IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупката на Акции, разход ли е за фирмата в края на годината

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Данак печалба, може би ше дължиш АКО СИ НА печалба. (коет не става ясно от поста Ви)
    Инак, ако се пак, некакси Сте успели да спичелите некой лев на офецялния пазар на БФБ-то, можете да проверите статуса на таз пичалба, като поровите в световната мрежа ИНТЕРНЕТ... ( дале е облагаема, имам внапредвит... успех )
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • Покупката на Акции, разход ли е за фирмата в края на годината

      Здравейте, колеги!

      В спор съм със счетоводителя дали след като на 28.12.2016 си закупих акции със фирмата си от дадено дружество на БФБ. Трябва ли да платя данък печалба вурху инвестираната сума? Тоест тези пари щяха да ми се водят като печалба и за да не платя данък ги инвестирах.

      На мен ми се струва абсурдно, тъй като за мен акциите са Краткотраен Актив, а за закупуването на всеки актив ти правиш разход, за да го придобиеш.

      Какъв е вашият опит и ако съм прав как да и го обясня?
      Last edited by ivantspetrov; 18.01.2017, 11:25.
    Working...
    X