IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, какви са прогнозите, кой влиза и кой излиза?

    Ако не е тайна

    Коментар


    • Здравейте, някой събира ли данни за спредовете от началото на март до сега и дали би бил склонен да ги сподели с мен ? Ще подготвям прогноза за септември, от 10-ти ги събирам, предният период ми липсва.

      Коментар


      • Този път няма изненади. Това влез-излез на едни и същи емисии започва да става доста комично. Все си мислих, че ще се стабилизира тоя индекс рано или късно. Уви, въртележките продължават.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ventzi_ds
          Съветът на директорите изключва следните две емисии акции от базата на индекса SOFIX:
          4EH Еврохолд България АД-София; и
          SKK Сирма Груп Холдинг АД-София

          и добавя следните две емисии акции в базата на индекса SOFIX:
          5SR Стара планина Холд АД-София; и
          5MH М+С хидравлик АД-Казанлък
          Хубава врътка, вместо М+С можеше друга компания да е, но това след 6 месеца. С огромната бройка акции на "Сирма" от фонда какво ще се случва...ей сега може да активират обратното, да направят една услуга на инвеститорите в BGX, че иначе тежко.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Миналата година при ребалансирането през март са ги обявили на 06.03., но при септемврийското на 10.09., което е било във вторника на втората седмица след затварянето на датата за изчисление. Явно и сега ще е така.
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Не трябваше ли днес да се оповестят разместванията по индексите?
              И аз така мисля, но сигурно се подготвят за 8-ми да празнуват.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Не трябваше ли днес да се оповестят разместванията по индексите?

                Коментар


                • На Елана им пука за всеки плащащ клиент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    Леко съм изненадан и за Сирма. Предполагам са се отказали да вдигат капитал в обозримо бъдеще и затова не са предприети стъпки. Иначе както си знаем, Елана щяха да направят необходимото.
                    пука им на елана за сирма. Ипото мина, прибраха парите ...Търси се следващото ипо и нова партида играчи...
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      Какви са последните очакваия. Кога КФН ще се произнесе по въпроса?
                      Чл. 12. Съветът на директорите на Борсата (Съветът) избира петчленна Комисия по индексите (Комисията), включително и Изпълнителния директор на БФБ АД, който е и председател на Комисията.

                      Сигурно в началото на другата седмица ще имаме информация. Както обикновено има елемент на несигурност
                      Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

                      Коментар


                      • Какви са последните очакваия. Кога КФН ще се произнесе по въпроса?

                        Коментар


                        • Леко съм изненадан и за Сирма. Предполагам са се отказали да вдигат капитал в обозримо бъдеще и затова не са предприети стъпки. Иначе както си знаем, Елана щяха да направят необходимото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                            Донякъде! Изненадват ме излизащите. В смисъл, че ако някой ме беше питал преди 6 месеца, нямаше да посоча правилно, че това ще са Сирма и Еврохолд. Особено много ме изненада това, че оставиха Еврохолд да изпадне, а с още малко оборот в последната, или някоя от предходните седмици, можеха да го задържат в Софикс. Не ме изненадва завръщането на Стара планина и М+С - очаквах още в момента, когато разбрах, че излизат още преди предходния ребаланс.

                            Държа да отбележа, че горното са си някакви мои разсъждения, базирани на някакви наблюдения, изходни данни и изчисления, които съвсем реалистично може и да са напълно погрешни. Единствено резултатите, обявени от БФБ са окончателни. Моето си е неангажираща хипотеза и в никакъв случай не препоръчвам някой да базира решенията си за търговия на нея!
                            Мисля че Старком леко неглижираха показателите които показа Еврохолд,което е много странно за мен.Като се има предвид че имат доста репа около 0.92ст. някак си много смело оставиха нещата на произвола,иначе непрекъснато "припомпваха" до към 1.50........сега май ще се наложи да затворят репата или да лапнат пакета на експат на прилични цени.

                            Коментар


                            • Донякъде! Изненадват ме излизащите. В смисъл, че ако някой ме беше питал преди 6 месеца, нямаше да посоча правилно, че това ще са Сирма и Еврохолд. Особено много ме изненада това, че оставиха Еврохолд да изпадне, а с още малко оборот в последната, или някоя от предходните седмици, можеха да го задържат в Софикс. Не ме изненадва завръщането на Стара планина и М+С - очаквах още в момента, когато разбрах, че излизат още преди предходния ребаланс.

                              Държа да отбележа, че горното са си някакви мои разсъждения, базирани на някакви наблюдения, изходни данни и изчисления, които съвсем реалистично може и да са напълно погрешни. Единствено резултатите, обявени от БФБ са окончателни. Моето си е неангажираща хипотеза и в никакъв случай не препоръчвам някой да базира решенията си за търговия на нея!
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • margen, какво показват сметките за следващата половин година?

                                Очакваш ли изненади?

                                Коментар

                                Working...
                                X