IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо избрахме за Южен поток съвместна компания а не транзитна такса???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid

    Има друг вариант - правят си газопровода за тяхна сметка и с техни пари, ние им предоставяме земята да си я купят и тя да си бъде на газпром и така без рекет за такси , съвместни предприятия и т.н.т. Защо да не могат да си купят земя и да си построят на нея мол, тръба да си сложат и там каквото искат стига да е с мирно приложение ?
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Увличате се. ЮП едва ли ще се случи.
      Иначе, що било избрано СП, вместо такси, имам своя си версия. И тя гласи че, АКО са такси, те задължително трябва да постъпват по сметка в бюджета, и винаги всички да е ясно, а в СП, АКО има печалба...
      ...разни акционери, които биха могли да се намърдат, с партийни навлеци в бордовете си и т.н. ще гушкат яка комисионна /за човек/ но, незабележима на фона на трансферните такси. Само и само, да правят-струват, предприятието "да работи на загуба".
      Хубави загуби, мен ако питате, щом позволяват, с тях на баланса си, разни СП-та и т.н. да "вегетират" с десетилетия.
      - Ама вие не ми обръщайте внимание, аз само така си говоря.
      Last edited by Pyramid; 26.12.2014, 14:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
        Идеята е газопроводът да не е собственост на Газпром. В Украйна тръбите не са собственост на руснаците. То първоначалната схема беше точно както я описваш - строят си го и си го ползват (подобно нещо се искаше и за Беляне). Само дето по този начин собствеността остава тяхна. Това определено не е добре за нас, а и има една камара европейски директиви по темата.
        БСП-то както винаги надупи България на Русия и с дебелата тръба щяха само да ни шибат ................ добре, че чрез ЕС развалиха договора

        мисля, че руснаците могат да си направят тръбата до Варненско и после по суша до западната ни граница със сърбия да си я построим сами

        - руснаците ще си ползват тръбопровода за транзит, а за транзитната газ ще ни плащат такса направо в газ

        - България ще купува газта директно от руснаците за количествата които са над тези които ще ни плащат за транзита

        сега ББ предлага ЕС да изгради газов хъб до Варна който руснаците да захранват с газ за да не ни съдят заради проваления ЮП ................ да видим какво ще стане

        топката е в полето на путин

        Коментар


        • Xman1

          Русия продава шистов газ и нефт, добива се в сътрудничество с американски компании. Делят наполовина.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
            Идеята е газопроводът да не е собственост на Газпром. В Украйна тръбите не са собственост на руснаците. То първоначалната схема беше точно както я описваш - строят си го и си го ползват (подобно нещо се искаше и за Беляне). Само дето по този начин собствеността остава тяхна. Това определено не е добре за нас, а и има една камара европейски директиви по темата.
            За БГ ще е добре да участва ако печели адекватно, но това няма да се получи по много причини. Ние и парите ги нямаме. По-добре само транзитни такси. Ако руснаците се съобразят с изискванията на ЕС - нека строят.
            Досега от българско правителство не са показвани разчети колко ще вложим и какво ще получаваме. Какво гласуват в парламента незнам - на сляпо!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Не съм се объркал и въпросът не е дали да има или няма, а как !
              Нека руснаците си го постоят, да си договорим такса за ползването и това е. Те нека печелят колкото си искат, нашето си го знаем.
              А така с една обща компания, кой какво прави там е тъмна работа. Тази компания може и да не излезе на печалба, а може и да не се гласува дивидент никога. РАко участваме в строителството руснаците ще ни надигнат цената.
              Даваме им правото за стоеж срещу определени годишни вноски и това е !!! Има си законодателство, да го изпълняват - в БГ и в ЕС !
              Има аналози - таксите на Украйна например !!! Но май нико не иска да ни ги плати и на нас и затова ни слагат обща компания !!!
              Идеята е газопроводът да не е собственост на Газпром. В Украйна тръбите не са собственост на руснаците. То първоначалната схема беше точно както я описваш - строят си го и си го ползват (подобно нещо се искаше и за Беляне). Само дето по този начин собствеността остава тяхна. Това определено не е добре за нас, а и има една камара европейски директиви по темата.

              Коментар


              • Эта технология является вряд ли прорыв.

                Эта технология является вряд ли прорыв.
                http://www.the9.co.uk

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение
                  Кога ще се научи народа да мисли не знам. Този проект НИКОГА няма да бъде пуснат поради техническата му невъзможност. Нито в България нито в Турция нито където и да било. Единствената цел на това недоразумение е политическа. Не мога да опиша колко съм щастлив от новината за спирането му. За съжаление, предполагам, че всичко пак е фарс и извиване на ръце и пак ще ни го натресат съвсем скоро. Явно е време да се вдигне шум около него за да ни накарат сами да го искаме...или пак инструмент за търкането ЕС-Русия, или пък Русия ще гони нови интереси около Турция/Гърция. Няма значение, това нещо не може да проработи дори някой (няма толкова глупав човек) да реши всъщност да го построи. Не и при сегашното ниво на технологиите. Е, ако го бавят още двайсетина години може и да го подкарат...но тогава нищо чудно тази газ да е безсмислена за нас. Сигурно тогава ще започнем нов АЕЦ с 20 години протакане до следващата щуротия.
                  Газопровода пак ще си го има... просто няма да е през България.

                  А ти няма за какво да си щастлив, типично по Български, се радваш когато нещо няма да се получи?!... и за какво се радваш?! Имаш си на идея за някаква алтернатива ли?! Шистов ГАЗ ли предлагаш да добиваме?! Но ти сигурно си от тези които скачат срещу всичко и се радват, когато нищо не се строи или нещо вече построено се разрушава. Много "яка философия" е това... ще ни откара до звездите и отвъд.

                  Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Нека руснаците си го постоят, да си договорим такса за ползването и това е.
                  Така би било най добре... но възниква въпроса, какво се прави ако в България се появи правителство подобно на това в Украйна и започне да извива ръцете на Русия.... можеби затова Руснаците са се опитали да се застраховат, като направят обща компания.

                  Ние първо трябва да се превърнем в надежден партньор... нооо... в последните 25 години направихме всичко възможно за да изглеждаме супер несериозни като държава във всяко едно отношение.

                  Виж само как пускахме и спирахме два пъти проекта АЕЦ "Белене" . Кой ще иска за в бъдеще да работи с такива несериозници... аз се учудвам, че Русия изобщо се нави да строи газопровод тук... и ние пак им извъртяхме номер... ами Бургас-Александруполис?!?

                  Аз мисля че Русия е много вероятно да прекрати всякакви стратегически проекти на Българска територия в бъдеще време. Някои хора разбира се много ще се радват заради това... но това няма автоматично да докара западни компании. Освен това ние сигурно и на западняците ще им въртим същите номера... защото държавниците ни са всъщност шайка престъпници.
                  Last edited by Xman1; 10.12.2014, 12:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Нещо си се объркал- идеята на руснаците е да заобиколят украйна и да вкарат газ в европа направо. Същото направиха със северен поток. Заобиколиха полша, те се опитаха да им извиват ръцете с транзита и съответно гризнаха дървото, дори имаше някакви приказки да съдят руснаците за пропуснати ползи, нищо не стана. Сега има същите приказки да съдят руснаците словаци и други такива защото им се спирали някакви пари с ЮП/ ако се реализира/
                    Но докато със северен поток никой не протестира за 3 пакет тук за добро или лошо шаш натиснаха Орешарски и той спря потока. Руснаците са в загуба според някой вестници около 2-3 млрд
                    НО,................ нали ти е ясно че никой няма да остави тази работа така. Предстои модернизация на АЕЦ, отвсякъде се казва само производителя може да я направи.
                    Какво стана с иска за 1млрд- доколкото знам ще гризнем дървото
                    Вчера по нова тв имаше едно интервю на някаква министърка около 7,50 беше. Водещия с пуловерчето я пита ако руснаците спрат газта по някаква причина - откъде ще вземем нова- повтори въпроса 3 пъти, първите 2 министърката се усуква, на 3 път казва ами ще вземем от гърция или турция пак руска газ.
                    Пак там по нова дългия инкасатор каза сега таксата е толкова ако се транспортира газ в такъв обем Бг ще получи 620 млн на година- просто екстраполира цената по обема.
                    Не съм се объркал и въпросът не е дали да има или няма, а как !
                    Нека руснаците си го постоят, да си договорим такса за ползването и това е. Те нека печелят колкото си искат, нашето си го знаем.
                    А така с една обща компания, кой какво прави там е тъмна работа. Тази компания може и да не излезе на печалба, а може и да не се гласува дивидент никога. РАко участваме в строителството руснаците ще ни надигнат цената.
                    Даваме им правото за стоеж срещу определени годишни вноски и това е !!! Има си законодателство, да го изпълняват - в БГ и в ЕС !
                    Има аналози - таксите на Украйна например !!! Но май нико не иска да ни ги плати и на нас и затова ни слагат обща компания !!!
                    Last edited by fortiss; 10.12.2014, 10:39.

                    Коментар


                    • "Има ли нова геополитическа реалност за България след спирането на Южен поток?Видео на
                      http://bgonair.bg/club-investor/2014...t-za-balgariya
                      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Сега започваме с 620 мил евро, но аз ще вдигна цената, така че на мен поне да ми излезе безплатно, защото по тази тръба може и нищо да не транспортирам - евентуално.
                        Ще имаме една обща компания, която мен ще ме храни, обаче нея може и никога да не я докараме на печалба, а и дори да има аз никога няма да гласувам за дивидент, че ти нещо да вземеш!!!!
                        В общи линии ти ще плащаш, аз - ще видим, но ще ползвам.
                        ТИ ЗАЩО СИ СЕ СЪГЛАСИЛ ТОГАВА?????

                        тези въпроси са най-важните при дебатите за газопровода, обаче тях абсолютно никой не ги подхваща !!!
                        а като е безплатно първите 20 години, БСП казаха, че още от сега ще дават компанията дивиденти - от къде обаче????
                        Нещо си се объркал- идеята на руснаците е да заобиколят украйна и да вкарат газ в европа направо. Същото направиха със северен поток. Заобиколиха полша, те се опитаха да им извиват ръцете с транзита и съответно гризнаха дървото, дори имаше някакви приказки да съдят руснаците за пропуснати ползи, нищо не стана. Сега има същите приказки да съдят руснаците словаци и други такива защото им се спирали някакви пари с ЮП/ ако се реализира/
                        Но докато със северен поток никой не протестира за 3 пакет тук за добро или лошо шаш натиснаха Орешарски и той спря потока. Руснаците са в загуба според някой вестници около 2-3 млрд
                        НО,................ нали ти е ясно че никой няма да остави тази работа така. Предстои модернизация на АЕЦ, отвсякъде се казва само производителя може да я направи.
                        Какво стана с иска за 1млрд- доколкото знам ще гризнем дървото
                        Вчера по нова тв имаше едно интервю на някаква министърка около 7,50 беше. Водещия с пуловерчето я пита ако руснаците спрат газта по някаква причина - откъде ще вземем нова- повтори въпроса 3 пъти, първите 2 министърката се усуква, на 3 път казва ами ще вземем от гърция или турция пак руска газ.
                        Пак там по нова дългия инкасатор каза сега таксата е толкова ако се транспортира газ в такъв обем Бг ще получи 620 млн на година- просто екстраполира цената по обема.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Корупция, те подписали договор от който не е ясно дали ще се спечели и въобще колко пък не се знае. Кой би подписал такъв договор ?
                          Ами кой да ти каже кой би подписал, но явно някой е подписал. Доколкото става ясно днес Бат Бойко. Относноцената на газта за Бг тя мисля че е функция на петрола и при около 100-110$ беше около 500$ за 1000м3. Петрола падна но при газта има известноизчакване , сигурно около лятото ще падне и тя. Ако до тогава не намерим газ де
                          Проблемът според мен за Бг не е дали да го има потока, а цената, някъде четох че в европата цената е 3 пъти по надолу за километър, все пак трябва да се отчете факта че трябват доколкото знам 2 помпени станции.

                          Но доколкото съм чел в този форум има хора които се занимават и с такъв бизнес и те могат да кажат по точно

                          Коментар


                          • http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...dishno-184996/

                            още едно мнение
                            сумата е много малка
                            а къде е споразумение за цената на газта аз БГ, за да видим какъв ще е общия ефект ???

                            Коментар


                            • ...

                              Кога ще се научи народа да мисли не знам. Този проект НИКОГА няма да бъде пуснат поради техническата му невъзможност. Нито в България нито в Турция нито където и да било. Единствената цел на това недоразумение е политическа. Не мога да опиша колко съм щастлив от новината за спирането му. За съжаление, предполагам, че всичко пак е фарс и извиване на ръце и пак ще ни го натресат съвсем скоро. Явно е време да се вдигне шум около него за да ни накарат сами да го искаме...или пак инструмент за търкането ЕС-Русия, или пък Русия ще гони нови интереси около Турция/Гърция. Няма значение, това нещо не може да проработи дори някой (няма толкова глупав човек) да реши всъщност да го построи. Не и при сегашното ниво на технологиите. Е, ако го бавят още двайсетина години може и да го подкарат...но тогава нищо чудно тази газ да е безсмислена за нас. Сигурно тогава ще започнем нов АЕЦ с 20 години протакане до следващата щуротия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                                Срещу поне 620 милиона евро ставаме акционери и съсобственици на тръба по която само Русия може да си транспортира газ при това поне 20 години безплатно.

                                Аз лично не съм избирал такъв договор. Все едно да направим с тебе ООД 50:50 за отглеждане на твоето семейство, пък аз да плащам и да нямам файда.
                                Сега започваме с 620 мил евро, но аз ще вдигна цената, така че на мен поне да ми излезе безплатно, защото по тази тръба може и нищо да не транспортирам - евентуално.
                                Ще имаме една обща компания, която мен ще ме храни, обаче нея може и никога да не я докараме на печалба, а и дори да има аз никога няма да гласувам за дивидент, че ти нещо да вземеш!!!!
                                В общи линии ти ще плащаш, аз - ще видим, но ще ползвам.
                                ТИ ЗАЩО СИ СЕ СЪГЛАСИЛ ТОГАВА?????

                                тези въпроси са най-важните при дебатите за газопровода, обаче тях абсолютно никой не ги подхваща !!!
                                а като е безплатно първите 20 години, БСП казаха, че още от сега ще дават компанията дивиденти - от къде обаче????

                                Коментар

                                Working...
                                X