IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупката на Акции, разход ли е за фирмата в края на годината

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако обичате, не пишете извън темата.
    रादोस्त

    Коментар


    • Не спори със счетоводителя си. Мисля, че бяха разход, но преди около 11-12, а може и повече години, после бяха променили закона. Тогава можеше и чрез акции да си обърнеш фирмата от печалба на загуба. Вкараха обаче някакви промени в законите и мисля, че ако смяташ да си спестиш данъци, че няма да мине. Може и да греша, но със сигурност в момента някои неща възможни в миналото днес са вече невъзможни.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

        Да, прав си, просто въпреки ниския данък, не иска да плаща и тва е, и спори със счетоводителката, мислейки логически! И сега ще ходи в НАП. Нямам думи!
        на тая държава и по-ниски да са данъците, пак не заслужава да й се плащат, ама това вече е за друга тема.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Силно препоръчвам изобщо да не размишляваш върху финансови и счетоводни въпроси, намери си някой, който разбира от това и му плащай!
          Нееам думи. По-добре изобщо не размишлявай. Тя е много трудна и непостижима материя, не е за всеки. Вземи си счетоводител да ти размишлява, ти к'во ще се пънеш.

          Добронамерен съвет - Не се доверявай на счетоводител, счетоводителя владее САМО ЕДНО АРИТМЕТИЧНО ДЕЙСТВЕ, второто е по изключение. Ограмоти се малко сам, но НЕ ВЪВ ФОРУМИ. Това че някой написъл нещо във форум без да носи никаква отговорност за писанията си не ти помага нито грам. Преди да действаш пак си длъжен да го провериш/свериш форумната препоръка с меродавен източник инак много рискуваш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

            не съм съгласен. Трябва да се спори - там се ражда истината, пък и някои хора научават нови неща, аз включително.
            Да, прав си, просто въпреки ниския данък, не иска да плаща и тва е, и спори със счетоводителката, мислейки логически! И сега ще ходи в НАП. Нямам думи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

              А, няма за какво да ни благодариш, благодари на счетоводителката си и повече никога не спори с нея! Силно препоръчвам изобщо да не размишляваш върху финансови и счетоводни въпроси, намери си някой, който разбира от това и му плащай! Това вече ще и разход за фирмата, с който ще си намалиш финансовия резултат преди облагане!
              не съм съгласен. Трябва да се спори - там се ражда истината, пък и някои хора научават нови неща, аз включително.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение

                Благодаря Ви
                А, няма за какво да ни благодариш, благодари на счетоводителката си и повече никога не спори с нея! Силно препоръчвам изобщо да не размишляваш върху финансови и счетоводни въпроси, намери си някой, който разбира от това и му плащай! Това вече ще и разход за фирмата, с който ще си намалиш финансовия резултат преди облагане!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение

                  Не, не съм ги продал. Към 31.12.2016 са в акции.

                  Тоест тези пари щяха да ми се водят като печалба и за да не платя данък ги инвестирах. Въпроса е дали ще се освободя от дакък печалба след като съм ги инвестирал и са под формата на краткотряйна инвестиция към 31.12.2016?
                  Инвеститоре, чудя се какъв бизнесмен си щом задаваш такива въпроси, сигурно с инж. образование. Пари - актив , Акции -пак актив. Сменил си един актив с друг . Аз като се зная какъв съм инженер, ме е страх да отида на лекар, за теб не знам. Освен ако целта ти не е да увлечеш и други инженери да крият данъци като теб на БФБ и след това да стават дългосрочни инвеститори в акции и да остават без кеш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

                    Аз ако съм разбрал правилно сте накарали счетоводителя да направи предварително ОПР за 2016 декември месец и като са ви казали че сте на печалба и дължите данъци сте купили акции "за да не плащате данъци". Ако е така не ходете до НАП, счетоводителят е прав.
                    Благодаря Ви

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение
                      Утре явно ще отида да питам методистите в НАП за да видя какво ще отговорят и ще ви пиша
                      Аз ако съм разбрал правилно сте накарали счетоводителя да направи предварително ОПР за 2016 декември месец и като са ви казали че сте на печалба и дължите данъци сте купили акции "за да не плащате данъци". Ако е така не ходете до НАП, счетоводителят е прав.

                      Коментар


                      • Утре явно ще отида да питам методистите в НАП за да видя какво ще отговорят и ще ви пиша

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

                          чл. 34 ЗКПО
                          Прав си. Съвсем изключих, че в случая най-вероятно не става дума за финансова институция.
                          Моя грешка. Обикновена фирма ще формира само резерв от преоценките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                            И къде пише, че не се дължи?
                            чл. 34 ЗКПО

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение

                              Акциите са по-бързо ликвидни и по-лесно ще ги продам ако ми трябват парите пак.
                              Да, прави си! Важно е да не се плащат данъци, все пак! Грандиозна идея за избягването плащането им! Поздравления!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                                Верно, недей да плащаш данък върху печалбата! Защо да го правиш, купи си кола и с разхода за нея намали печалбата преди облагане! Това пак е актив, за който правиш разход, за какво ти е да купуваш акции!
                                Акциите са по-бързо ликвидни и по-лесно ще ги продам ако ми трябват парите пак.

                                Коментар

                                Working...
                                X