IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общинските фирми на София на БФБ за по-добър контрол

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тука не съм съгласна. Има си органи и институции, които следва да осъществяват контрол върху тези общински дружества и ако не се справят с работата следва да си понесат отговорността за това, което в случая е проблемът на цялата ни ш*бана държава, защото като знаеш, че няма кой да ти потърси отговорност знаем какво следва.... А това, че стигнахте до там да смятате стотинките от такси за да се развива борсата е покъртително и ще го оставя без коментар

    Коментар


    • Не е лоша идея. Но най-вече трябва да се направи за Софийски Имоти, всъщност трябваше, щото "апетитните хапки" бяха раздадени. Много от общините и държавните фирми като Пощите, БДЖта имат добри имоти на централно разположение, които малко по-малко се придобиват от "наши хора".
      Правиш няколко АДСИЦа, на борсата и им събираш после дивидентите. А ако ги и реконструираш (като чичо Герги хотел на Дружба от кота нула), ще отвориш и доста офис пространство на добра локация, и младите АйТичари няма да бият път до разни тех паркове и индустриални зони на края на града .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        не са десетки хиляди лв.
        по памет (аз съм ДВИ, но счетоводството плаща, но)
        600 лв. за БФБ
        около 200 лв. за КФН
        около 250 лв. за Бюлетин Investor.bg или x3news.com
        за Централен депозитар около 500 лв. (но това щеше да се плаща и иначе за поддържане на книгата), на всяко тримесечие по 1 списък, но той струва 14,4 лв...

        в общи линии разходите са под 1 000 лв. на година

        заплатата на ДВИ е нищо, той върши хиляда други неща, а не е само ДВИ, обикновено изпълнителния директор, счетоводителя или друго лице е ДВИ

        около 1 000 лв. струва публичността
        е при забавяне на публикация, само глобата тръгва от 500 лв., но това е друга тема
        ОК, ако ми потрябва ДВИ без заплата ще се обърна към теб

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          По скоро, акцентът в поста ми е върху насилствено

          Разбирай го както искаш. На БФБ продължава да има дружества с годишен оборот от 100 лева на БФБ. Разходите им по подръжка на насилствената публичност са десетки хиляди годишно
          не са десетки хиляди лв.
          по памет (аз съм ДВИ, но счетоводството плаща, но)
          600 лв. за БФБ
          около 200 лв. за КФН
          около 250 лв. за Бюлетин Investor.bg или x3news.com
          за Централен депозитар около 500 лв. (но това щеше да се плаща и иначе за поддържане на книгата), на всяко тримесечие по 1 списък, но той струва 14,4 лв...

          в общи линии разходите са под 1 000 лв. на година

          заплатата на ДВИ е нищо, той върши хиляда други неща, а не е само ДВИ, обикновено изпълнителния директор, счетоводителя или друго лице е ДВИ

          около 1 000 лв. струва публичността
          е при забавяне на публикация, само глобата тръгва от 500 лв., но това е друга тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            И кво? Да продължаваме насилствено да пълним борсата с шитове???
            Kат ще е шитове - да листнем и бг партиите тогава на бфб.
            Те да видят тогава как се прави чиста артия, кат енергонито ще са всички...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              ако искаш купувай, поне ще плащат на БФБ такса от 600 лв. - 1000 лв. за поддържане на емисия

              и отделно ще има лесен публичен контрол, което е най-важното

              защото ако емисиите на БФБ паднат до 20, нали се сещаш, че таксата на БФБ ще скочи от около 1 000 лв. на 20 000 лв. на година и тогава вече ще е тотален гейм овър

              никога не съм мислил, че е лошо да има шитове на БФБ, щом плащат за поддържане на борсовата инфраструктура няма лошо, включително за оповестяване на отчети през Бюлетин Investor.bg през x3news.com

              Няма лошо
              По скоро, акцентът в поста ми е върху насилствено

              Разбирай го както искаш. На БФБ продължава да има дружества с годишен оборот от 100 лева на БФБ. Разходите им по подръжка на насилствената публичност са десетки хиляди годишно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                И кво? Да продължаваме насилствено да пълним борсата с шитове???
                ако искаш купувай, поне ще плащат на БФБ такса от 600 лв. - 1000 лв. за поддържане на емисия

                и отделно ще има лесен публичен контрол, което е най-важното

                защото ако емисиите на БФБ паднат до 20, нали се сещаш, че таксата на БФБ ще скочи от около 1 000 лв. на 20 000 лв. на година и тогава вече ще е тотален гейм овър

                никога не съм мислил, че е лошо да има шитове на БФБ, щом плащат за поддържане на борсовата инфраструктура няма лошо, включително за оповестяване на отчети през Бюлетин Investor.bg през x3news.com

                Няма лошо

                Коментар


                • И кво? Да продължаваме насилствено да пълним борсата с шитове???

                  Коментар


                  • Общинските фирми на София на БФБ за по-добър контрол

                    това е добра идея на Владислав Панев

                    дори само 5% от Общинска банка, общинските пазари и т.н. да са на борсата, това е гаранция за обществен контрол, тримесечни отчети и т.н.

                    Дори и от Топлофикация и Градска мобилност може да се пуснат акции, въпреки че са изтърбушени, все за 0,001 лв. ще си взема по 1 акция, за да ходя на общо събрание и да ги тормозя с въпроси

                    ето цялото интервю
                    Вл. Панев: Общинските дългове достигат критични нива, да ги извадим на светло
                    http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...svetlo-203866/
                  Working...
                  X