пушкалото?
          То си е все тако и вако!- ама колко по изненадани- толкова по по най а?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

            Не е такава сметката при мен. Доста по-ниска цена на Софарма се изисква - нещо около трите лева. Тя сметката всъщност е динамична - променя се в зависимост от това, кои ще са излизащите.
            Точно така е margen, сметката е динамична, зависи от влизащите, но забележи, че в дъното на таблицата, кандидатите за "влез-излез" са обикновено капитализации на фри-флоута = откъм края на класирането, т.е. са с едни от най-ниските "тегла" в индекса. А софарма беше топ 1 "тегловно" дружество в софикс, (заради което му налагаха и ограничение 0.85 от теглото - по спомен). Т.е. ако не се отчита това изкуствено отнемане на теглото от софарма, дори и да поевтинее -не знам дали ще е достатъчно и около 3 лв, защото "тегловното ограничение" също става "динамично" в този случай. - говоря по памет в момента и по сметки наум.
            Следователно, като за "най-тегловно" в софикс, то текущата цена на фармата е "голям фактор" в момента. т.е ако към датата на оценките влезе в калкулацията на индекса с едни 15% по-ниско (временно разбира се) и евентутален трейдинг с едни под 5-10% (също временно).. би било интересно ...
            не е препоръка (но ... понякога "всяко зло за добро" )
            ps. дано не бъркам нещо със сметките ...
            ps2 - сега видях, че текущият ограничителен коеф, на фармата понастоящем не е 0,85 (както беше в по-предно калкулиране ) а вече 0,9665 .... т.е. много близо до 1, (когато няма да има нужда от ограничение) и...едни 10-15% по-ниски цени (временнно фарма и трейдинг към датата на калкулиране), може да направят индекса ... и още по-интересен )
            Last edited by precakanoto; 19.08.2019, 18:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение
              По приблизително сметки Софарма 3.22 и Трейдинг при 6,55 ще направят възможно присъствието и на двете компании
              Не е такава сметката при мен. Доста по-ниска цена на Софарма се изисква - нещо около трите лева. Тя сметката всъщност е динамична - променя се в зависимост от това, кои ще са излизащите.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                Видно е че ще си проспът шанса;-
                спред-??
                фф- 23
                сдел- 13
                Мед- 16
                сбор=52
                [IMG]file:///C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\c lip_image004.gif[/IMG]
                19
                ТРЕЙС
                3
                1 304
                1 419
                2 642
                3 514
                3 619
                3 665
                3 865
                4 879
                5 011
                9 394
                11 964
                16 885
                18 204
                19 523
                По принцип си мисля, че трейсианците не са за най-пресдтавителния индекс. Така. че няма какво да "проспиват". Това положение на влез-излез ще е до време, Според мен е доста вероятно ако не сега, то поне бъдещето да ги изхвърли в крайна сметка от индекса, така, че по-добре изобщо да не се напъват. Просто няма смисъл да се "омазва" индекса от "конюнктурни" дружества ...По-добре да си стоят отвън
                без препоръка

                Коментар


                • По приблизително сметки Софарма 3.22 и Трейдинг при 6,55 ще направят възможно присъствието и на двете компании
                  Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                    Е как ?

                    Всичко е ясно.

                    Може да сложи и спред - 18.

                    И е напълно прав
                    Сложил съм 17 - с надеждата , ако има щурм да се промени с единица поне,
                    путенция има-но кауза пердута

                    Коментар


                    • Прегледността му куца на Инта, но сметките му са точни.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        може би си мислиш, че се разбира нещо, ама НЕ
                        Е как ?

                        Всичко е ясно.

                        Може да сложи и спред - 18.

                        И е напълно прав

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Видно е че ще си проспът шанса;-
                          спред-??
                          фф- 23
                          сдел- 13
                          Мед- 16
                          сбор=52
                          [IMG]file:///C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\c lip_image004.gif[/IMG]
                          19
                          ТРЕЙС
                          3
                          1 304
                          1 419
                          2 642
                          3 514
                          3 619
                          3 665
                          3 865
                          4 879
                          5 011
                          9 394
                          11 964
                          16 885
                          18 204
                          19 523
                          може би си мислиш, че се разбира нещо, ама НЕ

                          Коментар


                          • Видно е че ще си проспът шанса;-
                            спред-??
                            фф- 23
                            сдел- 13
                            Мед- 16
                            сбор=52
                            [IMG]file:///C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\c lip_image004.gif[/IMG]
                            19
                            ТРЕЙС
                            3
                            1 304
                            1 419
                            2 642
                            3 514
                            3 619
                            3 665
                            3 865
                            4 879
                            5 011
                            9 394
                            11 964
                            16 885
                            18 204
                            19 523

                            Коментар


                            • темата може и да се преименува на "разбалансиране" на SOFIX

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?v=m4E9YXwNq5w&app=desktop

                                Коментар

                                Working...
                                X