IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • vale1
    replied
    Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

    5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
    5SR Стара планина Холд АД-София

    и се добавят следните емисии акции:

    5MB Монбат АД-София
    6AB Албена АД-к.к. Албена

    Браво !
    Всичко е съвсем точно в класацията при Софикс.

    Напиши коментар:


  • tony1975
    replied
    Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

    5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
    5SR Стара планина Холд АД-София

    и се добавят следните емисии акции:

    5MB Монбат АД-София
    6AB Албена АД-к.к. Албена
    благодаря

    Напиши коментар:


  • margen
    replied
    На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX:

    5MН М+С хидравлик АД-Казанлък
    5SR Стара планина Холд АД-София

    и се добавят следните емисии акции:

    5MB Монбат АД-София
    6AB Албена АД-к.к. Албена

    Напиши коментар:


  • Монти
    replied
    Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Само аз ли не съм въодушевен от това ребалансиране...?
    Ами не е да не ме интересува ама не толкова много , колкото друг път...
    Никой не обича Никиту да играе с телефона и спекулантите да обира картофите ....
    И сега докъде стигна ...
    Бенката и Големия Батя вътре и Малката Планина и Ебана вънка ....или не май Ебана се спаси
    Не е препоръка...просто си пиша без да смятам....

    Напиши коментар:


  • TheSkorpion
    replied
    Само аз ли не съм въодушевен от това ребалансиране...?

    Напиши коментар:


  • Fackelmann17
    replied
    Тишина...

    Напиши коментар:


  • Dio
    replied
    Съобщиха ли вече кои са влизащите и кои изпадняците?

    Напиши коментар:


  • petyob
    replied
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Точно не моралното, ако бъде заявено и разгледано от надзорниците!
    За К. Колчев е за втори път и все в интерес на подвластната му Елана агрокр.
    Аз пък си мисля, че е в интерес на Колчев да го вкарва и да го изкарва, т.е. да продава и после да купува на фонда на всеки 6 месеца

    Напиши коментар:


  • inta53
    replied
    Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

    Имаш предвид ХИКА-та, която измести МЦХ по брой сделки в последния момент, и което вероятно му коства оставането в индекса в полза на Елана ли? Едва ли. Недоказуемо, такава ли е била идеята наистина или някой просто е решил да си пазарува. А и всъщност има ли нещо нередно в това някой да си купи акции от някое дружество?! Според мен, не. Дали е морално, ако наистина е правено с такава цел, е друг въпрос.

    Точно не моралното, ако бъде заявено и разгледано от надзорниците!
    За К. Колчев е за втори път и все в интерес на подвластната му Елана агрокр.

    Напиши коментар:


  • margen
    replied
    Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Възможно ли е разглеждане на манипулативните сделки да промени нещата?
    Имаш предвид ХИКА-та, която измести МЦХ по брой сделки в последния момент, и което вероятно му коства оставането в индекса в полза на Елана ли? Едва ли. Недоказуемо, такава ли е била идеята наистина или някой просто е решил да си пазарува. А и всъщност има ли нещо нередно в това някой да си купи акции от някое дружество?! Според мен, не. Дали е морално, ако наистина е правено с такава цел, е друг въпрос.

    Напиши коментар:


  • inta53
    replied
    Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    Едва ли ще сгрешат отново. Мисля си, че вече са доста по-внимателни. Все пак преглеждат форума и виждат, че доста хора смятат... Да не говорим, че изходните данни са при тях и те едва ли смятат като нас. Един път като са вкарали правилния модел в информационната си система, не виждам откъде може да дойде грешката.

    Възможно ли е разглеждане на манипулативните сделки да промени нещата?

    Напиши коментар:


  • ventzi_ds
    replied
    Първоначално изпратено от longbow Разгледай мнение

    Ребалансирането е на база данните към Петък. Ще ни ги кажат другата седмица и ще са в сила след 3-я Петък на месеца. Ако има грешки Margen ще ги поправи
    Ясно,значи 13-та седмица е медианата.Благодаря!

    Напиши коментар:


  • margen
    replied
    Едва ли ще сгрешат отново. Мисля си, че вече са доста по-внимателни. Все пак преглеждат форума и виждат, че доста хора смятат... Да не говорим, че изходните данни са при тях и те едва ли смятат като нас. Един път като са вкарали правилния модел в информационната си система, не виждам откъде може да дойде грешката.

    Напиши коментар:


  • longbow
    replied
    Първоначално изпратено от ventzi_ds Разгледай мнение
    Един въпрос само-със сигурност ли датата за ребалансиране е днес?Благодаря
    Ребалансирането е на база данните към Петък. Ще ни ги кажат другата седмица и ще са в сила след 3-я Петък на месеца. Ако има грешки Margen ще ги поправи
    Last edited by longbow; 02.09.2019, 16:38.

    Напиши коментар:


  • ventzi_ds
    replied
    Един въпрос само-със сигурност ли датата за ребалансиране е днес?Благодаря

    Напиши коментар:

Working...
X