IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е минималният капитал необходим за да имате печалба

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Че то, драги Пандов - така по цял свят - винаги има кухи "инвестиции", такива които са били силни, но са залязвали и други, които изгряват на тяхно място. Повечето от тия, дето ги изброяваш, бе ясно, че са кухи - ама винаги има и "инвеститори", които се набиват в абсолютни боклуци на безумна цена.
    така е, но кухите в бг нещо са повече то спарки какъв хит беше едно време, а чугунолеене и ако се разровя мога да то намеря поне 20 такива
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
      Много тъпо зададена тема. Печалбата не зависи от инвестирания капитал...а, от добра стратегия при инвестирането. Моди, трии веднага такива теми....излагате сайта иначе.
      Сократов: една от причините за съществуването на този форум, това е взаимопомощта и помощта за начинаещи инвеститори. Няма тъпи теми, няма глупави въпроси. А излагация за сайтът е твоето съществуване в него. Години наред - само глупости, заяжданици и пърчене. И се нарекъл: "Сократ", моля ти се - кръсти се: "Квинт Тертулиан" поне.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Много тъпо зададена тема. Печалбата не зависи от инвестирания капитал...а, от добра стратегия при инвестирането. Моди, трии веднага такива теми....излагате сайта иначе.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          защо приемаш, че доходността ще е положителна?

          една от основните причини хората в Източна Европа да си държат парите под дюшека е защото им е писнало да ги прецакват с пирамиди и други далавери в стил ОЦК, Холдинг Пътища, Мострой, Полимери и тн.
          Че то, драги Пандов - така по цял свят - винаги има кухи "инвестиции", такива които са били силни, но са залязвали и други, които изгряват на тяхно място. Повечето от тия, дето ги изброяваш, бе ясно, че са кухи - ама винаги има и "инвеститори", които се набиват в абсолютни боклуци на безумна цена.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Драги приятелю Николов: ако просто искаш да биеш бамковите лихви, то нищо по-лесно от туй. Кой ти каза, че чрез Български посредници не можеш да инвестираш в САЩ? Можеш - и още как. Дори само на дивиденти да чакаш - винаги ще биеш бамковата лихва - дори и сега да пазаруваш в Америка - а сега пазарите: ного нависоко. Заповядай: акциите на Coca cola (напримерно) струват по около 39 евро, а дивидентът им е 1.31 зеленички - тоест дивидентна доходност: почти 3%. Коя бамка ще ти даде толкова: никоя.

            Направо кажи - колко доходност искаш годишно и колко риск си готов да поемеш, и колко сухо искаш да вложиш - и ще ти дадем мозък.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • виж преди 10 години кои са били хитовете на бфб и сега ми кажи колко от тях още кретат
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
                Black and white cat-foot не съм съгласен с теб, защото според мен една от основните причини хората в Източна Европа да си държат парите под дюшека е разсъждението, че за да инвестираш трябва да инвестираш милиони едва ли не. Опитвам се да разбера на фона на условията на българския пазар каквъв би бил минималният капитал, при който реално има смисъл да започнеш да инвестираш и след това във времето да добавяш евентуално средства. Не вярвам, че всеки западноевропеец или американец е започнал да инвестира с 5-6-7 цифрена сума.
                защо приемаш, че доходността ще е положителна?

                една от основните причини хората в Източна Европа да си държат парите под дюшека е защото им е писнало да ги прецакват с пирамиди и други далавери в стил ОЦК, Холдинг Пътища, Мострой, Полимери и тн.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • BEP= n*(Xi*Pi2)-n*(Xi*Pi1)-2n*2

                  n - брой на сделките.
                  Xi - търгувани емисии - 1,2,3....i
                  Pi1 - пазарна цена на емисиите при покупка
                  Pi2 - пазарна цена на емисиите при продажба

                  Всичко това е в идеалния вариант, когато броят на покупките е еднакъв на броя на продажбите. Вече, когато ти наредят по 1 акция за по 2 кинта комисиона- това е друга бира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                    въпросът на човека според мен е дали ако се занимава с акции ще е по-добре отколкото ако парите са му в банката...

                    според мен и за мен лично отговорът е - да, вече няколко компании раздадоха дивидент, процентно доста по-добре от която и да е банка и който и да е влог... имам и сключени сделки на плюс, а съм си пълна новобранка с все още дребен портфейл и участвам от февруари 2016

                    така че ако просто се колебаеш все още - според мен опитай, ако имаш излишни пари - гледаш кои са стабилните компании, следиш новините и това е... не е голяма философия, но да - определено е свързано с риск.. така че до колкото можеш си опичай акъла.

                    но със 100 или 1000 лв не очаквай да направиш големите пари или американската или която и да е мечта.. но както каза Импето 4.8-5 процента са си толкова независимо от вложената сума, вече преценяваш дали искаш в банката или в акции

                    успех във взимането на решение
                    Инвестирането като външен инвеститор винаги дава в пъти по-ниска доходност, а рискът е навсякъде.
                    The Mumy is alive, do not care about it !!!

                    Коментар


                    • въпросът на човека според мен е дали ако се занимава с акции ще е по-добре отколкото ако парите са му в банката...

                      според мен и за мен лично отговорът е - да, вече няколко компании раздадоха дивидент, процентно доста по-добре от която и да е банка и който и да е влог... имам и сключени сделки на плюс, а съм си пълна новобранка с все още дребен портфейл и участвам от февруари 2016

                      така че ако просто се колебаеш все още - според мен опитай, ако имаш излишни пари - гледаш кои са стабилните компании, следиш новините и това е... не е голяма философия, но да - определено е свързано с риск.. така че до колкото можеш си опичай акъла.

                      но със 100 или 1000 лв не очаквай да направиш големите пари или американската или която и да е мечта.. но както каза Импето 4.8-5 процента са си толкова независимо от вложената сума, вече преценяваш дали искаш в банката или в акции

                      успех във взимането на решение

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Два лева комисион за сделка - значи - минимум - някъде около 3-4 лева.

                        Ако искаш доходност 4.8% (напримерно), можеш да я постигнеш и с 10 лева, можеш да я постигнеш и с 10 КБ.

                        И инвестирането не е за богоизбрани, но си иска разбиране и опит, минава се през грешки и т.н. Можеш да инвестираш директно, можеш и индиректно, може да инвестираш дългосрочно с доходност 5-10% или повече (но не ного повече), можеш да правиш и спекулантство за доста по-висока доходност, но и с доста по-висок риск. Можеш да правиш 10% допълнителна доходност дори само на гърба на държавата, пак стига да знаеш как.

                        Дай по-конкретно. На въпросът ти отговорих - и с 10 лв да почнеш, доходността процентно може да е същата, каквато и с 10 000 000.
                        Ясно ми е че процентно доходността на 10 лв. може да бъде същата като на 10 000 000, но ако приемем доходност 5% (без да включваме дивидентна доходност) реално при покупката и продажбата плащаш комисионна и за да излезеш на 0 трябва да си боравил минимум с 80лв. Като тук говорим за идеален вариант, в който си постигнал доходност на портфейла само от 1 компания и само с 2 траназкции.

                        Tutankhamon имам предвид забележима печалба на фона на разходите.

                        Black and white cat-foot не съм съгласен с теб, защото според мен една от основните причини хората в Източна Европа да си държат парите под дюшека е разсъждението, че за да инвестираш трябва да инвестираш милиони едва ли не. Опитвам се да разбера на фона на условията на българския пазар каквъв би бил минималният капитал, при който реално има смисъл да започнеш да инвестираш и след това във времето да добавяш евентуално средства. Не вярвам, че всеки западноевропеец или американец е започнал да инвестира с 5-6-7 цифрена сума.

                        Коментар


                        • ако трябва да задаваш този въпрос, по-добре изобщо не се занимавай с акции
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • "Печалба изобщо", "забележима на фона на разходите" или "такава, за която всичко си струва"? Хубаво е човек да е максимално прецизен при задаване на въпросите, за да може отговорите да са му от макс. полза. Ако е просто да се отвори приказка, темата може да се наводни по-бързо, отколкото би искал.
                            - За жалост.
                            Last edited by Tutankhamon; 06.09.2016, 11:21.
                            The Mumy is alive, do not care about it !!!

                            Коментар


                            • Два лева комисион за сделка - значи - минимум - някъде около 3-4 лева.

                              Ако искаш доходност 4.8% (напримерно), можеш да я постигнеш и с 10 лева, можеш да я постигнеш и с 10 КБ.

                              И инвестирането не е за богоизбрани, но си иска разбиране и опит, минава се през грешки и т.н. Можеш да инвестираш директно, можеш и индиректно, може да инвестираш дългосрочно с доходност 5-10% или повече (но не ного повече), можеш да правиш и спекулантство за доста по-висока доходност, но и с доста по-висок риск. Можеш да правиш 10% допълнителна доходност дори само на гърба на държавата, пак стига да знаеш как.

                              Дай по-конкретно. На въпросът ти отговорих - и с 10 лв да почнеш, доходността процентно може да е същата, каквато и с 10 000 000.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Какъв е минималният капитал необходим за да имате печалба

                                Здравейте, от известно време се блазня от идеята за инвестиции в акции (няма да обяснявам многословно защо и как, но като цяло не одобрявам идеята да си държим всичките пари в банка). Изгледах някои видеа и курсове и това, което ми направи впечатление е, че тъй като са правени за американци и съответно тяхната борса, постоянно се лансира идеята: "Започнете да инвестирате! Хайде, инвестирането не е за богоизбрани! Можете да започнете дори и със 100 долара!". Оказа се, че имат разни платформи и разни други такива, а дори и някои ИП там са с доста ниски комисионни, което прави възможно упражнението да започнеш да инвестираш, нека не със 100 но с 500 долара примерно (отделен е въпроса че за една година печалбата може да не ти стигне за кафе в Starbucks). Та идеята ми е, че с комисионните от България, малък капитал да се инвестира на US пазара е невъзможно и затова ми стана интересно какъв би бил аналогичният минимален капитал за българския пазар, с който да може да се направи печалба?

                                П.П.: Ако ви се занимава може да публикувате информация за миналата година примерно, каква доходност е реализирал портфейла ви и с колко транзакции се е получило. Като сложим 2 лева комисионни по транзакция в крайна сметка ще се изчисли с каква сума би се получила печалба.
                                Last edited by X_Y; 06.09.2016, 10:43.
                              Working...
                              X