IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

    5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
    5SR Стара планина Холд АД-София

    и се добавят следните емисии акции:

    5MB Монбат АД-София
    6AB Албена АД-к.к. Албена
    благодаря

    Коментар


    • На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

      5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
      5SR Стара планина Холд АД-София

      и се добавят следните емисии акции:

      5MB Монбат АД-София
      6AB Албена АД-к.к. Албена
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        Само аз ли не съм въодушевен от това ребалансиране...?
        Ами не е да не ме интересува ама не толкова много , колкото друг път...
        Никой не обича Никиту да играе с телефона и спекулантите да обира картофите ....
        И сега докъде стигна ...
        Бенката и Големия Батя вътре и Малката Планина и Ебана вънка ....или не май Ебана се спаси
        Не е препоръка...просто си пиша без да смятам....

        Коментар


        • Само аз ли не съм въодушевен от това ребалансиране...?
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • Тишина...

            Коментар


            • Съобщиха ли вече кои са влизащите и кои изпадняците?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Точно не моралното, ако бъде заявено и разгледано от надзорниците!
                За К. Колчев е за втори път и все в интерес на подвластната му Елана агрокр.
                Аз пък си мисля, че е в интерес на Колчев да го вкарва и да го изкарва, т.е. да продава и после да купува на фонда на всеки 6 месеца

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  Имаш предвид ХИКА-та, която измести МЦХ по брой сделки в последния момент, и което вероятно му коства оставането в индекса в полза на Елана ли? Едва ли. Недоказуемо, такава ли е била идеята наистина или някой просто е решил да си пазарува. А и всъщност има ли нещо нередно в това някой да си купи акции от някое дружество?! Според мен, не. Дали е морално, ако наистина е правено с такава цел, е друг въпрос.

                  Точно не моралното, ако бъде заявено и разгледано от надзорниците!
                  За К. Колчев е за втори път и все в интерес на подвластната му Елана агрокр.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Възможно ли е разглеждане на манипулативните сделки да промени нещата?
                    Имаш предвид ХИКА-та, която измести МЦХ по брой сделки в последния момент, и което вероятно му коства оставането в индекса в полза на Елана ли? Едва ли. Недоказуемо, такава ли е била идеята наистина или някой просто е решил да си пазарува. А и всъщност има ли нещо нередно в това някой да си купи акции от някое дружество?! Според мен, не. Дали е морално, ако наистина е правено с такава цел, е друг въпрос.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                      Едва ли ще сгрешат отново. Мисля си, че вече са доста по-внимателни. Все пак преглеждат форума и виждат, че доста хора смятат... Да не говорим, че изходните данни са при тях и те едва ли смятат като нас. Един път като са вкарали правилния модел в информационната си система, не виждам откъде може да дойде грешката.

                      Възможно ли е разглеждане на манипулативните сделки да промени нещата?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение

                        Ребалансирането е на база данните към Петък. Ще ни ги кажат другата седмица и ще са в сила след 3-я Петък на месеца. Ако има грешки Margen ще ги поправи
                        Ясно,значи 13-та седмица е медианата.Благодаря!

                        Коментар


                        • Едва ли ще сгрешат отново. Мисля си, че вече са доста по-внимателни. Все пак преглеждат форума и виждат, че доста хора смятат... Да не говорим, че изходните данни са при тях и те едва ли смятат като нас. Един път като са вкарали правилния модел в информационната си система, не виждам откъде може да дойде грешката.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ventzi_ds Разгледай мнение
                            Един въпрос само-със сигурност ли датата за ребалансиране е днес?Благодаря
                            Ребалансирането е на база данните към Петък. Ще ни ги кажат другата седмица и ще са в сила след 3-я Петък на месеца. Ако има грешки Margen ще ги поправи
                            Last edited by longbow; 02.09.2019, 16:38.
                            Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • Един въпрос само-със сигурност ли датата за ребалансиране е днес?Благодаря

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение
                                Гледам през бинокъла и се чудя дали да споделя метеорологичните си очакванията за сезона, че картината е малко размазана и да не подведа туристите. По сигурно ще е, да се изчакат данните от местното туристическо дружество. Иначе си мисля, че планината няма да е най-доброто място за туризъм. С особено внимание трябва да се подходи към върховете, най-вече към актуалния напоследък земен първенец.

                                Щях да съм по-сигурен, ако не бях проспал едни 12% от данните за туристическия поток нагоре надолу по пътеките.

                                Мда. Температурите в планината вече паднаха до 5 градуса.

                                Коментар

                                Working...
                                X